Genel

Evlenmeyi Düşündüğüm Kız Para İçin Beni Terk Etti Lütfen Yardım Edin

3 senelik ciddi düşündüğüm bir kız arkadaşım vardı fakat yüksek maaşlı bir işe girdikten sonra ilişkimizi türlü bahanelerle 1 ayda bitirdi ve bittikten 10 gün sonra oradaki bir müdürle yeni ilişkisi başladı hocam ben elimden gelen her şeyi yaptım kurtarmak için fakat kurtaramadım.

Şu an canım çok yanıyor ve hayattan nasıl zevk alacağımı bilmiyorum, panik atak hastası oldum namaz kılınca rahatlıyorum. Çok canım yandı namazımda hayatımda hiç etmediğim bedduayı ettim ilk defa çünkü ben onu Allah rızası için sevdim 3 senedir zerre zarar vermedim, buradan nasıl bir ders çıkarıp hayattan zevk almalıyım hocam lütfen yardım edin.

Değerli ziyaretçimiz, Siz bu duruma kendi adınıza sevinmelisiniz. Zira dünya menfaati için ilişkisine yön veren bir kimseyle aile kurmanız evinizi namusunuzu sevginizi nasıl emanet edersiniz. Şüphe yok ki sevdiğiniz kimse sizin sevginizi hak eden bir kimse değildir. Size tavsiyemiz ailenize çocuklarınıza sahip çıkacak gözünüzün arkada kalmayacağı bir eş adayı tercih etmenizdir. Çünkü sizin gibi ahlak sahibi bir erkeğe yakışan böyle bir eştir.Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve size hayırlı bir eş nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Esselamu aleyküm hocam ben İslami evlilik üzerinde bir kız ile tanıştım görüştük ailem ile tanıştırdim ve yüzük taktm çok para harcadım ve borca girdim nikah yapacak tim beni terk etti cümle aleme rezil oldum ve gururum çok incildi kimse için ağlamadım onun için çok ağladım 35 yaşında bir erkeğim kız için ağladım hakkımı helal etmiyorum Allah a havale ediyorum hem maddi hem manevi çok yıkıldım beni kandırdı ne yapmalıyım saygılarımla hocam.

  1. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Maalesef bu tür durumlarda maddi açıdan erkekler daha çok zarar görüyor. Ancak tabi ki tek sorun maddiyat değil. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun.

 2. Hocam nişanlandım nişanlım yalanlarla dolanlarla iftiralarla benden ayrılmaya çalıştı ne bitti ne bitmedi oyun oynadılar ailecek hiç bir sebeb yokken para için ben meslek sahibi oldum diye vazgeçti her şeyden ben çok kötüyüm herkese rezil oldum niye bunu seçtin diye bana kızıyorlar ben nereden bilebilirim neden bunlar başıma geldi ne yapayım çok kötüyüm herkes evlenirken ben ayrıldım hemde çok kötü bir şekilde yaptıkları günah mı? Benim bunları yaşamam Allah’tan mı geliyor yardım edin cevap yazmamazlık yapmayın çok kötüyüm ne yapacağım şimdi ne?

  1. Size tavsiyemiz nişanlınızın bu yüzünü evlenmeden önce size gösterdiği için şükretmelisiniz. İnsanlar sizi eleştirmek için her zaman bir bahane üretirler. Siz eleştiriyi değil taktiri hak eden birisiniz. Zira sorun sizden değil karşı taraftan çıkmıştır.

   1. Neden herkes nişanlanır evlenirken ben ayrılıyorum bir daha asla evlenemicem ne yapacağım?

   2. Nişanlım bir ay önce benide boş nedenlerle terk etti,tüm hayallerimi bu kızla evlenip mutlu olmak için kurmustum,beni yüzüstü acılar içinde bıraktı ve eski sevgilisine döndüğünü söyledi benle nisanliykende onunla konusuyormus,yaşadığım acı tarif edilmiycek kadar çok, uyuyamıyorum yiyemiyorum kimsenin söylediğini dinleyemiyorum sürekli bu benden ayrılan nisanlimla ilgili konuşmak istiyorum hicbiryere sigamiyorum nefes alamıyorum,sizi çok iyi anlıyorum bu dünyada ölümden daha beter birşey varsa çok sevdiğin birinden ayrılmak birde nisanlinsa bu ölümden beter

 3. Hocam nişanlım beni sebepsiz yere terketti bu durumda hediyeler iade edilmeli mi? Beni yarı yolda bıraktı kandırdı kullanılmış kıyafetler de mi verilmeli böyle bir hak var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu