İslam Alimi

Flört Caiz midir?

Ben 18 yaşında biriyim. Bir flört ilişkim var ama birbirimize karşı saygılıyız. Haram olan şeylerden uzak durmaya çalışıyoruz, inşallah. Böyle bir ilişkinin bitirilmesi gerekir mi?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Müslüman olan bir erkeğin hanım arkadaşı, Müslüman bir hanımın da erkek arkadaşı olamaz. Flört, İslami bir yaşamda anlamı olmayan bir kelimedir. Flörtün İslam’i, ölçülüsü olamaz. Ölçü koyacak olan biz kullar mıyız yoksa biz kulları yaratan Yüce Rabbimiz mi?

Dinimiz bu ölçüyü koymuştur. Kadın-erkek ilişkilerine bir sınırlama getirmiştir. Bu ölçülerin dışına çıkıp, biz kendimize güveniyoruz diyemeyiz dememeliyiz. Kâinatın Efendisi bu ölçüyü ne kadar güzel ifade buyurmuştur: “Mahrem olmayan bir kadınla erkek bir arada olursa, onlara şeytan eşlik edecektir.”

Bu sebepten ötürü güzel kardeşim, aklını başına al. Yanınızda şeytan varken, ne kadar haramdan uzak durabilirsin ki?Ya aileleri de devreye sokarak bir an önce evlilik yoluna adım atınız, ya da İslam dışı olan bu flört ilişkinizi sona erdiriniz.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayşe dedi ki:

    Evet, İslam aleminde flört tarzı ilişkiler yanlış ilişkilerdir.Bir Müslümanın her işi İslam çerçevesinde olmalıdır.Nitekim taraflar bunu nişanla sözle ve ilerisinde evlilikle sağlaya bilirler.

BİR YORUM YAZ