Sorularınız

Evlilik Zina Zaman Sabır?

Selamün aleyküm. Ben 22 yaşında muhafazakar bir ailede yetişen üniversite öğrencisi bir bayanım. 5 yıldır ciddi bir ilişkim var. Genellikle farklı şehirlerde olduğumuz için dini kuralları aşmayacak durumda iletişimimiz oldu. Herşey için çok erken diyerek sabrettik hep. Artık sabredemediğimizi düşündüğümüz zaman ailelerimize bahsettik. Ailelerimiz önce okullarımızın bitmesi gerektiğini söyleyerek evlilik konusunu ciddiye almadılar. Bizde okullarımızı bitirip maaşımızı almayı bekliyoruz. Fakat son 2-3 aydır engelleyemiyoruz biribirimize karşı yaklaşımımızı ve zina ettik. Bu durumdan çok pişmanım tövbe ediyorum , bir daha kendimede ona da engel olacağım bu yakınlaşmalara diyorum ama engel olamıyorum artık. nefsim ağır basıyor. Aileme bu denli evlenmek istediğimi anlatamıyorum. Sabretmeye çalışıyorum ama artık ikimizde evlenmek istiyoruz, haram yaşantımızı helale çevirmek istiyoruz. Şu an için 1-1.5 sene daha var önümüzde okullarımızın bitmesi için paramızı kazanmamız için. Genciz ve nefsimiz öyle büyük düşmanımızki yenik düşüyoruz. Böyle günahlarlayken , ibadetlerimi yaparken yüzüm olmuyor çok üzülüyorum. Ne yapmalıyım? Hangi yolda ilerlemeliyiz?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, sizin gibi okuyan kültürlü ve en önemlisi inançlı insanlar nasıl kendilerini bu kadar kötü bir duruma düşürmeyi becermektedir. İnsan gerçekten çok üzülüyor. Aileleri karşıya alarak evlilik yapmayı hiç bir gence tavsiye etmemekteyiz. Fakat siz keşke ailenizi karşınıza alsaydınız ve evlenseydinizde kendinizi zina gibi bir günahın içine düşürmeseydiniz. Şu hakikati unutmayın sevdiğiniz bir erkek nikahınız olana kadar sokakta rastladığınız herhangi bir erkekten farklı değildir. Yıllardır sevdiği biri ile zina yapmak zina günahını hafifletmez. Tabi siz bçyle düşünmüyor olabilirsiniz. Fakat biz yinede bu konuyada değinme ihtiyacı duyduk. Size tavsiyemiz hatalarınıza hata eklememek ve Müslüman bir kadın olarak en değerli şeyiniz olan iffetinize sahip çıkmanızdır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu