DuaEvlilik

Evlilik Dualarım Kabul Olmuyor Duayı Bırakmalı mıyım?

Hocam Amerika uzun yıllar kaldım hala bir ayağım orada bir evlilik geçirdim eşim beni bıraktı. Evlilik dualarım kabul olmuyor duayı bırakmalı mıyım? Dinimiz gereklerini yerine getirmeye çalışmaktayım. En son üç ay öncede kapandım. 9 yıldır bekarım ve evlenmek yuva kurmak çocuk sahibi olmak istiyorum. Özellikle istediğimden tüm evlilik dualarını yıllardır yapıyorum. Ama maalesef nasip olmadı duayı bırakmanın vaktimi geldi acaba hocam ne dersiniz saygılar.

Cevap: Evlilik Dualarım Kabul Olmuyor, Demek Doğru Değildir

Değerli Bir kul için duayı bırakmanın hiç bir zaman, zamanı gelmez. Zira dua kulu kul yapan en büyük etkenlerdendir. Size şunu sormak isteriz. Mevla’mız sizin bu güzel dualarınız ve dine bağlanmanız hatıra sizi mutsuz olabileceğiniz bir evlilikten koruyor olamaz mı? Bizce bunda hiç şüpheniz olmasın. Bununla birlikte bu isteğinizin yarın olabileceği de Yüce Mevla’mızın taktiridir. Bu nedenle evlenmek için dua etmeyi ihmal etmemelisiniz. Zira nasibimiz bize önceden haber vermez. Çoğu zaman karşımıza bir anda öyle bir çıkar ki Ya Rabbi ben bunu hak edecek ne yaptım deriz.

Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

( Bakara 216)

Tabi bu noktada şunu da diye bilirsiniz. Yüce Mevla’mın gücü bana hayırlı bir eş vermeye yetmez mi? Tabi ki hiç bir kulun bundan şüphesi olmamalıdır. Ancak Yüce Mevla’mız bu dünyayı bir imtihan yeri yapmıştır. Bu nedenle kimi zaman imtihan gereği kimi zaman ise Hikmeti İlahi gereği istediklerimizi biz kullarına vermemektedir. Sizin durumunuzun ne olduğunu yani Yüce Mevla’mızın bu 9 sene zarfında neden size bir eş nasip etmediğini ancak Yüce Mevla’mız bilebilir.

Rabbiniz şöyle dedi: “Bana dua edin, duânıza cevap vereyim.

(Mumin suresi 60)

Bizim bildiğimiz ve size garanti verdiğimiz şey ise şudur. Dualarınız hiç bir zaman boşa gitmemektedir ve gitmeyecektir. Dualarınız ya er (Yani bu dünyada) yada geç ( Yani ahirette) sizi bulacaktır. Her halükarda dualarınızın karşılığını alacaksınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Merhaba hocam evde hiç kimse benim namaz kılmamı istemiyor başka kalacak yerimde yok bende gizli kılıyorum annem her dakika beni izliyor ne yapıyorum diye annemin kalbini kırmak istemiyorum uzun zamandır böyle kıldım ama artık yoruldum korka korka kılmaktan sabah ve akşam namazını kıla biliyorum dua ettim ise girdim çok güzel bir yerde iştede kıldım müdür iş yerinde namaz kılmama izin vermedi ne yapmalıyım bilmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu