Aile

Eşimle Aramızda Bir Soğukluk Var Devamlı Tartışıyoruz

Eşim beni rahat bırak diyor. Eşimle aramızda bir soğukluk var en ufak konuda bile tartışıyoruz. Bu konuda ne yapmalıyım bana ne tavsiye edersiniz…

Cevap: Eşimle Aramızda Bir Soğukluk Var Devamlı Tartışıyoruz

Değerli ziyaretçimiz, size yuvanıza sahip çıkmanızı ve fedakarlığı eşinize karşılıksız vermenizi tavsiye ediyoruz. Her konuda her zaman yalnızca kendi kusurlarınızı ve Allah’a karşı olan eksikliklerinizi gözden geçirmelisiniz.
Unutmayın! bu Dünya hayatı geçicidir ve en önemlisi bir imtihandır. Eşlerde bir birileri ile imtihan olmaktadırlar. Ebedi hayatınıza zarar verecek bir davranış içerisinde olmamalısınız. Her insan önce kendinden sorumludur. Bizi yanış anlamayın, sizi suçlamıyoruz. Ancak evlilik anlayış gerektirmektedir.

Özellikle siz manevi hayatınıza çok dikkat edin. Her konuda örnek bir insan olmaya çalışmalısınız. Evliliğinizde sabırlı olun sabır her yerde güzeldir; lakin aile hayatında çok daha güzeldir.

Eşiniz ve Kendiniz İçin Sabırla Dua Edin

Bakara Suresi, 153. ayetinde Şöyle buyruluyor:

Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir.

Sabır aile hayatında sabredeni cennete götürür bununla da kalmaz, sabrın derecesine göre de cennetteki makamları da yüceltir Allah’ın izniyle. Hanımına Sabreden, erkeği sabır Eyyüb aleyhisselamın sabrının sevabına ulaştırabileceği gibi; Kocasına sabreden kadını da Asiye validemizin sabır sevabına kavuşturabilir.

Ra’d Suresi, 22. ayetinde Şöyle buyruluyor.

Ve onlar-Rablerinin yüzünü (hoşnutluğunu) isteyerek sabrederler, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiklerimizden gizli ve açık infak ederler ve kötülüğü iyilikle savarlar. İşte onlar, bu yurdun (dünyanın güzel) sonucu (ahiret mutluluğu) onlar içindir.

Eşler Aralarındaki Soğukluğu Nasıl Giderebilirler?

Aile hayatında en güzeli, kadın ve erkeğin konuşarak, anlaşarak kararlarını ortak şekilde vermeleridir. Fakat düşünceler her zaman aynı olmayabilir.

Bu durumda sabırlı olmak çok önemlidir. Sabrı tercih edenlerin asla pişman olmayacakları, hatta ahiret alemindeki mükafatlarını gördüklerinde “Ah keşke daha da sabırlı davransaydım”  diyecekleri de bizlere hatırlatılıyor.Bakın bu konuda da Rabbimiz ayette şöyle buyuruyor:

“Sabrettiğinize karşılık selam size. Dünya yurdunun sonucu (olan cennet) ne güzeldir!”

Ra’d Suresi, 24

Yüce Mevla’mız ailenizden huzuru eksik etmesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu