Evlenmek İçin Dua

S.a hocam 28 yaşındayım ve annem bana sormadan taliplerime yok diyor ne yapıyorsam da karşı çıkamıyorum biri dur diyor sanki bana ve gittikçe Taliplerim azalıyor sevdiğim kişi için çok çabaladım dualar ettim olmadı artık evlenip bir yuva kurmak istiyorum tavsiye edeceğiniz bir dua var mı?

Evlenmek için dua sorusunun cevap: Değerli ziyaretçimiz aleyküm selam, Bu konuda bir çok sitede çeşitli duaların yer aldığını görebilirsiniz. Fakat biz bu konuda size Peygamber Efendimizin sahabesine öğrettiği çok güzel ve faydasını görebileceğiniz bir duayı tavsiye edeceğiz. Yüce Mevlamızın izni ile en kısa zaman içerisinde bir ömür mutlu ve mesut olacağınız bir eş ile evlenirsiniz. Zira İslam dininde evlilik müessesesi çok kutsal bir müessesedir. Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur:

Ey Allah’ım her şeye gücü yeten, her şeyi taktir eden sensin. Benim hiç bir şeye gücüm yetmez. Sen bilirsin ama ben bilmem. Gizli olanı en iyi sen bilirsin, ben bilmem. Eğer falan kişiyi (isim söyleyerek) dinim, dünyam ve ahiretim hakkında benim için görüyorsan onu bana nasip et. Eğer o değilde bir başkası benim dinim, dünyam ve ahiretim için hayırlı ise o hayırlı olan kişiyi bana nasip et. Onu bana nasip ve taktir et. İnşaallah Yüce Mevlamızın izni ile muradınıza kavuşursunuz.

Evlilik İçin Esma i Şerif Duası

Hayırlı bir evlilik için her gün gün içerisinde elden ve dilden geldiğince Ya Baki, Ya Cemil, Ya Vedud, Ya Habib ismi şerifleri bolca zikredilmelidir. Bu zikri yaparken gönülden şöyle düşünmelidir. Ya Rabbi ben seni zikrediyorum, lütfen bana hayırlı bir evlilik nasip eyle.

Bu esma i şerif duasının yanında size şu dualarıda öneriyoruz:

 • Okunuş: Allahumme ya mufettihal ebvab ifteh lena hayrel bab.  Anlamı: Ey kapıları açan Allah’ım, bizim için en hayırlı kapıyı aç.

Evlenebilmek İçin Dua

Evlenmek-İçin-Dua
Duanın Türkçe Anlamı: Ey Rabbimiz bize hanımlarımızdan ve çocuklarımızdan gözlerimizin nuru olacak iyi kimseler ihsan et. Bizi takva sahiplerine karşı imam ve rehber kıl.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 159 YORUM
 1. Hacı Ramazan dedi ki:

  Hocam benim için zihin açıklı duasını okumuşsun Rica ederim

 2. Gülnihal dedi ki:

  Selamun aleyküm hocam. Benim birçok talibim oldu ama o surede başka bir ilişkim vardı evliliğe giden fakat olmadı.şimdi ise evlenmek istiyorum önceden kabul etmediğim kısmetlerim beni bulur mu eğer olmadı ise o kişi benim nasibim olmadığı için midir yoksa ben önceden kabul etmediğim için midir nasibim olsa ben yok demiş olsam da olur muydu

 3. Lokman dedi ki:

  Hocam ben 30 yanına geldim ve hal bir türlü evlenmedim psikolojimi iyice bozdum artık ne yapsam olmuyor umudumu yitirmeye başlıyorum ne yapmalıyım

 4. ilkay dedi ki:

  selam hocam benim cok hoşlandığım sevdiğim bir erkek var onunla uzun sür konuştuk ve aranız bir kac yıldır bozuk benimle konuşmak istemiyor ama ben onu cok seviyor ve ben artık onunla evlenip bir yuva kurmak istiyorum tavsiye edeceğiniz bir dua var mı?

  1. isim vermek istemiyorum dedi ki:

   Selamün Aleyküm ben sitede gezerken gordum yorumunuzu ilgimi cekti cevap vermek istedim isteginiz guzel ve masum birsey bunun icin Yasin kitabindan Kenzul Arş duasini ve Hacet Duasini okumanizi sonra Allaha isteginiz icin uygun dille dua etmenizi ve her iki duayi etmeden oncelikle tovbe istigfar etmenizi tavsiye ederim ve duayi seher vaktinde etmenizi de tavsiye ederim

 5. Eraybolat dedi ki:

  Hocam benim icin evlenmem icin bih duva edermisin yasim34 oldu kimsevdisem okudum isdedim olmadi evlilim dü yadan sodum

 6. selma dedi ki:

  Selam hocam. ben 40 yaşında eşinden ayrılmış bir bayanım.Çocuğum yok. 30 yaşındayken eşimden ayrıldım. ve o bugün bugündür hep hayırlı bir kişiyle evlenmek için dua ediyorum. 10 senedir ettiğim dua aynı ama bir türlü olmadı. umudumu kaybetmeye başladım. ve bu konu beni çok üzüyor. duadan başka çare yok. ama olucaksada bir an önce olmasını istiyorum.

BİR YORUM YAZ