EvlilikSorularınız

Evlilik İçin Kısmetimiz Bizi Bulur mu?

Yaşım geçiyor kısmetim çıkmıyor. Biz nerede olursak evlilik için kısmetimiz bizi bulur mu? Benim etrafımda hiç kimse yok bu durumda ne yapılır? Dua etmekten başka çaremiz yok, yine de o gelir bizi bulur mu? Yoksa bir ömür evlenemez miyim?

Cevap: Evlilik İçin Kısmetimiz Bizi Bulur mu? Bu Konuda Ne Yapılmalıdır?

Değerli ziyaretçimiz, evet evlilik konusunda kısmetimiz bizi bulur bu bir hakikattir. Fakat bu konuda kendi içimize kapanarak insanlarla iletişim kurmayarak beklemek yanlış olacaktır. Tabi biz burada yapılan flörtlerden İslam ahlakında olmayan şeyler yapmaktan bahsetmiyoruz.

Örneğin bir bayan evlerine gelen hanım misafirlere iyi davranmalıdır, hanımlar arasında yapılan etkinliklere katılmalıdır. Bu gibi konular. Eğer bunları yapıyorsanız veya zaten etrafınızdan bu tür etkinlikler olmuyor ise yinede kendinizi üzmemelisiniz. Şunu kesinlikle unutmayın ki Yüce Mevla’mız sizin için ancak iyilik istemektedir ve yüce Mevla’mız kullarına hiç ummadıkları yerlerden nimet vermeyi çok sevendir.

Gönlünüzü ferah tutun ve dua ile kısmetinizi bekleyin, kısmetiniz elbet gelip sizi bulacaktır. Yüce Mevla’mız size hayırlı bir kısmet nasip eylesin. Sitemizde yer alan evlilik için dua başlıklı konudan da istifade etmenizde fayda vardır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu