Kuran, Tefsir

Felak Suresi Anlamı Türkçe ve Arapça Okunuşu

Felak suresi 5 ayetten oluşan bir suredir ve bu sure Medine’de inmiştir. Namaz surelerinden olan Felak sure hakkında geniş bilgi için Felak Suresi Hakkında Bilgi başlıklı konuya baş vurabilirsiniz. Bu konuda Felak suresinin Arapça metnine, Arapçasının Türkçe okunuşuna ve Türkçe mealine ulaşabilirsiniz.

Felak Suresinin Arapçası

Felak Suresinin Türkçe Anlamı

-113.1 – (1-5) De ki: “Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.” (Felak Suresi1-5)


Felak Suresini Okumanın Faydaları

Felak suresini okumanın birçok faydaları mevcuttur. Şanlı Peygamber Efendimiz kötü cinlerin ve insanların şerrinden emin olmak, korunmak için bu sureyi sık sık okumuşlar ve okumayı ashabına ve biz ümmetine tavsiye etmişlerdir. Peygamber Efendimiz bu sureyi yatağa girdikten sonra okur ve kendi üzerlerine üflerlermiş.

Bizlerde koku, şüphe gibi hallerde veya cin ve insanların şerrinden korktuğumuz, emin olmadığımız vakitlerde bu sureyi okuyabiliriz. Zira bunu yapmakta her Müslüman için pek çok hayırlar vardır. Muavvizeteyn diye bilinen surelerden biri olan Felak suresinin yanında muavvizeteyn surelerinin bir diğeri olan Nas suresini okumakta çok iyi olur.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu