Sorularınız

Evlenmek İstiyorum Ama Her Seferinde İşler Bozuluyor

Ben 26 yaşında bir bayanım. Uzun zamandır evlenmek istiyorum. Fakat karşıma uygun kimse çıkmıyor birileriyle bir yola girmeye kalktığımda da işler hep bozuluyor. Artık çok üzülüyorum. Etrafımdaki arkadaşlarımın çocukları var. Çok bunaldım en kısa sürede hayırlı evlilik yapmak için ne yapmam gerekiyor.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, her işte bir hayır olduğunu bilmelisiniz. Sözlerimizi yanlış anlamayın. Ancak evlenmek için evlenmektense bir müddet daha sabır göstermek daha hayırlı olacaktır. Tabi ki dinimizde evlilik çok önemlidir. Ancak bu önemli kararı verirken yanlış bir adım atmamalı ve dengimizi beklemeliyiz. Bunu bulduğumuzda ise geciktirmemeliyiz.

Kim evlenirse imanın yarısını tamamlamış olur; kalan diğer yarısı hakkında ise Allah’tan korksun!” (Heysemî, IV, 252)

Yüce Mevla’mız bir engel çıkartıyor ise mutlaka bir bildiği vardır. Bu konudan şüphe etmeyin ve hayırlı bir evlilik için dua edin. Evlenmek istiyorum demeniz tabi ki çok güzel bir şey, ancak sabırlı olmalısınız. Bu konu ile alakalı sitemizde yer alan evlilik için dua başlıklı konuya başvurabilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocam ben 29 yasindayim evlenmedim kime gittiysem istemeye ev araba istiyolar ama hayirli bi es istemiyo kimse hayirli yuva kurmak isteyen cok nadir beni bulmuyo evimiz arabamiz paramiz yok diye allaha hamd olsun elimiz ayamiz tutuyo calisiyoruz birde istegim hayirli bi es bulmak sizden yardim istiyorum ne yapmaliyiz harama uckur bozmadim hamd olsun tesekkur ederim hocam

  2. Merhaba hocam bir kaç ay önce bir talibim çıkmıştı hatta aracı olarak ama bir türlü gelemediler görmek için bir engelmi çıktı biseymi oldu anlayamadım ben hala bekliyorum gelmelerini beni görmek için agizlarimi bağlanmış bir türlü kısmetim eve kadar gelmiyor çok şansızim hocam niye hep böyle oluyordu niye hep kismetlerimize mani oluyorlar evlenip yuvamı kurmak istiyorum artık yaşımda geçiyor namazimda duamda okuyan insanım hiç kötü huyumda yok ALLAHA şükür hocam ama hep kısmetimi engelleyenler oluyor dışardan bir türlü eve kapıya kadar kısmetim geri gidiyor ne olur yardım edin hocam lütfen şimdiden cevap vereceğiniz için teşekkür ederim Allah sizden razı olsun.

    1. sabır ve duayla bekleyin Rabbimiz size hayırlı olan kişiyle yuva kurmanızı nasip edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu