Dua

Evden Çarşıya Çıkarken Okunacak Dua

Güzel bir niyet ve dua evinizden çıkarsanız yaptığınız bu hareketinizden amel kazabilirsiniz. Bunun için evden çarşıya çıkarken okunacak dua konusunda Peygamberin tavsiyesi olan duayı okumalısınız .

Zira Dua Müslümanın koruyucusudur ve dışarıda birçok bela, sıkıntı ile karşılaşabilme olasılığı vardır. Bu duayı bilhassa kadınlar terk etmemelidir. Şimdi bu duayı sizlere nakledelim.

Evden Çarşıya Çıkarken Okunacak Duanın Arapçası

Arapça Okunuşu: “La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh, lehul mülkü ve lehul hamdu yuhyi ve yumitu ve huve hayyun la yemutu bi-yedihil hayr ve huve ala kulli şey’in kadir”

Evden Çarşıya Çıkarken Okunacak Dua Anlamı

“Çarşıya girdiğinde bu duayı okuyan bir kimseye Allah binlerce iyilik, hayır yazar, binlerce günâhını siler, derecesini binlerce yükseltir, ve ona cennette bir ev bina eder.” (Tirmizî, Deavât, 36)

Evden Çarşıya Çıkarken Okunacak Dua Hakkında Hadisi Şerif

1866 – Hazreti Ömer (radiyallahu anh) rivayet ettiği hadisi şerifte Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur.

“Kim çarşıya girince La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh, lehul mülkü ve lehul hamdu yuhyi ve yumitu ve huve hayyun la yemutu bi-yedihil hayr ve huve ala kulli şey’in kadir. (Allah’tan başka ilah yoktur, tekdir, ortağı yoktur, mülk ve hamd ona aittir. Hayatı o verir, olumu de o verir. Kendisi hayattadır, ölümsüzdür. Hayırlar O’nun elindedir. O her şeye kadirdir) duasını okursa Allah ona bir milyon sevap yazar. Bir milyon da günah affeder ve mertebesini bir milyon derece yüceltir.”

Bir rivayette, üçüncü mükafata bedel, “Onun için cennette bir köşk yapar” denmiştir”. Tirmizi, Daavat 36, (3424)

Bir rivayette, üçüncü mükafata bedel, “Onun için cennette bir köşk yapar” denmiştir”. Tirmizi, Daavat 36, (3424)

Yüce Mevla’mız cümlemizi bu güzel dualar ile muhafaza evlesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu