NikahSorularınız

Evliyken Zina Eden Kadın Eşinden Ayrılırsa İmam Nikahı Düşer mi?

Selamun aleykum, Adım Ömer. Öncelikle kız kardeşim yeni evlendi ve bir sure sonra kardeşim başka biriyle cinsel münakaşaya girmiş. Ve eşiyle ayrı yaşıyorlar artık kardeşim tövbe etti fakat eşiyle imam nikahı hala geçerli mi yoksa imam nikahı bozuldu mu?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, şüphe yok ki kardeşinizin işlemiş olduğu günah çok çok büyük bir günahtır. Böyle bir günah için tövbe değil tövbeler etmek gerekmektedir. Yüce Mevla’mız günahını bağışlasın ve bir daha böyle bir hatadan uzak eylesin. Evli bir kadın nikahlı ile başka bir erkek ile zina etmişse bu günah nikaha bir zarar vermemektedir. Dolayısı ile enişteniz eğer dinen kardeşinizi boşamadıysa kardeşiniz eşinden ayrı kalsa dahi halen evlidir. Bu nedenle bu konuda kardeşinizin eşi ile görüşülmeli ve eğer dinen kardeşinizi boşamadıysa boşamasını istemelidir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu