Genel

Eşimin Yanına Yattığımda Bir Ağırlık Çöküyor Bunun Nedeni Muska Olabilir mi?

Eşimin Yanına Yattığımda Bir Ağırlık Çöküyor Bunu Nasıl Düzelte Bilirim

17 yıllık evliyim eşimin yanına yattığım zaman üzerime bir ağırlık çöküyor boğuluyor gibi oluyorum. Birkaç kişiye söyledim nazar olabilir diyorlar. Hocaya gittim evinde muska var dedi ama evin her köşesini aradım muska vs. yok ne yapmam gerek?

Cevap. Değerli ziyaretçimiz, sorununuzu belirttikten sonra ne yapmam gerek demişsiniz. Aslında çözüm çok basit, yüce Mevla’mıza samimiyet ile dua etmeniz gerekiyor. Tabi ki İslam dininde Muskanın yeri vardır. Fakat bu işi ancak bu işin ehli ve ehli sünnet alimler yapmaktadır. Yani çevrede bulunan ve insanların inançları ile oynayan kimselerden uzak durmalısınız. Sizin başvurmuş olduğunuz Hoca ve evinizde muska var demiş olması ile alakalı bir şey söylememiz mümkün değil. Fakat bu konularda dikkatli olmalısınız. Bununla birlikte Yüce Mevla’mız dua kapısını biz Müslümanlara bir dileğimiz olduğunda Mevlamıza ulaşabilelim diye ikram etmiştir. Bu nedenle dua etmelisiniz. Bununla birlikte şu düşünceyi aklınızdan silmelisiniz. Ben eşimin yanında sıkılıyorum, bana ağırlık çöküyor bunun nedeni bir muska olmalıdır, dememelisiniz. Eşinizin iyi yanlarına bakın ve içinize çöken ağırlığı Yüce Mevla’mıza havale ederek eşinizden uzak durmayın. Unutmayın insanın içinden gelen vesveseye teslim olması çok daha büyük vesveselere düşmesine neden olur.

Yatağa abdestsiz girmemeyi ve yatağa girerken “Euzu Besleme” çekmeyi ihmal etmeyin. Bununla birlikte sitemizde yer alan Yatmadan Önce Okunacak Dualar başlıklı konuda ki duaları okumanızda fayda vardır. Özellikle bu konuda geçen ilk hadis i şerifi mutlaka uygulayın. Yardım ancak Yüce Mevla’mızdandır. Bununla birlikte yine sitemizde yer alan Ayat-ı Hırz Ayetleri başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz. Zira bu ayetler Yüce Mevla’mızın izni ile her derde deva ayetlerdir. Yüce Mevla’mız içerisinde bulunduğunuz bu sıkıntılı durumlardan felaha ulaşmayı nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu