AkaidSorularınız

Film İzlerken Altyazıdaki Tanrı Kelimesini Okumak Şirke Girer mi?

Hocam ben hint filmleri izlemeyi çok severim hint filminin bir sahnesinde bhagvan kelimesi geçti internetten araştırdım kelime anlamı tanrı demekmiş. Ama hintliler bhagwan denen kişiye tapıyormuş filmi izlerken altyazıda tanrı diye yazıyor ama biz müslümanız böyle şeylere inanmıyoruz filmin altyazısınıda dışımızdan okumuyoruz sonuçta demek istediğim filmi izlerken altyazıdaki tanrı kelimesini okumak günah mı şirke girer mi?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, İslam dini dışındaki inançlara hitap eden ve İslam ahlakına uymayan filmleri izlemek caiz değildir. Bu bilgiyi verdikten sonra sorunuza cevap verecek olursak şunları söyleyebiliriz. Alt yazıda geçen tanrı ifadesini okumak şirk değildir. Zira siz böyle düşünmüyorsunuz karşınızda ki insanın ne dediğini anlamaya çalışıyorsunuz. Bu nedenle alt yazıdaki tanrı ve benzeri putların isimlerini okumak şirk konusuna girmemektedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu