Sorularınız

Evlenememek Ceza mı?

Hocam ben 31 yaşındayım. Bugüne kadar tanıştığım kişiler oldu, ciddi düşündüğüm iki tane tanıştığım erkek oldu ancak evlilikle sonuçlanmadı. Ben ise artık evlenmeyi çok istiyorum. Allah’a her gün yalvarıyorum, yuvamı kurabilmek için. Yıllardır yalvarıyorum, bir yandan yaşımın daha fazla ilerlemesinden ve yalnız kalmaktan veya çocuk sahibi olamamaktan korkuyorum.

Karşısındaki insana çok yaklaşabilen biri değilim, ciddi bir duruşum var ve birileri ile tanışmakta zorluk çekiyorum. Bu duamın gerçekleşmesini çok istiyorum. Bazen, acaba Rabbim beni cezalandırıyor mu diye düşünüyorum. Bu duamın olması ama bir an evvel gerçekleşmesi için ne yapmalıyım? Nasıl davranmalı, nasıl düşünmeliyim? Bana yol gösterin. Teşekkür ederim. Allah razı olsun sizden.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, unutmayın ki evlilik bir kısmettir. Yani sizin insanlarla çok yakınlaşmanız muhabbet etmeniz bu işi kolaylaştırmaz veya zorlaştırmaz. Duaya devam etmelisiniz. Tabi ki her insan gibi sizinde bir yuva kurmaya hakkınız var hatta bu  Yüce Mevla’mızın bir emridir. Bu noktada şunu kendinize sormalısınız. Evliliği emreden yüce Mevla’m acaba bana neden şu ana kadar bir evlilik nasip etmedi. Hiç şüpheniz olmasın ki yüce Mevla’mızın bir bildiği vardır ve bu bildiği mutlaka sizin iyiliğiniz içindir.

Evlenen her insan mutlu olmuyor buda bir gerçek ama evliliği istemekte insanlığın bir gereğidir. Özetle size şu mesajı vermeye çalışıyoruz. Evliliği mutlu olmayı istemeye devam edin ve duayı elden bırakmayın. Fakat bu süreçte sizi yoktan var eden ve seven Mevla’mıza güvenin. Sizin için hayırlı olacaksa mutlaka size hayırlı bir kısmet nasip edecektir.

Sorunuza cevap verecek olur ise Evlenememek bir ceza değildir. Belkide bize bir nimettir ama biz bunu göremiyoruzdur. Hem kısmetin ne zaman kapıyı çalacağı beli olmaz. Yarın ne olacağını ancak Yüce Mevla’mız bilebilir. Sitemizde yer alan Evlenmek İçin Dua başlıklı konudan istifade edebilirsiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. İnşaallah en kısa zaman içerisinde karşınıza hayırlı bir kısmet çıkar.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu