İslam Alimi

Fikirsizler ve Fikirsizlik Peşinde Giden Fikirsizler Ordusu!-1-

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

İnsanların boynunu kendi boynu gibi büken fikirsizler varmış, kendi boynu bükülerek kırılırken, masaj yaptığını sana fikirsizler ordusu varmış!

Kendi hayatının yaşam ipini keserek yok eden fikirsizleri görenler, açılış yapılıyor sanarak, kendi göbeklerinin kesildiğini görmeden, hayatlarındaki yaşam ipi kesildiğinden habersiz uçuruma düştüğünü bilmeyen fikirsizler ordusu varmış!

İnsanlar için mezar kazan fikirsizler ordusu, Kendi leş bedenleri için mezar kazdığını anlamayan fikirsizler ve onların peşinden giderek, kendi bedenlerini leş ederek kendi leş kokan, mezarlarını kazdığını bilmeyen fikirsizler ordusu vardır!

Buhrana koşarken, gül bahçesine koştuğunu sanan fikirsizler, kendi buhranları içinde hezimeti yaşarken, peşinde giden fikirsizler ordusu, hala kendisini gül bahçesinde sanarak yok olduğunun farkında olmayan, fikirsizler ordusu varmış!

Geleceğini cehennem ateşine atan fikirsizler, karayıp adalarında rezervasyon yaptığını sanırken, onlara aldanarak peşinde gidenler, cehenneme sürüklendiğini bilmeden giden fikirsizler ordusu varmış!

Kendilerine tarih yazdığını sanan fikirsizler sürüsü, tarihin karanlığında kaybolduğunu nefretle anıldığını bilmeden koşarken, onun kendisine koştuğunu sanarak kollarını açanlar kendisini ezip geçtiğinden habersiz hala çamur leş içinde yatarken sırıtarak, pisliğe bulaştığından habersiz kalan fikirsizler ordusu varmış!

Yolları pislik ile döşeyen fikirsizler varmış, onun pislik döşediğini değil suladığını sanan fikirsizler ordusu varmış.!
 
Güzel bir yaşama sırt vererek kaldırdığını sanan fikirsizler, fikirsizlik altında ezildiğinden habersiz, yerlerde çamur çirkef içinde kalarak altında ezilerek, kalkmak için fikirsizliği altından uğraştığından habersiz, hala güzelliğe sırt verdiğini sanırken, ona destek için koşan fikirsizlerde altında kaldığından habersiz, fikirsizler ordusu olduğunu bilmeyenler varmış!

Kendi hayatını ömrünü fikirsizlerin fikrine bağlayan salak fikirsizler kişiler, kendi ömrü ve hayatının yok olduğunu görmez iken, onun peşinde giden fikirsizler kendi güzel hayatını, fikirsizlikle yok ederken gülümseyen salaklar ordusu ile fikirsizler ordusu varmış!

İhaneti kendine meslek edinenler fikirsizler, ülkenin kazancından rızkını kazandığını bilmez iken bir gün boğazına takılarak soluksuz bırakacağından habersiz iken, bazı fikirsizler de bedava yemek var diye peşine düşerken, o yedikleri boğazında düğümlenerek soluksuz bırakacağından habersiz yaşayan, fikirsizler ordusu varmış!

Şafakta doğan güneşi söndürmeye çalışan fikirsizler vardır,güneşi söndürmeye çalışan fikirsizleri görenler,güneşi serinletmeye çalıştığını sana fikirsizler ordusu vardır.

Kapıları şerre açan fikirsizler, güzelliğe açtığını sanan fikirsizlerin ağladığı ve hüsran il yok olduğunu bilemeyen onların peşinde şerre koşan fikirsizler ordusu varmış.

Açan ağaçtaki tomurcuk dallarını yakan kesen imha eden fikirsizler varmış, ağaçtaki yeşeren açmaya çalışan tomurcuk ile meyve verecek olan dalı yakanları imha edildiğini görenler, onların kör fikirsiz olduğunu bilmeden, ağacın kötü dalını budadığını sanan ,peşinden giden kör fikirsizler ordusu varmış.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ