İslam Alimi

Evlenmek Büyük Nimettir Peki, Neden Evlenemiyoruz ?

Hocam Allahu teala evlenin diyor , fakat evlenemiyoruz . Bu durum kadın ve erkekleri derinden etkiliyor bilhassa erkekleri düşünüp düşünüp sıkıntı stres yapıyorlar . Hocam ben dua ediyorum namazımı kılıyorum, bazen içim içimi yiyiyor . Ne yapmalıyım hocam bir yol gösterin bana ve kardeşlerimize Allah’ın selamı üstünüze olsun . 

cevapDeğerli ziyaretçimiz, Yüce Mevla’mız ve Peygamberimiz biz Müslümanlara evlenmeyi önemle tavsiye etmektedir. Fakat unutmayın ki burada nasipte çok önemlidir. Bununla birlikte evlenmeyenlerin pek çoğu önüne çıkan kısmetleri kabul etmemelerinden kaynaklanmaktadır. Tabi bu noktada insanlar istemediğim biri ile nasıl evlenirim demektedirler. O halde sabırlı olmalı ve en iyisini istiyor isek beklemeliyiz. Yüce Mevla’mızın her işinde bir hayır vardır. Devamlı söylüyoruz geç ve hayırlı bir evlilik, erken ve hayırsız bir evlilikten çok daha iyidir. Bu noktada bunu kendimize sormalıyız biz hangisini istiyoruz.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Songül dedi ki:

  Hocam herkes evlenirken nişanlanırken benim evlenemem karşıma kimse çıkmaması bütün kapılarımın kapalı olmasının nedeni nedir?

  1. islamalimi dedi ki:

   Elbette sizin için de hazırlanan bir güzellik vardır sabırla ve namazla duaya devam edin asla umutsuzluğa kapılmayın göreceksiniz ki hayırlısıyla sizinde nasibiniz karşınıza çıkacaktır.

 2. Ayşe dedi ki:

  Sorularımın hiç birine cevap vermediniz neden acaba

  1. islamalimi dedi ki:

   sorunuzu tekrar alabilirmiyiz.

BİR YORUM YAZ