İslam Alimi

Gebe Kadının Çocuk Düşürmemesi İçin Dua

Hocam çevremizde çocuk düşmelerini çok duymaktayız. Bir yakınım var ve düşük tehlikesi var. Bu konuda tavsiye edeceğiniz bir dua var mıdır? 

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, hamile olan bir kadın için erken doğum, çocuğun düşmesi, geç doğması gibi korkular var ise bu tehlikeler karşı karşıya kalan aileler şu yolu izleyebilirler. Hamile kadına namahrem olmayan biri hamile kadının karnına fakat göbeğinin üst kısmına parmağını sürerek şu esmayı dua niyetine yapabilir.

Tabi ki bu uygulama bu duayı okuduktan sonra hamile olan kimsenin üzerine üflemek sureti ile yapabilirsiniz. Bununla birlikte hamile kadın bu duayı okuduktan sonra kendi üzerine üflemek sureti ile de yapabilir. İnşaallah faydası olacaktır.

Çocuk Düşmemesi İçin Dua: Eşi hamile olan bir çiftte, erken doğum, çocuğun düşmesi, geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan aileler, parmağını hamile olan eşinin göbeğinin üst kısmına sürerek şu esmayı dua niyeti ile okuyabilir: “Ya Mübdi” ismini 99 kere okuduğu taktirde inşaallah Yüce Mevla’mız olan Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını her türlü tehlikeden koruyacaktır. Tabi ki bu işte samimiyet ve teslimiyet çok önemlidir. Unutmamak gerekir ki her şey Yüce Mevla’mızın taktiridir.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ... dedi ki:

    hangi parmağıyla yapacak işaret parmağı olsa olur mu?

    1. islamalimi dedi ki:

      Evet olur dokunmada ki gaye sadece duayı fiile dökmektir. Zira dokunmak şart değildir. Duayı okuduktan sonra hamile kadının üzerine hafif bir üfleme ile de yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ