İslam Alimi

Evleneceğimiz Kız Biz Doğmadan Önce Kaderimizde Yazılımıdır ?

Hocam bizim ilerde evleneceğimiz kız doğmadan önce kaderimizde yazılı mıdır?  Hocam birde evlenemeyerek kendimizi suçlu hissetmeli miyiz? Bu devirdeki kadınlar tipe paraya ve giyime önem veriyorlar. Böyle düşündükçe kafayı yiyeceğim. Bana yardımcı olur musunuz? Hocam şimdiden teşekkürler.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, evet her erkeğin evleneceği kız daha o doğmadan kaderinde bellidir. Bu nedenle evlenemeyen bir kimsenin kendini suçlaması yanlış olur ve aynı zamanda bu nedenle isyan etmesi yanlış olmaktadır. Zira her işte bir hayır vardır. K adınlar bu devirde değil zaten para güç gibi konularda kadınlar fıtratları gereği hassastırlar. Fakat bu konu kaderinize engel değildir. Bu nedenle böyle düşünerek canınızı sıkmamalısınız. Yüce Mevla’mızdan hayırlısını isteyin. Zira geç ama hayırlı bir evlilik erken ve hayırsız olan bir evlilikten daha hayırlıdır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1415
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Lale dedi ki:

  Hocam merhaba insan evleneceği kişiyi hisseder mi rüyalar geleceği gösterir mi? Eğer kalbimizden bir kişiyi çıkaramıyor ve hissediyorsak o evleneceğimiz kişi olabilir mi ?

  1. islamalimi dedi ki:

   Değerli ziyaretçimiz bu bahsettiğiniz olabilir de olamayabilirde. Bu hisleri veya rüyaları ölçü olarak kabul etmek doğru olmayacaktır. Her daim her şeyin hayırlısını istemeliyiz.

 2. Zeynep dedi ki:

  merhaba hocam ben birine aşık oldum ben çok seviyordum oda çok seviyordu beni ailesi öğrendi bizim birbirimize aşık olduğumuzu ve bizi ayırdılar ben yedi aydır kesintisiz bir şekilde arkasından ağlıyorum Rabbime dua dua yalvarıyorum biz kavuşalım diye ama o artık eskisi kadar beni sevmiyor hatta nefret bile etmeye başladı dün bir hocanın hanimindan öğrendim ki kocasinin yanında büyü yapmışlar şimdi size sormak istediğim şu eğer kaderimde o kişi yaziliysa büyü bunu değiştirir mi . hocam ben büyü gibi şeylere inanmıyordum ama biz o kadar çok seviyordük ki birbirimizi hasretten sevgiden ayrılık korkusundan ikimiz ağlardık şimdi ise beni görmek bile istemiyor

 3. Erdogan dedi ki:

  Selam hocam benim nasibim dua ediyormudr hergun dua yani merah ediyodum cok

 4. Ceylan Demir dedi ki:

  Hocam benim bir sevdiğim var kendisi cok iyi cok duzgun bir insan ikimizde birbirimizi cok seviyoruz annemde o kisiyi seviyor ve begeniyor ama ailesini sevmedigi icin evlenmemi istemiyor kadere inanan biriyim, zaten kaderime o kisi yazilmissa olucak yazilmamissa olmayacak diye dusunup zamana birakiyorum kaderimde ne varsa onu yasarim kimse engel olamaz degil mi ?

BİR YORUM YAZ