Sorularınız

Evlenmek Büyük Nimettir Peki, Neden Evlenemiyoruz ?

Allah’u teala evlenin diyor, fakat neden evlenemiyoruz? Bu durum kadın ve erkekleri derinden etkiliyor bilhassa erkekleri düşünüp düşünüp sıkıntı stres yapıyorlar . Hocam ben dua ediyorum namazımı kılıyorum, bazen içim içimi yiyiyor . Ne yapmalıyım hocam bir yol gösterin bana ve kardeşlerimize Allah’ın selamı üstünüze olsun . 

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Yüce Mevla’mız ve Peygamberimiz biz Müslümanlara evlenmeyi önemle tavsiye etmektedir. Dua bizler için büyük önem arz etmektedir, Evlenmek İçin Dua başlıklı konuda güzel bilgiler yer almaktadır. Fakat unutmayın ki her konuda olduğu gibi evlilik konusunda nasipte çok önemlidir. Bununla birlikte evlenmeyenlerin pek çoğu önüne çıkan kısmetleri kabul etmemelerinden kaynaklanmaktadır. Yüce Mevlamız evlilik hakkında Kuran ı Kerimde şöyle buyurmaktadır.

“İçinizden, kendileriyle huzura kavuşacağınız eşler yaratıp; aranızda muhabbet ve rahmet var etmesi, O’nun varlığının belgelerindendir. Bunlarda, düşünen Kavim için dersler vardır.” (Rum suresi, 21. ayet)

Tabi bu noktada insanlar istemediğim biri ile nasıl evlenirim veya istediğim gibi biri bulup neden evlenemiyoruz demektedirler. O halde sabırlı olmalı ve en iyisini istiyor isek beklemeliyiz. Yüce Mevla’mızın her işinde bir hayır vardır. Devamlı söylüyoruz geç ve hayırlı bir evlilik, erken ve hayırsız bir evlilikten çok daha iyidir. Bu noktada bunu kendimize sormalıyız biz hangisini istiyoruz.

Bu konu ile alakalı olan Günümüzdeki Evlilikler Hakkında Tavsiyeler Verir misiniz? Başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocam herkes evlenirken nişanlanırken benim evlenemem karşıma kimse çıkmaması bütün kapılarımın kapalı olmasının nedeni nedir?

    1. Elbette sizin için de hazırlanan bir güzellik vardır sabırla ve namazla duaya devam edin asla umutsuzluğa kapılmayın göreceksiniz ki hayırlısıyla sizinde nasibiniz karşınıza çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu