Sorularınız

Evden İşe İşten Eve Bir Hayatım Var Ne Yapmalıyım?

Evden işe işten eve bir hayat sürekli yat kalk işe git gel işten gelince yorgun oluyorsun adım atacak halin yok bu ne biçim bir hayat. Dünyaya acı çekmek için mi geldik herkes gezip tozup eğleniyor. Evli eşi çocukları ama ben mecburum çalışmaya evlenirsem belki rahat ederdim ama yok ne o oluyor ne bu oluyor ne yapacağım şimdi ben?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, dünya bir imtihan ve hepimizde aynı sıkıntılar mevcut. O sokakta evli çocuklu gezen insanların hepsinin evden işe, işten eve bir hayatları var. Bizim gördüklerimiz ise bu arada olanlardır. Dünya hayatının imtihanı gerçekten zordur ve bir insanın bunu küçük görmesi de çok cahilane bir hareket olacaktır.

Bu nedenle sabırlı olmalıyız ve yüce Mevla’mızdan her şeyin hayırlısını isteyin. Her hayatın inişleri ve çıkışları olmaktadır. Bazen inişle çok uzun yıllar sürebilir. Ancak unutmayın ki iniş ne kadar uzun olursa çıkışta o kadar uzun olacaktır. Yüce Mevla’mız hakkınızda her şeyin hayırlısını nasip eylesin. İbadetlerinizi ihmal etmeyi, ve size şu ayeti kerimenin mesajını önemle ulaştırmak istiyoruz. Mevla yar ve yardımcınız olsun.

– Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir. (Bakara suresi 153)

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu