İslam Alimi

Evlenebilmek İçin Adak Adamam Yeterli midir?

Hocam 1 senedir sevdiğimle evlenmek için her cuma namazı bazende yatmadan önce dua ediyorum inşallah kadir gecesi ve bayram namazında da edeceğim ve Allah’a duamda nasip olursa 2 adak+bir fakire bir miktar para vereceğimi söylüyorum. yalnız Hocam utangacımdır kızla konuşamıyorum 3 gün öncede kızı rüyamda gördüm sonuna kadar söz veriyor musun beni sevmeye dedim kızda yüzüme güldü bu yaz izne gelecekler benden 2 yaş büyük Hocam Yaptıklarımla Duamın kabul olma ihtimali artar mı ? bide hocam kıza açılmalı mıyım yoksa bir şey yapmadan dua etmeye devam mı etmeliyim ?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, öncelikle Yüce Mevla’mız adağınızı kabul eylesin ve sizi sevdiğinize kavuştursun. İslam dininde aile çok önemlidir ve aile İslam kurallarına göre kurulmalıdır. Bu konuda sahabeler içinde de bir çok örnek vardır. Bir Müslümanın kendine uygun gördüğü bir kimseyi istemesi bunu ifade etmesi kadar doğal bir durum yoktur. Ancak tabi ki bu durum günümüz flört anlayışı ile değil İslam ahlakına uygun olan şekilde yapılmalıdır.

İslam dininde evlilik konusunda aracılar çok önemlidir. Aile büyüklerinizden veya bir yakınınızdan bu konuda yardım istemelisiniz. İşi ciddiye duruma getirmeden yani çevrenizde duyulmadan önce  evlenmeyi düşündüğünüz kimsenin bu konu hakkında ki düşüncelerini öğrenmelisiniz. Bunun öğrendikten sonra hareket etmeniz daha doğru olacaktır. Yüce Mevla’mız hakkınızda hayırlısını nasip eylesin.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ