Evlenmek İstiyorum Fakat Bir Türlü Evlenemiyorum

Hocam s.a ben 33 yaşındayım evlenmek istiyorum fakat bir türlü evlenemiyorum. Bu benim kaderim diyorum bazen kendi kendime çevremde benden başka evlenemeyen kimse kalmadı. İnsanlar artık başka gözle bakmaya başladılar bana tabi işin iç yüzünü bilmedikleri için… Hocam ben bu yaşıma kadar zinaya yaklaşmadım Allah’a olan inancımdan dolayı yinede yaklaşmayacağım öleceğimi bilsem dahi bana yasaklanan bir şeyi ben yapamam, alkol almadım zerresi kursağımdan geçmedi daha sigara kullanmıyorum artık tünelin sonu görünmüyor bana bir yol gösterin ne olur düşüne düşüne sacları beyazlatmaya başladık şimdi kafayı yemek üzereyim artık Allah kolaylıklar versin.

Evlenmek İstiyorum fakat bir türlü evlenemiyorum sorusunun cevabı: Aleyküm selam, değerli ziyaretçimiz sizinde bildiğiniz gibi dünya imtihanlar ile dolu ve her insanın imtihanı başka. Bununla birlikte bu konuda bir imtihan içerisinde olduğunuzda gayet açık bir şekilde anlaşılmakta.

Sizden isteğimiz lütfen bu çizginizi bozmayın zira siz doğru yoldasınız. Tabi ki her insanın bir evliliğe ihtiyacı vardır ve hakkıdır da. Lakin bu konu kader ve kısmettir. Bu konuda samimiyet ile Rabbimize istekte bulunmalısınız.

Bununla birlikte neyin sizin için daha hayırlı olduğunu da yalnızca yüce Mevla’mızın bildiğini aklınızdan çıkarmayınız. Bizde size dua ediyoruz. Yüce Mevla’mız size hayırlı bir eş nasip eylesin. Tabi bu konuda sizde gayretli olmalısınız ve kusursuz bir eş değil kusurlarını örtebileceğiniz bir eş adayı nasip olduğu taktirde de bu konuyu değerlendirmelisiniz. Evlilik İslam dininin büyük tavsiyelerindendir ve hayırlı bir evlilik ile inancınızı daha iyi bir şekilde yaşayabilirsiniz. Moralinizi yüksek tutmalısınız ve her şeyin bir zamanı olduğunu hatırlamalısınız.

Evlilik fedakarlık istemektedir ve her zaman istediğimizi birebir bulamayabiliriz. O halde inanç konusunda tam manası ile seçici fakat dış görünüş veya huy gibi konularda biraz anlayışlı ve hoş görüşlü olmalıyız. Tabi ki bu kendimizle uyumsuz bir kişi ile evlene bileceğimiz anlamına gelmez. Fakat biraz daha az seçici ve uyumlu olmalıyız. Mevla’ya emanet olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 210 YORUM
 1. Şeyma dedi ki:

  Ben de otuz yaşında bir bayanım evlenmeyi gerçekten bende çok istiyorum etrafımdaki insanlar zorlaştırıyor birazda ablam var mesela benden büyük bekar bütün görücülerime engel oluyor ben onu beklemek zorunda mıyım benimde kendi kararlarımı almaya hakkım yok mu ?

  1. islamalimi dedi ki:

   Bu işler kısmet işidir ablanız vebale giriyor. Ancak bir kardeş olarak ablanızada anlayış göstermelisiniz.

   1. Şeyma dedi ki:

    Anlayış derken hocam şimdiye kadar kendisi bütün taliplerini geri çevirdi şimdi de aynısını benim için yapıyor

    1. islamalimi dedi ki:

     Eğer ablanız evlenmek istemiyorsa anlayışa tabi ki gerek yok. Eğer evlenmek istiyor ise ve evlenemiyor ise siz biraz daha anlayışlı olmalısınız ancak kısmetinizi tabi ki geride çevirmemelisiniz.

     1. Şeyma dedi ki:

      Annem babamda vefat ettiği için kendimi çok yalnız hissediyorum birine ihtiyacım var gerçekten ve ablam ne evleneceğim diyor ne de evlenmecegim sen evlen diyor bu durum beni çok üzüyor dualariniza beni de katarsanız sevinirim hocam

     2. islamalimi dedi ki:

      Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Hayırlı bir kısmet nasip eylesin.

  2. Veysel dedi ki:

   Allah yardımcı nız olsun Allah herkesin gönlüne göre versın.unutmamak gerekir evlenildiğinde dertler Bitmez aksine daha da çoğalır şöyle. Bir durum var dengeler bozulmuş sanki evliler boşanmak istiyor bekarlar evlenmek. İstiyor sonu boşanma olan bir evlilikte uzak durılması gerek. Yoksa kişinin ahiretinede zararı çok olur

 2. fatoş dedi ki:

  Benimde psikolajim çok bozuk neden evlenemiyorum hocam neden olmuyo hep engel çıkıyor duanızı eksik etmeyin lütfen çok caresizim.

  1. islamalimi dedi ki:

   Yüce Mevlamız yardımcınız olsun. Nasibiniz elbet sizi bulacaktır.

 3. Kadir dedi ki:

  Selamın aleyküm hocam benimde derdim evlenememek evlenmeyi çok istiyorum ama kızlar beğenmiyor işimde gücünde bir insanım bana da dua ederseniz belki sizlerin duasıyla bir kısmetim çıkar

  1. islamalimi dedi ki:

   Sorununuz kızların sizi beğenmemesi değil henüz nasibinizin karşınıza çıkmamasıdır. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun.

 4. Eyup dedi ki:

  Cümleten Selamunaleyküm. Allah’ın rahmeti ve bereketi hepimizin üzerine olsun inşaAllah.

  Yorumların çoğunu okudum görebildiğim kadarı ile bir çok kişi aynı dertten müzdarip.! Evlenememek.!

  Madem öyle buraya yorum yazan arkadaşlar neden bu site üzerinden birbirleri ile evlilik amaçlı olarak irtibata geçmiyorlar veya geçemiyorlar mı?! Site de yorum yazanların dünya görüşleri birbirlerine çok yakın dini bütün insanlar elhamdülillah. O halde site yönetimi bu konu ile ilgili bir şeyler yapıp evlenmek isteyen kişilerin birbirleriyle tanışmasına vesile olsa çok daha hayırlı olur kanaatindeyim.

 5. Emir dedi ki:

  Bu kadar bayan bekarken bu kadar erkek niye bekar?

  Namazı eksik olanın herşeyi eksik kalır.

  Evlilik tamamen kaderin bir sonucudur.

  Gece namazlarına yani Teheccüd’e kalkıp içtenlikle dua edersek Rabbim geri çevirmez insaAllah.

  Ben de bekarım yaşım 29 oldu.

  Benim için de dua edin insaAllah 🙂

 6. Nazlı dedi ki:

  kötü bir insan değilim, fedakar sabırlı sadık anlayışlı ama olmuyor, ben tek olduğumu sanıyordum böyle şanssız ama tek değilmişim, bazen isyan derecesine geliyorum, 33 yasındayım artık evlilik olsun hayatımı bi ömür paylaşacağım biri olsun istiyorum ama olmuyor

 7. Tulin dedi ki:

  Hep kızlar mı kötü? Bir yıldır evlilik yolunda ilerliyorduk annesi beni istemedi tanımak için tenezzül bile etmedi oğluna avukat doktor istedi. çok istedim sıcak ilişki kurmayı maddi manevi hiç destek olmadılar sonuç gerginlik kavga ayrılık. Sadece saygı sevgi ilgi bekledim. Erkeklerin hiç suçu yok mu? Hergün ağlıyorum çok Ağrı’ma gidiyor ama nasip değilmiş. İnşallah tek pişmanlıkları ben olurum diyorum

 8. Sems dedi ki:

  Herkes isyan modunda. Böyle düşünerek kendinize zarar veriyorsunuz. Ben de bekarım ve halime şükrediyorum. Çünkü hala nefes alabiliyorum ve yaratıldım. Bu bence yeterli bir cevap.

 9. Zeynel dedi ki:

  2.5 sene evli kalıp boşandım.şimdi ailemle yaşıyorum.tekrar evlenmek istiyorum ama temiz düzgün bir aile kızı çıkmadığı için nasip olmuyor.yaşımda 33 olmuş.sülalede evlenmeyen kalmadı.buradan evlenemeyen tüm kul kardeşlerime sesleniyorum:bu dünyada isteyipte evlenemediğimiz için allah ahirette çok büyük mükafatlar verecek.belki sonsuz cennetini ve huriden eşler bize nasip edecek inş.evlenemiyorum diye üzülmeyin.her ettiğimiz dua bu dünyada kabul olmaz.olmuyorsa zaten allah(c.c) daha büyük mükafatını vermek üzere ahirete saklar bunu unutmayın.

BİR YORUM YAZ