AileEvlilik

Evlilik İçin Karşıma Çıkan Kısmeti Geri Teptim Allah Beni Cezalandırır mı?

Merhabalar, benim size sorum evlilik anlamında 30 yaşındayım bu zamana kadar önüme talip anlamında bir çok insan söylediler ama ben evlilik fikrine sıcak bakamadığından ve görücü usulü tanışmalara soğuk olmamdan dolayı hep karşı çıktım yada o anlamda kimse ile görüşmedim.

En son yaşadığım olayda da bundan 4 yıl önce yine aile aracılığı ile birinden bahsettiler ben yine kabul etmedim konusunu dahi açtırmadım. Fakat aynı insan geçen yıl tekrar karşıma bir sebeple çıktı ve biz bir şekilde tanıştık fakat benim kararsızlıklarım gel gitlerim evlilikten korkularım yüzünden bir türlü cesaret edip adım atamadığım dan 1,5 yıllık gel gitlerim sonunda ipler tamamen koptu. Çok iyi bir insandı ve biz birbirimize çok benziyorduk ama cesaretsizliğim yüzünden onu kaybettim. Şimdi o Yen’i yollara girdi hayatında ailesinin tanıştırdığı biri ile evlilik yapmak istiyor. Bunu ona ben ittim benden 9 yaş büyüktü artık bir yola girmesi gerekiyordu belki ama beni de çok sevmişti tüm gel gitlerime rağmen çok çabaladı ama sonumuz böyle oldu.

Ve ben şimdi çok pişmanım onu bana Allah göndermişti bir çok tefavuklar yaşadık belki de Rabbi bana yol gösterdi bu o insan sesi ama ben göremedim ve ben bunu hissedemedim onu üzdüm kırdım ilişkimizi çıkmazlara soktum
Nasıl bir dua etsem Allah’tan nasıl yardım istesem. Hatalarım sonucu bugünlere geldim. Allah tan yine onu istemek hayırlı mıdır yoksa kaderimde varsa yaptığım yanlışlara rağmen yine yollarımız kesişir mi? Çok sıkıntılardayım Rabbim beni daha kötüsü ile cezalandırır mı?

Değerli ziyaretçimiz, tabi ki bu bir kaderdir. Ancak siz hata yaptığınızı fark etmişsiniz. Bu nedenle tövbe etmeli ve kendiniz için hayırlısını istemelisiniz. Ne yazık ki insanlar flört ettikleri insanlara kısmet olarak görmekte ancak görücü usulü gelen kısmetlere kısmet olarak bakmamaktadır.

Hal bu ki durum böyle değildir. Size gelen bir görücüde kısmettir ve sizin kaderinizde vardır. Tabi ki bunu kabul etmek zorunda değilsiniz. Ancak bunun için geçerli bir neden olmalıdır. Her kadın karşısına çıkan kısmeti değerlendirmelidir. Eğer karşısına çıkan kimse gerçekten ahlakı ve dış görünüşü ile kendine uygunsa hemen geri çevirmemeli ve detaylı bir şekilde değerlendirmelidir. Unutmayın ki Allah samimiyetle pişman olan hiç bir kulunu cazalandırmamaktadır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Ben zaten tüm hayatım boyunca kararsızlıkları olan bir insandım ne yapacağım işe karar verebildim ne de okuyacağım okula bölüme hayat ne çıkarttıysa onu yaşadım bu evlilik konusunda da benim bu kararsızlık sürecimde karşımdaki insanın zamanından almak vaktini çalmak istemedim ittim uzaklaştırdım sen birini bulursan yoluna bak dedim ama şimdi neden üzülen yine yalnız kalan ben oldum isyan etmiyorum haşa ama bu cesaretsizliklerim yüzümden bugünlere geldim ama düşünüyorum da karşı tarafta beni hayatına kalpten istese dua etse biz bir şekilde olmazmıydık hayırlısı değilmiş diyorum ama aklımdan fikrimden çıkaramıyorum sizden ricam bana dua edin ya hayırlı olan geri dönsün yada hayırsız olan bir iş için içimde olan bu yangın bu pişmanlık ateşi son bulsun ben kötü biri değilim

  2. Hocam evlilik için çıktığım tüm yollar yarım kaldı her şeyi denedim görücülere şans verdim hiç kimse olmadı en sonunda biri oldu nişanlandım düğüne günler kala beni bıraktı gözümün yaşına bakmadı çok üzgün acılar içindeyim bu durumu nasıl atlatırım intiharı bile düşündüm yaptıkları yanına mı kalacak ne yapayım delirecem yardım edin? Neden ben bunları hakedecek ne yaptım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu