Mahrem Konular

Evlenmeden Önce Surtunme Yolu İle İlişki Yaşadık Çok Pişmanız

Merhaba ben eşimle 6 yıllık evliyiz 3 kızımız var biz nişanlı iken sürtünme ile ilişki yaşadık daha sonra evlendik eşim bazen hatırlatınca çok üzülüyoruz eşimle hep tövbe ediyoruz bilgilendirirseniz seviniriz.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, yüce Mevla’mız evliliğinizi daim eylesin. Sorunuza cevap vermeden önce bir konuya değinmek istiyoruz. Bizler bazen yüce Mevla’mızın bize İslam dini ile vermiş olduğu kuralları anlayamıyoruz ve belki içerisinde bulunduğumuz durumdan veya çeşitli nedenlerden dolayı bu kurallara uymayarak günaha giriyoruz. Ancak sizin sorunuzda bunun bir delilidir ki yüce Mevla’mızın her kuralında bizim anladığımız ve anlamadığımız bir çok hikmet vardır. Bununla birlikte bu kuralların hepsi bizim iyiliğimiz içindir.

Sorunuza cevap verecek olur isek şunları söyleyebiliriz. Eşiniz ile nişanlılık döneminde yaptığınız zinadan almış olduğunuz günah evlenmeniz ile silinmemektedir. Ancak böyle bir şey yaptığınız nişanlınızla şu anda evli olmanız ve en önemlisi geçen bu yıllara rağmen halen pişmanlığını duyuyor olmanızda çok güzel bir şeydir. Yüce Mevla’mız günahınızı af eylesin. Kim bilir bu pişmanlığınızı gören ve Rahmeti sonsuz yüce Mevla’mız belkide bu günahınızdan dolayı sizi affetmiştir. Bunu ancak yüce Mevla’mız bilebilir. Size tavsiyemiz samimiyet ile tövbe etmenizdir ve en önemlisi yaşadıklarınızdan bir ders çıkararak aynı ve benzer hatalara düşmemenizdir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu