Mahrem Konular

Eşimle Cinsel İlişkide Sorun Yaşıyorum, Başka Kadınlarla İlişkiye Girebilirsin Diyor Ne Yapmalıyım?

6 yıllık evliyim, 1 çocuğum var. Eşimle cinsel ilişkide sorun yaşıyorum. “istersen başka kadınlarla ilişkiye girebilirsin” diyor. Eşim izin veriyor ama zinanın günah olduğunu biliyorum. Ne yapmam lazım?

cevapDeğerli ziyaretçimiz; Bu durumda eşinizin değil; Mevla’nın izin verip vermemesi çok daha önemlidir. Allahü Teâlâ da zinayı kesin bir şekilde yasak ettiğine göre böyle bir şeyden mutlaka uzak durmanız gerekmektedir.
Eğer Eşiniz bir sorun yaşıyorsa evvela eşinizin tedavisini yaptırmalısınız. Bu, tabii ki de mümkündür. Eğer ki durumu Düzelmezse o durumda bir başka kadınla nikâh kıymak şartıyla evlenebilirsiniz. Bunun için o kadının (ikinci eş olacak olan) velisinin izni de şarttır. Bir kadın ile bir erkeğin meşru bir şekilde cinsellik yaşayabilmesinin tek şartı mutlaka nikâhlı olmalarıdır. Usulüne uygun bir şekilde bir nikâh kıydığınız takdirde bir başka kadınla tabiki evlenebilirsiniz. Dinimizce bu evliliğe hakkınız ve de izniniz bulunmaktadır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocam,
    Ben de aynı dertleri çok daha kötü yaşıyorum. 29 yaşındayım, babayım, bir çocuğum var. Eşim yılda toplasanız 10 kere bile benimle beraber olmamıştır, hep bahaneler buldu, reddetti. bana sürekli git başkasını bul gibisinden şeyler söylerdi, hiçbir hastalığı da yok. Bir yıl iki yıl her neyse affınıza sığınıyorum beş yıl dayandım. Sorunu çözmek için de bir gün bile konuşmaya yanaşmadı, tersledi. Şimdi de gittim namazında niyazında bir bayan buldum, evlenmek istiyorum ama eşim boşanmaya yanaşmıyor, bambaşka bir insan oluverdi, hırçınlaştı, ailesini benim ailemi herkesi devreye soktu. Bana baskı uyguluyorlar, bunalıma soktukat açıkçası. Sizin görüşünüz nedir Hocam? Eşimle tekrar birlikte olsam tanıdığım söz verdiğim bayana ne diyeceğin, bir senedir ayrı orda burda kalıyorum. Pusulamı kaybettim. Ben bu eşe geri döneyim mi? Beni bu noktaya onun getirdiğini çok iyi biliyorum. Hocam lütfen beni bu durumdan kurtarın ALLAH rızası için.

    1. Başka bir evlilik yapmak istediğiniz haklı bir istektir. Ancak eşinizle boşanmadan birine söz vermeniz yanlış olmuş. Eşiniz eğer sorunu çözeceğini söylüyor ise bir şans vermelisiniz. Ancak ben böyle kalacağım ama sen beni boşayamazsın diyorsa yapmanız gereken eşinizi boşamaktır.

  2. 43 yaşındayım evlenmeyi çok istiyorum ama olmuyor çok kişiyle görüştüm ya yaş uygun olmuyor ya inanç yada beyenme hep bir şey oluyor belirli yaştan sonra dahada zor oluyor çok hayal kırıklığı yaşadım güvensizleştim ve çok dua hocalık denildi hocaya gittim bu isteğinden az geçeyim diyorum demekki böylesi hayırlısı ama çok üzüntü duyuyorum gönül ilişkilerinde hep olmadık insanlara gönlüm kaydı şimdi ise bir kısmet çıksa ağlama geliyor korku oluyor çokta istiyorum evlenmeyi ısınamamaktan korkuyorum pskolojim bozuldu esma tertipler okudum sizin yazdığınız esma ve duanın sayısı ve kaçgün okuncak yazmamışsınız evlenmek isteğim den vazmı geçmem gerek çevremde çok mutsuz evlilikler görüyorum sanki o düşünce kafamda olduğu için onunla ilgili şeyler duyuyor ve görüyorum

    1. Duanın sayısından çok samimiyeti önemlidir. Dua etmeye devam edin inşaallah hakkınızda hayırlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu