Kadın

Evli Bir Kadın Kocasını Aldatırsa ve Pişmansa Kocasına Söylemeli midir?

Yüce Mevla’mız bütün Müslüman kadınları bu büyük günahtan muhafaza eylesin. Ziyaretçimizin sorusu evli bir kadın kocasını aldatırsa ve pişmansa kocasına söylemeli midir? Şimdi öncelikle sorunun detayına ve daha sonra cevabına yer verelim.

Soru: Evli Bir Kadın Kocasını Aldatırsa ve Pişmansa Kocasına Söylemeli midir?

Ben evli bir bayanım eşimi defalarca aldattım. Çok pişmanım, onun haberi yok nikahım düşer mi? Eşimi çok sevdiğimi geç anladım. Tövbe etmeye çalışıyorum çok pişmanım. Ama evli bir kadının cezası ölümdür ne yapmam gerek eşime söylemeli miyim?

Cevap:

Değerli ziyaretçimiz, öncelikle bu konuyu geçmişte bir hata yapmış veya yenide olsa gerçekten çok pişman olmuş, kocasını seven kadınlar için hazırladık. Bu konu duruma göre değişir mi denilir ise cevabımız evet değişmektedir. Zira gafletle yapılan bir hataya düşmek ile kasıtlı bir şekilde o günaha devam etmek arasında çok büyük bir fark vardır. Gafletle günaha düşen bir kadın eğer sizinde bahsettiğiniz gibi ölmeyi dahi hak ettiğini düşünüyor ise bu gerçekten pişman olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte kocanızın değerini de anladığınızı söylüyorsunuz. Bu nedenle size tavsiyemiz bu günahı gizlemeniz ve samimiyet ile tövbe etmenizdir.

Zina Asla Küçümsenecek Bir Günah Değildir

Bu konuya yaklaşımımızdan sanki zina küçük affedilir bir günah gibi anlaşılmamalıdır. Özellikle evli bir kadının zinası dünyadaki en büyük günahlardan birdir. Bu nedenle bu durumdaki bir kadın devamlı tövbe halinde olmalıdır. Zinanın büyük günahlardan biri olduğuna Büyük Günahlar ve Yedi Kebair Günahlar Nelerdir? başlıklı konuda yer verilmiştir. Dolayısı ile daima yaptığınız hatanın farkında olmalı ve samimiyetle tövbe etmelisiniz.

Zina Eden Kadın Kocasına Neden Söylememelidir?

Öncelikle zina eden kadının bunu kocasına söylemesi günahını hafifletmeyecektir. Zira zina eden evli bir kadın bu günahı evli kalsada boşansada taşıyacaktır. Buna eşini sevmesi, çocuklar gibi konularda eklendiğinde söylememek daha doğrudur. Bununla birlikte hiç bir erkek eşinin böyle bir günahı işlediğini öğrenmeyi kabullenemez. Koca karısını bağışlasa dahi karısının bu hatası hep aklında kalacaktır ve aile huzurlarını bozacaktır.

Önemli bir başka konu ise çocukların bu durumu öğrenmesidir. Tertemiz olarak size emanet edilen çocuklarınızın bu durumu bir şekilde öğrendiğini düşünün. Böyle bir durumda çocuğunuzun ruh hali ve aileye bakış açısı değişecektir. En önemlisi ise inancı zarar görecektir.

Özetle, bu noktayı çok iyi anlamalısınız. Biz burada evli bir kadın olarak büyük günahlar işleyebilirsiz ve kocanıza söylemeye bilirsiniz demiyoruz. Asıl konu geçmişinizde yapmış olmanız ve en önemlisi çok pişman olmanızdır. Bu durumda kocanıza söylediğiniz taktirde işlemiş olduğunuz büyük günaha birde ailenizi dağıtmak günahını ekleme ihtimaliniz çok yüksektir. Eğer işlediğiniz günahı kocanıza söylemeden rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız kocanıza söyleyebilirsiniz.

Önemli Not: Şu nokta çok önemlidir. Bu soruyu tamamen evli kadının geçmişte pişman olduğu bir günah üzerinden cevaplıyoruz. Örneğin çocukların şüpheli olması veya buna benzer bir durum varsa bu konunun dışında tutmalısınız.

Eşinin Zina Yaptığını Öğrenen Koca Ne Yapmalıdır?

İslam dininde bir kimsenin zina ile suçlanabilmesi için iki şahit gerekmektedir. Yani muhtemelen kocanın eşini zina ile suçlanması dinen mümkün olmayacaktır. Suçlaya bilmesi için eşinin aynı beyanı mahkeme önünde söylebilmesi gerekmektedir. Bu durumda koca olayı gizlemekle veya mahkemeye gitme arasında kalacaktır.

Doayısı ile bu noktada taktir kocanın kararına kalmıştır. Dilerse affedebilir veya dilerse eşini boşayabilir. Zira bir koca eşini boşabilmesi için işlemiş olduğu günahı ispatlamak zorunda değildir. Eşini boşamak istemesi yeterlidir.

Peki Bu Durumda Olan Kocalara Ne Tavsiye Ediyoruz

Kocanın böyle bir konuyu öğrendikten sonra sessiz kalmasını yanlış buluyoruz. Tabi ki İslam dininde koca dilerse affedebilir ve evliliğine devam edebilir. Ancak bu konuda İslam alimlerinin yapmış olduğu genel tavsiye şöyledir. Eğer zina ıspatlanamıyorsa yani gerekli şahitler yoksa ve kadının zina yaptığına kesin kanaat getiriliyorsa (kadında açık bir dille bu itiraf ediyorsa) kadınla boşanmalıdır.

Ancak koca bu boşamayı bir anlaşmazlık nedeni ile gerçekleştirmiş gibi yansıtmalıdır. Zira karım beni aldatmış zina yapmış derse bu yersiz olur, zira yeterli şahidi yoktur. Bununla birlikte bu kadın ve özelikle varsa çocuklar içinde iyi olacaktır. Bu boşanma kadına bir ders olacaktır ve aynı zamanda toplum içerisinde zina yapan bir kadın olarak dışlanmayacaktır.

Aslında bu noktada bu konuda neden böyle bir cevap verdiğimizi daha iyi anlayabilirsiniz. Bir kocanın eşinin geçmişte böyle bir günah işlediğini bilmemesi tabi ki hoş bir durum değildir. Fakat bir kocanın bu durumu öğrendikten sonra eşini boşamamasıda hoş bir durum olmayacaktır.

Nasıl Tövbe ve Dua Nasıl Yapılmalıdır?

Günahlardan kaçınmalıyız! Özellikle bu konu içerisinde yer alan günahlardan kesinlikle uzak durmalı ve yaklaşmamalıyız. Tövbe ile Dua konusu ciddi bir samimiyet istemektedir. Hatta samimiyetsiz yapılan bir tövbe Yüce Mevla’mıza karşı yapılan bir edepsizliktir. Zira pişman olmayan bir kimsenin böyle günahları dile getirmesi yaptığının yanlış görmediği anlamına gelmektedir. Unutmayı! Tövbe pişman olmada, Dua ise samimiyet olmadan her zaman eksik kalacaktır.

Özetle, öncelikle Nasuh tövbenin ne olduğunu daha sonra ise Duanın nasıl yapılması gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. Bu bilgiler ile yapılan Tövbe ve İstiğfar Duası daha doğru ve etkili olacaktır. Yüce Mevla’mız bizlere hatalarımızı anlamayı ve samimiyetle Tövbe ve Dua edebilmeyi nasip eylesin

Kadın Kocasını Aldatırsa Başlıklı Sıkça Sorulan Sorular

Eşimi Aldattım Nikahımız Düştü mü?

Eğer eşiniz sizi herhangi bir şekilde boşamadıysa daha doğrusu dinen boşamadıysa eşinizi aldatmanız sebebi ile nikahınız düşmemektedir. Bu eşinize kalmış bir durumdur. Bu yaptığınızdan dolayı dilerse sizi boşayabilir. Zira bu İslam dininde geçerli bir nedendir. Diler ise de sizi affederek evliliğini sürdürebilir. Yüce Mevla’mız günahlarınızı bağışlasın.

Aldatan Kadın Nikahta Verdiği Sözden Caymış Olmaz mı?

Tabi ki bu günahı işleyen bir kadın verdiği sözü tutmamış olur. Ancak dinimizde bu durum nikahı bozmamaktadır. Fakat bu durumda ki bir kadın tarifi mümkün olmayan büyük bir günaha girmiş olur.

Aldatan Kadın Kocasından Helallik Alması Gerekmez mi?

Evli bir kadın kocasını aldatırsa kocasının çok büyük hakkına girmektedir. Bu noktada hiç bir şüphe yoktur. Bu hakkı ya bu dünyada yada ahirette mutlaka ödeyecektir. Aslında bizim bu konuda ki tavsiyemiz şudur. Eğer kadın konu içerisinde olduğu gibi pişmansa ve bu günahı geçmişte işlemişse bu hakkı ahirete bırakmalıdır. Ancak ortada pişmanlık yok ise veya farklı bir durum var ise mutlaka kocasına söylemelidir. Zira böyle bir durumda yarın ahirette sadece kocasının hakkını ödeyerek kendini kurtaramayacaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. hocam bu tövbe nasıl yapılmalı yani hangi dualarla örnek verir mısınız lütfen

  1. Sorunuz üzerine konu içerisinde ayrı bir bölüme yer verdik. Konuya tekrar göz attığınızda bunu göreceksiniz.

 2. Hocam siz neye dayanarak böyle İslamla alakası olmayan cevaplar veriyorsunuz ..vallahi yalan söylüyorsunuz Allah’a iftira atıyorsunuz asil siz tövbe etmelisiniz bir kere aldatan kadının nikahı düşer ikincisi kocasının bunu bilmesi lazım ya affeder nikah tazeler yada onu boşar.Siz Allah’ın ve Resulünün ne dediğini söyleyin ..o kocaya yazık değil mi aldattığı adam sokakta onunla belki her gün yüz yüze bakıyor ..Allah sizi islah etsin

  1. Önce böyle hoş olmayan sorulara muhatap kalıyoruz ve görevimiz diyerek cevap veriyoruz. Sonrada hakaret işitiyoruz. Değerli ziyaretçimiz evli bir kadının bu günahı işlediğinde nikahının düştüğünü hangi kitaptan okudunuz. Bize söylerseniz bizde öğrenelim. Size tavsiyemiz, bir Müslüman eleştirisinide usulünce yapabilmelidir. Bununda ilim ile yapmalıdır.

 3. Merhaba….ben evliyim 2.5yıl kocam benimle ilgilenmiyor Benimle ilişkiye girmek istemiyor hep zorluyorum ama nereye kadar öle bilmiyorum ….bi ara kocamdan boşanmak istedim evi terk ettim 50gün falan ayrı yaşadım kocamdan ve günah işledim eşimi aldattım bir heves uğruna günaha girdim ve pişmanım. Şimdi kocamla barıştım ve onu aldattığımı söylemiyorum ne yapmalıyım bilmiyorum…barıştık ama kocam bana ayni davranıyor Benimle ilgilenmiyor ne yapacağımı şaşırdım….ben 23yaşımda kocam 35 .ben bi cahil yaptım ama kocamda günah işliyor

 4. hocam bir islam ülkesi hemde yıllarca islamiyete liderlik yapmış bi ülke ne hale gelmiş kyamet kopsada topraklar günahlarımızın altından kurtulsa okudukca insanlardan irendim namaz niyaz unutun bunları bitmiş bi durumdayız benim eşim bana ayapsa onu cennete sokacak allahc.c den ta kendisine mahkemeci olurum

 5. merhaba ben 15 yaşında eşime kaçtım şimdi 18 yaşindayim 1 kızım var eşim 10 aydır cezaevinde ve ben eşimin kız kardeşinin oğluyla yani yigeniyle beraber oldum çok vicdan azabı çekiyorum kimseye bişey diyemiyorum ne yapabilirim piskolojim bozuldu yardimci olun lütfen ….

 6. Hocam bunu nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum.Annem bana Kurana el bastırarak çok büyük bir yemin ettirdi bunu kimseye söylememem için ama ben bu yükü 2 yıldır taşıyorum.en önemlisi babam annemi çok seviyor ve bunu öğrenirse kahrolur ama o günden sonra ben annemden nefret ediyorum buna rağmen kimseye birşey belli etmiyorum ve babam anneme mükemmel hayat sunuyor ve bunu annemin hakettiğini düşünmüyorum o yaptıklarından beni çocukken bırakıp bırakıp ağlatarak bunları şimdi hatırladıkça çok kötü oluyorum :(ben günaha giriyor muyum annemin işlediği günahı herkesten saklayarak ne olur yardım edin .bunu ölene kadar ailemden nasıl gizleyeceğim

  1. Hocam her şeyi söyledim demişim yanlış yazdım eşinin sahte hesaplardan konuştukları var dedim zina ettiğini söylemedim

 7. Çevremde bir kadın kocası onu vuruyordu ona hakaret ediyordu, çocuğunu şiddet altına doğurdu, bir kere hanileydi şiddetten dolayı düşük yaptı.. bir gün kadın ve çocukları koruma altına aldılar ve boşanmadılar sadece bir süre uzaklaştırma
  ama adam beni unut ne halin varsa gör demiş hakaret yaparak defalarca. kadın başkasından şefkat alarken aldatı ve kocasıda defalarca onun haberi olmadan yaptı tabi. Kadının peşini burakmıyordu bir zaman sonra bir araya gelmek için, bir gün kadın kocasıyla buluşur ve anlatır ne hatalar yaptı ve tövbe etmiş onun onunde kurana el basmış. Adam aff eder . ama hiç itiraf etmedi hiç bir zaman oda karısını aldattığını. Sevgilleri biribirlerine cok var ama kadın ne yapacağını bilmiyor korkuyor çocukları için kendisi için çok güçlü ve şiddeten korkar.. sonra ona zorla ilişkiye girdi kaç kere kadınla artık ilaç alıyordu aksamlar rahat uyusun ve acılarını unutsun. Bir gun polis kapiya geldi kavgada ve kocasi tutklandi cocuklar sosyal hismetleri ellinde alındı, kadın çocukları korumak için ve geri sahiplenmek için şikayet etti kocasını sürekli dovuyor zorla ilişki yaşadığını anlattı.. koca 4 ay hapis yedi ve kadın tedavi oldu psykolojik ve fiziksel olarak çocuklarınıda psikoloji olarak tedavi başlatılar sosyal hismetleri. Koca çok akılanmış hatalarını hapiste fark etti söyledi ve çıktığında beraber hayallerini yapmak için mücadele yapacak demiş ama karisi istemiyorsa zorlamak diye bir şey yapmayacak demiş.
  Ama bir arzuda bulundu tabi ki, koca karısına söyledi şikayetini geri çek..

  Simdi sorum bu arkadaşlar , ben o kadına nasıl teseli etmem lazım şikayetini geri çekip ve ikiside tövbeli olarak geri yaşamalılar yoksa ayrı yaşamalılar
  Yada adam cezasını çekip çıktığında karar vermeli kadın?

 8. Peki hocam eğer ki kadın kocasından habersiz karşı kişiylen sohpet içindeyse ne yapılmalıdır.

 9. Bende eşimi iki defa aldattım onu sevip sevmediğimi bilmiyorum sadece evli kalmak zorundayım aileden dolayı eşime seni aldatim demem imkansız ondan ayrılmalıyım tövbe etmeyi düşünüyorum ama içimden gelmiyor ben birçok günah işledim esimi boşamamalıyım ?

  1. Eşinizi sevmemeniz size aldatma hakkı vermemektedir. Mutlaka tövbe etmelisiniz. Zira günah işlemişsiniz. Boşanma konusuna ise karar verecek olan sizsiniz. Ancak eşinizi ve eğer var ise çocuğunuzun akibetinide düşünmelisiniz.

 10. Selamun aleyküm ben 2.5 yıllık evliyim eşin beni aldatığını öğrendim telefon konuşması mesajlarını yakaladım ve bir mesajda çocuk lafı geçiyordu. Bu ılaylar sırasında eşim hamileydi ve düşük yaptı benim yatakta yatan o şerefsizin fotografını buldum ve eşim ısrarla ben zina yapmadım diyor ve onunla hiç ilişkiye girmediğini söylüyor eşimi çok seviyorum şuan boşandık tekrar birleşmek istiyoruz aileler izin vermiyor ailem beni red edicekerini söylediler ne yapmalıyım eşim kurana el basarım diyor kesinlikle ilişkiye girmediğini söylüyor lütfen yardım edin ne yapmalıyım.

  1. Değerli ziyaretimiz İslam dininde boşanan bir çiftin tekrar evlenebilmesi için kadının gerçek manada başka biriyle evlenmesi ve doğal nedenler ile boşanması gerekmektedir. Sonuç itibari ile ailenizin düşüncelerine değer vermelisiniz.

 11. Eş aldatmanın cezası pişmanlığı nedir bu eşe söylenmelimi bu vijdan azabı nasıl geçer.

 12. Eşim beni aldattı aylardır onunla birlikte yaşadı bu arada benimde boşluğuna geldi ve bende eşimi aldattım bunun vebali nedir ve birleşebilirmiyiz evlilik düzene girer mi?

 13. Evli bir kadın vardı mahallemizdeki kendisi benim arkadaşım olur bu kadının kocasıyla birlikte çalışıyoruz ve çok değer veririm severim kocasını bu kadın benim abime asıldı teklifte bulundu abim kızdı evli kadınsın uzak dur benden başımı belaya koyacaksın diyerek uyardı ama kadın bizim eve çok gidip geliyordu bende abimin iyiliği için kocasına söyledim anlattım şu an boşanmak üzereler ben günah işlemiş oluyor muyum? Ne olur cevaplar mısınız?

  1. Bu tür konular duruma göre değişebilmektedir. Eğer kadın gerçekten abiniz için ciddi bir tehdit oluşturmuşsa ve uyarılara kulak asmadıysa ve son çare eşine söylemek ise bu konuda bir günah yoktur.

 14. Hocam bir çocuğumuz var ve eşimle biz normal anlaşamıyoruz diye ayrılmıştım ben çok fazla sinirimi bozuyordu yani katlanamıyordum öldürücek hale geliyordum buda bende ilgisizlik yapmaya başladı soğumaya başladım ayrıldım ama daha boşanma davasını falan açmadım tam açıcaktım bunun birinle olduğunu duydum ama bu duyulduktan sonra bana ben hala dönmek istiyorum senlen ayrıldık diye boşluktan oldu dedi ne yapılmalı hocam benim içime sinmiyor.

  1. Bu konuda son kararı verecek olan sizsiniz ancak belli ki evliliğinizin temeli sarsılmış. Bu da tekrar toparlamak için ciddi bir emek ve sabır ister. Kendinizde bu gücü buluyorsanız evliliğinize devam etmelisiniz. Ancak boşluğa düştüm bahanesi bize pek samimi gelmedi.

 15. Eşimle 3 senedir evliyim fakat eşimden sürekli şiddet ve hakaret gördüm üsttelik hamileyken ve hamilelik sonrasında hatta en son hastanelik oldum kendimi çok kötü hissediyordum ve defalarca ölmek istedim ben o haldeyken istemesemde eşimin abisiyle bir defalık bir olay oldu ben sadece biraz sevilmek degerli oldugumu hissetmek istemiştim ama olaylar başka yere gitti şimdi o olay kapandı ve bi daha asla olmuycak ama ben kendimi çok kötü hissediyorum ve çok pişmanım sürekli tövbe ediyorum ama bunun günahı olur mu yada rabbim beni affeder mi evliliğimizi bu olaydan sonra bitirmek istedim ama eşimde izin vermiyo abiside eşimin abisiyle konuştuk beni sevdiğini ama ben istemediğim için bir daha böyle birşey olmayacağını sadece yeğenini yanından uzaklaştırmamamı söyledi ki kendisinin eşimden çok emeği var oğlumun üstünde ben ne yapmalıyım

  1. Değerli ziyaretçimiz bir erkeğin baldızıyla veya bir kadının eşinin erkek kardeşiyle yaptığı zina kişinin öz kardeşi ile yaptığı zina gibidir. Bu nedenle samimiyet ile namazlarınızdan sonra tövbe etmelisiniz. Yüce Mevla’mızın affından ümit kesmemek gerekir. Çocuğunuzun amcasını görmesine engel olmanız doğru olmaz. Ancak siz muhabbet etmekten öteye geçmemelisiniz. Muhabbetiniz hoş geldiniz, açmısınız, güle güle sözlerinden öteye gitmemelidir.

 16. Kadınlar bu kadar kötülüğü bünyelerinde nasıl barindiriyorlar anlamış değilim. Düşünen akıl
  Sahibi erkeklerin bu kadar planlı iğrenç insanlığa yakismayacak ihaneti bagislamalari imkansız. Eğer
  Kadınlar zina yapmak ve yaptığı zinaya saklamak
  İçin kullandıkları zekayı başka bir yere kullansalardi
  İnsanlık ihya olurdu.Gelin gorunki bu itinayi çocukları
  Yada kocalarina göstermeleri. Nekadar aşağılık pis
  Mahlukatlarmis.En ağır acımasız cezayı hakediyorlar.

  1. Çok keskin konuşuyorsun. İnsanın başına her şey gelebilir bu dünyada. Yapmam etmem dediğini bu bakarsın ki kendini o iğrenç şeylerin arasında buluverirsin. Her insan affedilmeyi hakediyor bence pismansa ve tövbe edip Allah’a sigindiysa… Dünya imtihan dünyası ben yapamam ben etmem deme kardeşim… Sana bir kardeş tavsiyesi hayırlı ömürler olsun.

  1. Şu çok önemli eşinizin gerçek manada pişman olduğunu ve size olan sadakatinden emin oluyor iseniz affetmenizde fayda görüyoruz.

 17. Kocasına ihanet eden kadınlar Allah belanızı versin inşallah siz yapın edin zevkinizi ohh ne ala Allah’tan af dileyen yok öyle bir dünya ayıp şerefsizlik tır bu yaptığınız Allah’ın işi yok sizi af edecek hadiste ihanet eden kadınlar ahirette cennetini kaybetmiş cehenneme bile giremiyecrklerdir vücutları köpek lesinden beter kokacaktır bütün inananlar bunların dünyada zina ettiklerini bileceklerdir der sen burda gizli gizli zinani yap af dile yok öyle bir dünya yapmadan önce dusuneceksin ayıp bu kadınlara arsizlar utanmadan bide soruyorsunuz günahı varmı diye yanacaksiniz Allahın izniyle inşallah

  1. Allah adına hüküm vermek kimin ne haddine birader? Tamam böyle çirkin olaylara bizde öfkelenip diş sıkıyoruz ama hz. peygamber birbirinizi lanetlemeyin ve kınamayın çünkü kınadığınız şey başınıza gelmeden ölmezsiniz diyor.Allahın rahmeti gazabından üstündür.

 18. Selâm hocam bende eşimi aldattım ama ilişkimiz olmadı aldattığım kişiyle sadece fotoğraf video filan attim ve unutmak istiyorum eşimle mutlu huzurlu yaşamak istiyorum ve tövbe etmek istiyorum allah affetmeyi sever inşallah beni de af eder dua edin lütfen??

 19. Biz evlendik evleneli kocam bana ilgi gostermiyor surekli ayri yatiyoruz bana durmadan hakaret ediyor ben butun kadinlik vazifelerimi 4 dortluk yaptığıma inaniyorum buna çevremde şahit artik aramizda kari koca iliskisi kalmadi 6 ayda bir birlikte oluyoruz ve ben kocami adatttim 6 yil once surekli tevbe ediyorum cok vicdan azabi çekiyorum ama bi kere aldattim nikah gerekirmi

  1. Nikahınız düşmemektedir fakat Bu günahınızdan dolayı çokca tövbe etmelisiniz.Daha ayrıntılı bilgi için lütfen konuyu okuyunuz.

 20. merhaba hocam bende eşimi aldattım ama pişman değilim maalesef. Asla yapmam dediğim birşeyi yaptım. hatta olduğu gün eşime söyledim inanmadı. en son yapacak insan bile değilsin asla yapmazsın beni üzmek için böyle şeyler söyleme dedi. neden yaptığımı ve neden pişman olmadığımı bilmiyorum. hiç tanımadığım bir insanla yazlıkta deniz kenarında tanışıp 1 saatlik muhabbetin ardından aynı gün tek seferlik zina yapmış oldum. tabi ki bunun teki çoğu yok zina zinadır. en büyük günahlardandır biliyorum. bunu yapmadan 1 ay kadar önce ilaç kullanmaya başlamıştım. hala bu ilacı kullanıyorum 1 senedir. lyrica adı. bana aşırı bir umursamazlık verdi. kısacası sadece pişman olmadığım için pişmanım. eşimi seviyorum o da beni aramızda hiç bir sorun yok.aslında sorum ben artık cenneti kaybettim mi yoksa affı var mı ?

  1. Yapmış olduğunuz şey çok büyük bir günahtır.Zina büyük günahlardandır. Rabbimize çokça dua edip tövbe etmelisiniz. Rabbimiz günahınızı affetsin inşaallah.

 21. Merhaba hocam ben 7 yıllık bir erkeğim eşimi iki üç kez tek gecelik ilişkilerle aldattım sonra eşimin başkasıyla olan konuşmalarımı yakaladım beni tehdit etti diyor bana söylemekle eşime boşanma davası açtım sizce eşimi affetmelimiyim eli elime değmedi diyor acaba kısasa kısas olarak bende bu şekilde mi cezalandırıldım

 22. Kadın kocasını aldatacak zinanın ahlaksızlığını bilmeyen var mı? Tüm dünyada aldatmanın alçak bir eylem olduğunu herkes bilir. Bunu bile bile zina yapacak aşk yaşacak ardından ben pişmanım. Yabancı bir erkekle zaruriyet dışında aşk ve sevgi ifadeleri ile sohbet ile konuşmakta Zina bu zinada niye tövbe etmiyorsunuz? Allah’ın affı büyük ama o kadar kolay değil! Allah affetti diyelim o kocanın hakkı ne olacak? Vebali Yok mu? Zinaya düşülmez zinaya ap açık şekilde gidilir. Günahı hafife alarak Allah affeder demek cehennemi garanti altına almak demektir. Zina için aşk meşk yaşama fikri aklınıza gelmesen önce lütfen gidip elinizi ateşe 2 dakika tutun dayanıyorsanız zina yapın!!!

 23. Zina yap eşini aldat sonra da Allahım pişmanım. Kardeşim önce bu zinaya düşüne kadar aklınıza tövbe gelmiyor mu? Telefonla internetle vs yollarla konuşuyor erkekleri ayartıyor sonra Allahım pişmanım. Zinaya giden yolları haram kılan yüce Allah’ımız zaten o yoldayken size bir ton tövbe kapısını açmış. Siz zinayı yaparken kocalarınızı sebep ne olursa olsun aldatırken sonra da pişmanım affet Allah’ım. Vay be işin kolayı da var. Yok kardeşim emin olun bu kadar kolay değil!

 24. Zina yap eşini aldat sonra da Allahım pişmanım. Kardeşim önce bu zinaya düşüne kadar aklınıza tövbe gelmiyor mu? Telefonla internetle vs yollarla konuşuyor erkekleri ayartıyor sonra Allahım pişmanım. Zinaya giden yolları haram kılan yüce Allah’ımız zaten o yoldayken size bir ton tövbe kapısını açmış. Siz zinayı yaparken kocalarınızı sebep ne olursa olsun aldatırken sonra da pişmanım affet Allah’ım. Vay be işin kolayı da var. Yok kardeşim emin olun bu kadar kolay değil!

 25. Merhaba hocam ben evli bir bayanım bir de oğlum var yalnız bir sorunum var Eşim onu aldatmamı ondan bir başkasıyla cinsel ilişkiye girmemi istiyor yani evli çift olmamızı istiyor ben karşı çıkıyorum ama o çok zorluyor sizce ben ne yapmalıyım

  1. Değerli ziyaretçimiz Belli ki Eşinizin psikolojik rahatsızlıkları vardır. Size tavsiyemiz bu evliliği bir son vermelidir Zira sizden istenilen büyük bir günahtır. Hatta bunu Eşinizin istemesi Tarifi mümkün olmayan bir günahtır. Dolayısıyla çocuğum yetim kalacak zorluk çekeceğim düşüncesiyle böyle Devam etmeniz size çok çok daha büyük zararlar getirecektir. Yüce mevlamız Eşinize akıl nasip eylesin.

 26. Hocam ben evli bir bayanım sosyal medyadan biri ile yazıştım bu kişi benden cinsellik istedi ben kabul etmedim kocama çocuklarıma ihanet etmek istemedim böyle bir günahla Rabbinin huzuruna gitmek istemedim sonra yanyana konuşalım dedim bana dokunmayacak sandım ama bana dokundu öptü mahrem yerlerine dokundu karşı çıkmak istedim ama nefis devreye giriyor ben durumdan çok rahatsızım çok pişmanım cinsellik olmasada bu durum benim içimi yakıyor hocam tövbe ediyorum pişmanım eşimle nikahımız düşermi ne yapmalıyım bu durum zinaya girer mi lütfen bana yardımcı olun.

  1. Bu durum bir çeşit zinadır ve ne kadar büyük bir günah işlediğinizin inşaaallah farkındasınızdır. Bu nedenle tövne etmeli ve bir daha böyle bir günaha düşmemelisiniz. İnternetten görüşmeniz dahi büyük günahtır. Nikahınız ise düşmemektedir.

  2. Yok ben istemiyordum nevsim e engel olamadım istemiyordunda evliyken eşinden gizli neden gidip başka bir erkekle buluştun ve sana nasıl dokunabilir ve sen buna nasıl izin verdin. Sana yazıklar olsun, Allah kimseyi bu hale düşürmesin. Eşin sana şiddet uygulamamış kötü bir durum yok sen git aldat, bunu dürüstce söylemek lazım birde saklıyorlar.

 27. Selamın aleyküm hocam eşimi telefonda bir başkasıyla konusurken yakaladım eşimin annesi teyzesi ve benim ailem biliyor bu durumu olmaması gereken resimler gördüm ki sadece bn gördüm dinen eşimi boşadım resmi bosanma yok ikimizde pişmanız birbirimizi cok seviyoruz hala iki kızımız var ben evliliğin sürmesini istiyorum allahın affedici rahmetıne kabul buyurarak sizce ne yapmalıyım

  1. Eğer üç kez eşinizi boşadıysanız dinen eşinizle boşanmışsınız demektir. Bu durumda yapılacak bir şey yoktur. Ancak eşinizi dinen boşadığınızda yanınızda kimse yoktu ise ve kimseye eşinizi boşadığınızı söylemediyseniz bir çıkış yolu olabilir aksi durumda yapılacak bir şey yoktur.

 28. Tövbe eden bi kadına eşine söylerim diye tehdit edip tekrar zina yoluna surukluyosa bu kadın ne yapmali

   1. Şimdi O bayana söyledim kocana soyle diye ama o bekleme taraftari o söylüyorsa söylesin bende ozaman bi çaresine bakarım diyor

   2. İslam dini açısından önemli olan kadının günahının farkında olup olmadığıdır. Eğer gerçekten pişmansa tövbe etmelidir ve eşine usülünce bu durumdan haberdar etmelidir. Zira bu konu bize kadar dahi geldiyse eşi er yada geç bu hakikati öğrenecektir.

 29. Ben de evli bir bayanım ben sadece eski erkek arkadaşimla tlf davgörüstüm 15 sene sonra biz iftiraya uğrayarak ayrılmak zorunda kaldık çok seviyoduk birbirimizi neyse ayrıldık ben evlendim 15 sene sonra karşılaştık tevafuk ben çok uzaktavoturuyom sonra beni bi tanıdık aracılığıyla buldu konuşmak istedi ben istemedim ısrar etti soracaklarım var ona neden oldu falan diye ben istemedim ama çok ısrar etti tamam bi defalığına başka olmasın dedim sonra bir oldu 5 oldu .oldu ama ben olmaz böyle ben eşimi seviyom devam konuşmicam dedim ve bıraktık ama çok pişmanım çok vinden azabı cekiyom ve bununla birlikte eşime daha çok bağlandım bizimkisi sadece tlf konuşması cezası Ne eşime söylemeli miyim çok kötüyüm lütfen beni aydınlatın

  1. Eşinize söylemeyin ve bu konu için çokça tövbe istiğfar edin ve asla bir daha böyle bir yanlışa düşmeyin Rabbimiz Tövbenizi kabul eder inşaallah.

   1. İyide evlilik kadın ve erkeğin birbirleriyle ahitleşmesi ve birbirleride biat etmeleridir. Örneğin bu kadının yaptığı nikahta kocasına verdiği sözden caymak olmuyor mu? Doğal olarakta kocasının hakkını ve hukukunu çiğnemiş oluyor. Ve bu husustan dolayıda kocasından helallik alması gerekmez mi?

   2. Sorularınızın cevabı konu içerisine sıkça sorulan bölümüne eklendi.

 30. Rabbin sen ve senin gibileri cehennemine koysun ve sonsuza dek cikarmasin nasil insanlarsiniz yaaa

 31. ben evli bir bayanım eşimi aldattım eşim yakaladı bende itiraf ettim. ve çok pişmanım :( sürekli tövbe istifar ediyorum. Eşim dini nikahtan düştüğümüzü söylüyor. Gerçekten nikahtan düştükmü ve eyer nikahtan düştüysem geri birleşme yolu varmı eşimde ve bende birleşmek istiyoruz ama din ne hükmederse onu yapmak istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu