Dua

Ettehiyyatü Duası

Her gün beş vakit namaz kılar iken okumakta olduğumuz Ettehiyyatü Duası her Müslüman için büyük önem arz etmektedir. Bilindiği üzere bu dua hakkında hadis i şerif rivayetleri vardır. Hanefi mezhebi bu konudaki rivayetlerden birine uyar iken Şafi mezhebi bir diğerine uymaktadır. Şimdi bu konuda sizlere bu iki rivayetten de bahsedeceğiz. Yani önce Hanefi mezhebi için geçerli olan daha sonra ise Şafi mezhebi için geçerli olan Etteyhiyyatu duasını aktaracağız.

Hanefi Mezhebi için Etteyhiyyatu duası

Ettehiyyatü Duası

Manası: Dil, beden ve mal ile yapılmakta olan cümle ibadetler Allah’a (c.c) dır. Ey Peygamber! Allah’ın selamı, rahmet ve bereketi üzerine olsun. Selam bizim üzerimize ve Allah’ın bütün iyi kulları üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah’tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O’nun kulu ve Peygamberidir.

Şafi Mezhebi için Etteyhiyyatu duası

Ettehiyyatü Duası

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Sitemizde kendini kanıtlamış yazarlarda mevcuttur. Sizde bu yazarlar arasına girmek isterseniz bize ulaşın.

6 Yorum

 1. selam ben başka siteden bu duayı öğrenmek istiyorum, sizce bunu öğrensem olur mu? dua şöyle:
  Et-tahıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât.
  Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü
  ve rahmetullâhi ve berakâtüh,
  Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-sâlihîn.
  Eşhedü en lâ ilâhe illAllâh
  ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlühü.

 2. ettehiyatu el mübarekatu es salavatu ettayyıbatu lillahi essalamu aleyke eyyuhennebıyyu ve rahmetullahı ve berakatuhu essalamu aleyna ve ala ibadilllahis salihin eşheduenla ilahe illallah ve eşhedüenne muhammeden resulallah az önce yazdığım dua yanlışlıkla attım doğru bu

 3. Değerli ziyaretçimiz tam olarak neyin düzeltilmesini istiyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu