Mahrem Konular

Evli Bir Kadını Seviyorum Telefonda Görüşmemiz Zina mıdır?

Ben 40 yaşında bir kadını seviyorum ama sadece telefonda konuşuyoruz herhangi bir beraberlimiz yok bende evliyim eşimi seviyorum o sevdiğim kadında eşini seviyor. Ve bu konu benim telefonda konuştum kadını rahatsız ediyor yani biz zina işiliyor oluyor muyuz?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, size tavsiyemiz bir an önce bu konuyu kapatmanızdır. İki evli kimsenin telefonda dahi görüşmesi büyük bir günahtır. Bu yapmış olduğunuz zina konusuna girmektedir. Unutmayın ki yüce Mevla’mız zina yapmayın buyurmamıştır. Yüce Mevla’mız ayeti kerimede zinaya yaklaşmayın buyurmuştur. Sizin yaptığınız ise zinaya yaklaşmaktan daha kötü bir şeydir. İslâm dini size eşinizi boşama hakkı vermiştir, ikinci bir eşe sahip olma hakkı vermiştir. Fakat asla evli bir kadını sevme hakkı vermemektedir. Kendi iyiliğiniz için bu konuyu hemen kapatmalısınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu