İslam Alimi

Fikirsizler ve fikirsizlik peşinde giden fikirsizler ordusu! -3-

Mehmet Aluç

1962 Malatya doğumluyum,evli ve 4 çocuk babasıyım Ankara da ikamet ediyorum,Kamuda emekliyim,şiir,öykü,denemeler yazıyorum...

Kendini sultan sanan fikirsizler vardır taçları nefret ve kinden örülü, gözü kör fikirsizlerde gerçek sultan diye peşinden giderken mok çukuruna düşerken çıkmak için o moku birbirinin yüzüne sürenler varmış. O mok çukuruna o insanları düşürenler gülerken kendilerinin mok olduğunu bilmeyen fikirsizler varmış.

Kendi fikirsiz fikrini yıkılmaz sananlar varmış, göğsünde iman ve şahadeti taşıyanları görünce zavallı duruma düşerek aciz ve zavallı duruma düşerken yalvarırken yalandan, leş çukuruna düşerken “eyvah” moktan fikirsizlik peşinden koştum “yandım” diye feryat eden zavallılar ordusu varmış!
 
Kendi tahtlarını som altından gören zavallı fikirsizler varmış, bir gün imanlı gönlünde şahadet ile karşısına çıkanı görünce, tahtının tenekeden olduğunu gören anlayan, onlarda yalakalık eden fikirsizler, kendi fikirsizliklerinde leş koktuğunu anlarken, hala o leş fikirsizler peşinden giderken cesetlerinin leş olmaya layık olduğunu anlatan, fikirsiz sefiller ordusu varmış!
 
Şerefsizlik makamında oturan fikirsizlerin en başı olan fikirsiz, makam sandığı çirkeflik kokan koltuğunda oturur iken, şeref diye şerefsizlik aradığı gösteren, göğsünde imanlı şahadeti gönlünde şeref diye taşıyan tarafından, hayret ederek kendi kendine bakarken, leşler mezarlığında biletini kestiğini anlarken, pişmanlığın kor ateşinde yanarken, aman dilemenin faydasız olduğunu anlayan fikirsizler ve onunla aynı kaderi paylaşan bir kaç kişilik fikirsizler topluluğu varmış!
 
Gönlüne Nur Kur’an’ı Sünneti kuranlar, imanlı gönlü, secdeli anlı ile Fikirsizler karşısına çıktığında, Fikirsizler şaşkınlık içinde, gelmenize gerek yoktu biz zaten elimizdekini bırakacaktık, yanlışlıkla oldu, demenin yalanı içinde kandıracağını sanırken, yediği Osmanlı tokadı ile leşler mezarlığında leş olan Fikirsizler ve peşinde giden, fikirsizler zavallılar varmış!
 
Bazı dalkavuklar vardır fikrini vicdanı fikirsizlik ile değişen, gittiği fikirsizlik yolunda yarı yolda bırakılan, yaptığı fikirsizlik ile nice vatan evladını ölümüne yol açan fikirsizler, geri dönmenin çaresini ararken, kendi fikirsizlik kuyusunda, vatan evladı imanlı anlı secdeli Mehmetçik tarafında leş kuyusuna gömülen fikirsizler topluluğu varmış. Bu arada bu fikirsizlerin başı ne olduğunu anlamadan kendi fikirsizliğini yıkılmaz sanan, kendi fikirsizliğinin altında, Mehmetçiğin tokadı ile leş kuyusuna düşen rezil fikirsizler varmış.

Makamı elden giden fikirsizler, makam ve mevkiinin boş olduğunu göstereni görünce, el pençe durarak af etmeyi dilemekten aciz fikirsizler vardır!


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ