DuaKadın

Gebe Kadının Çocuk Düşürmemesi İçin Dua

Hocam çevremizde çocuk düşmelerini çok duymaktayız. Bir yakınım var ve düşük tehlikesi var. Gebe kadının çocuk düşürmemesi için dua konusunda tavsiye edeceğiniz bir dua var mıdır? 

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, hamile olan bir kadın için erken doğum, çocuğun düşmesi, geç doğması gibi korkular var ise bu tehlikeler karşı karşıya kalan aileler şu yolu izleyebilirler. Hamile kadına namahrem olmayan biri hamile kadının karnına fakat göbeğinin üst kısmına parmağını sürerek şu esmayı dua niyetine yapabilir.

Tabi ki bu uygulama bu duayı okuduktan sonra hamile olan kimsenin üzerine üflemek sureti ile yapabilirsiniz. Bununla birlikte hamile kadın bu duayı okuduktan sonra kendi üzerine üflemek sureti ile de yapabilir. İnşaallah faydası olacaktır.

Gebe (Hamile) Kadının Çocuk Düşmemesi İçin Okunacak Dua

 Eşi hamile olan bir çiftte, erken doğum, çocuğun düşmesi, geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan aileler, parmağını hamile olan eşinin göbeğinin üst kısmına sürerek şu esmayı dua niyeti ile okuyabilir:

Ya Mübdi” ismini 99 kere okuduğu taktirde inşaallah Yüce Mevla’mız olan Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını her türlü tehlikeden koruyacaktır. Tabi ki bu işte samimiyet ve teslimiyet çok önemlidir. Unutmamak gerekir ki her şey Yüce Mevla’mızın taktiridir.

Çocuk Düşürmemesi İçin Okunacak Dua

Bu konu hakkında başka bir dua tavsiyemiz Ali İmran suresinin 38. ayetidir. Bu ayeti kerime Peygamber olan Hazreti Zekeriyya’nın duasıdır. Çocuğu olmayan Hazreti Zekeriyya yapmış olduğu bu dua ile çocuğu olmayacak yaşta olmasına rağmen çocuğunun olmasına vesile olmuştur. Bir kadının çocuk düşürmemesi için samimiyet ile sadece bu duayı okuması dahi yeterlidir.

Gebe Kadının Çocuk Düşürmemesi İçin Dua

Bu duanın anlamı: Orada Zekeriyyâ rabbine dua edip dedi ki: “Rabbim! Bana tarafından temiz bir nesil ihsan eyle! Kuşkusuz sen duayı işitmektesin.”

Ali İmran, 38.

Gebe kadının çocuk düşürmemesi için bu duayı özellikle namaz ibadetlerinizden sonra okuyunuz. Bununla birlikte gün içerisinde aklınıza geldikçe okumanızda büyük faydalar olacaktır. Yüce Mevla’mız bütün anne adaylarına çocuklarını kucaklarına almayı nasip eylesin. Sitemizde yer alan Dua Nasıl Yapılır? başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Sitemizde kendini kanıtlamış yazarlarda mevcuttur. Sizde bu yazarlar arasına girmek isterseniz bize ulaşın.

3 Yorum

  1. Hocam kaç gün okunacak bu dua hamile kadın kendi okuya bilirmi duayı okurken bismillah cekçekmi

  2. Evet olur dokunmada ki gaye sadece duayı fiile dökmektir. Zira dokunmak şart değildir. Duayı okuduktan sonra hamile kadının üzerine hafif bir üfleme ile de yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu