Evlenirsem 5 Vakit Namaz Kılacağım Dedim Ama Kılamıyorum

Hocam ben eşimle evlenmeden önce eşimle evleneyim yeter ki 5 vakit namaz kılacağım diyordum. Evleneli 3 buçuk sene oldu 2 buçuk yaşında ve 7 aylık 2 oğlum var sürekli kılamasam da arada bir kılmaya çalışıyorum. Çocuklardan dolayı kılarken nasıl niyet etmeliyim yoksa kıldığım namazlar sayılmış mı dır?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, sizin zaten bir Müslüman olarak beş vakit namaz kılmanız gerekmektedir. Buna rağmen siz bir söz vermişsiniz. Bu sözü verdikten sonra sözü verdiğiniz Yüce Mevla’mız size istediğinizi vermiş ve bununla birlikte 2 tanede evlat vermiş.

Siz ise bu duruma rağmen 5 vakit namazınızı kılmıyorsunuz. Özetle, kıldığınız her vakit namaz kabuldür. İsterse günde bir vakit kılmış olun. Ancak akıl sahibi bir Müslüman olarak 5 vakit namazınızı kılmalısınız. Zira namaz İslam dininin direğidir ve vermiş olduğunuz sözün bir gereğidir. Sitemizde yer alan Beş vakit namaz nasıl kılınır? başlıklı konudan istifade edebilirsiniz.

Çocuklarınızdan dolayı niyet etme şekliniz değişmemektedir. Namaz ibadetinde niyetler hep aynıdır. Unutmayın namazlarınızı sözünüzden dolayı değil üzerinize farz olduğundan dolayı kılmaktasınız. Vermiş olduğunuz söz ise sadece bir vesiledir. Sitemizde yer alan beş vakit namaza nasıl niyet edilir? başlıklı konuyu da ziyaret etmenizde fayda var.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1417
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ