Yemin, Kefaret

Eşimle İlişkiye Girmeyeceğim Diye Yemin Ettim Ne Yapmalıyım?

Eşimle bir daha ilişkiye girmeyeceğime dair sinirlenerek yemin ettim (vallahi dedim) bir daha beraber olursam Allah beni bir gün bile yaşatmasın dedim. Bu durumda ne yapmam gerekir?

Değerli ziyaretçimiz, Öncelikle İslam dininde sizin böyle bir Yemin etmeye hakkınız yoktur. İslam alimleri bu gibi durumlarda kişinin yeminini bozmasının üzerine bir vazife olduğunu belirtmişlerdir. Dolayısıyla İslam dininde sizin bu yemeğini tutmanız caiz değildir. Bu nedenle Allah beni bir gün bile yaşatmasın demenizin Yüce mevlamız katında bir anlamı yoktur. Zira böyle bir yemin bir kadının asla tutamayacağı ve tutmaması gereken bir yemindir.

Bu nedenle yemininizi tutmalısınız. Bu Yeminin kefareti izle on fakiri doyurmak veya 10 fakiri giydirmek veya üç gün oruç tutmaktır. Bunları yaptıktan sonra yapmamız gereken en önemli şey bundan sonra islam dininde uygun olmayan bu tür yeminlerden kaçınmaktır. Yüce mevlamız ailenizden huzuru ve mutluluğu eksik etmesin Ve size hayırlı, huzurlu, uzun bir ömür nasip eylesin.

Yemin kefareti hakkında daha detaylı bilgiyi sitemizde yer alan yemin kefareti nedir? başlıklı konuda bulabilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu