Sorularınız

Evliyim Başka Birine Aşık Oldum Onunla Arkadaş Olmam Doğru mudur?

Merhaba, Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Ben on yıllık evliyim ve iki çocuğum var. Çalışan bir anneyim. 2 yıl önce bir başkasına aşık oldum. Ne yaptım sa aklımdan çıkaramadım. Bir yıl sonra onu bir cafeye çağırdım bütün hissettiklerimi söyledim. Benim ondan tek istediğim arkadaşlığı ve dostluğu idi. Ama o farklı şeyler istedi. Bende ne inancımın nede karakterimin böyle bir şeyi müsaade etmeyeceğini söyledim. Oda bir daha görüşmek istemedi.

Ben hala onu düşünüyorum aklımdan çıkaramıyorum. Düşüncem kadın erkek ilişkisi olarak değil sadece dost olarak yanımda olması. Acaba bu durumun benim açımdan günahı nedir? Çok teşekkür ederim. Allah a emanet olun…

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu konu sizin açınızdan çok büyük bir günahtır. Zira Müslüman bir kadının başka bir erkeğin nikahında iken başka bir erkeğe aşık olması ve onunla dost olmak istemesi çok büyük bir günahtır. Zira dost olma teklifinizden aldığınız cevap aslında ne kadar yanlış düşündüğünüzü ve bu yaptığınızın ne kadar büyük bir günah olduğunu ortaya koymaktadır. Ki sizde anladığımız kadarı ile bunun farkındasınız. Yaşadığınız bu duygunun sizin için büyük bir imtihan olduğunu bilmeli ve Yüce Mevla’mızın rızası için bu konuda duygularınız ile değil inancınız ve aklınız ile hareket etmelisiniz.

İki tane çocuğunuz var Mevla bağışlasın sadece onlar için dahi böyle bir birlektilik bir yana dursun dostluktan veya arkadaşlıktan dahi katiyyen uzak durmalısınız. Sizin zaten böyle yaptığınızın farkındayız. Bu yolda devam etmelisiniz, eğer böyle yapar iseniz günah yerine eşinize sadık bir eş olduğunuz için sevap kazanacağınızı da unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu