İslam Alimi

Felak Suresi

Felak suresi 5 ayetten oluşan bir suredir ve bu sure Medine’de inmiştir. Namaz surelerinden olan Felak sure hakkında geniş bilgi için Felak Suresi Hakkında Bilgi başlıklı konuya baş vurabilirsiniz. Bu konuda Felak suresinin Arapça metnine, Arapçasının Türkçe okunuşuna ve Türkçe mealine ulaşabilirsiniz.

Felak Suresinin Arapçası

Felak Suresinin Meali

-113.1 – (1-5) De ki: “Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.” (Felak Suresi1-5)


Felak Suresini Okumanın Faydaları

Felak suresini okumanın birçok faydaları mevcuttur. Şanlı Peygamber Efendimiz kötü cinlerin ve insanların şerrinden emin olmak, korunmak için bu sureyi sık sık okumuşlar ve okumayı ashabına ve biz ümmetine tavsiye etmişlerdir. Peygamber Efendimiz bu sureyi yatağa girdikten sonra okur ve kendi üzerlerine üflerlermiş. Bizlerde koku, şüphe gibi hallerde veya cin ve insanların şerrinden korktuğumuz, emin olmadığımız vakitlerde bu sureyi okuyabiliriz. Zira bunu yapmakta her Müslüman için pek çok hayırlar vardır. Muavvizeteyn diye bilinen surelerden biri olan Felak suresinin yanında muavvizeteyn surelerinin bir diğeri olan Nas suresini okumakta çok iyi olur.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ