Sorularınız

Eşini Sevmeyen Bir Arkadaşım Var Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Hocam bir arkadaşım var onun için bu soruyu soruyorum nasıl yardım ederim bilemiyorum . Eşini sevmiyor ayrılmak istiyordu ayrılamadı engel oldular ama hiç anlaşamıyorlar birde çocukları var kalmak zorunda bırakıldı.

Aradan biraz zaman geçti arkadaşım başkasına aşık olmuş ne yapacağını bilmiyor arkadaş olarak şuanda görüşüyor ve bu durum ilerleyecek diye korkuyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, arkadaşınız ciddi bir geçimsizlik yaşıyorsa ve bu sorunlar çözülemeyecek gibi ise boşanması İslam dini açısından da uygundur. Fakat şu bir hakikat ki evli bir kimsenin özellikle bir kadının ben eşimi sevmiyorum ama beni bırakmıyor. Bende başka bir sevdiğim ile görüşürüm demesi çok büyük bir hatadır ve büyük bir günahtır. Bu yapmış olduğu başına çok daha büyük sorunlar açabilir. Bununla birlikte böyle bir olay duyulduğunda bundan en çok etkilenen çocuklar olacaktır. Bu olayı duyan kimseler veya çocukların arkadaşlarının çocuklara bakışı annelerinin bu yaptıklarından dolayı hoş olmayacaktır. Senin anne şöyle böyle diyecekler belki.

Peki ne yapmalı? Arkadaşınız eşi ile bu sorunu çözmelidir. Gerekirse kendi aile büyüklerinin yardımını istemelidir. Eğer eşi ile sorunları çözülmeyecek gibi ise eşinden kendisini boşamasını istemelidir. Eşi buna da karşı çıkarsa bu sorunu çözebilecek bir aile büyüğünden yardım istenmelidir. Şunu da tekrar belirtelim bu konu bir sonuca varıncaya kadar arkadaşınız bahsettiğiniz o kimse ile kesinlikle görüşmemelidir. Evli bir kadın için böylesi bir ilişki görüşme dahi olsa hem maddi hemde manevi açıdan büyük zararları olacak bir şeydir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu