Sorularınız

Eşimin Ablası Beni Emzirmiş Biz Eşimle Süt Kardeş miyiz?

12 yıllık evliyim eşimin ablası benim amcamın hanımı ve benim annem onun çocuklarını emzirmiş oda bizi emzirdiğini söylüyor şimdi biz ne yapmalıyız iki tane çocuğumuz var?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, aslında durumunuz gayet net. Anneniz eşinizin ablasının çocuklarını emzirmiş bu durumda eşinizin ablasının çocukları sizin  süt kardeşleriniz olmaktadır. Annenizin ise eşinizin ablasının çocuklarını emzirmesi ile sonuç yine aynı olmaktadır. Eşinizin ablasının çocukları sizin süt kardeşleriniz ve anneniz onların süt anneleridir.

Öncelikle bu konuyu doğru anladığımızı var sayıyoruz. Yanlış bir anlaşmamız olduysa konuya yorum olarak yazabilirsiniz. Şimdi cevabımıza devam edelim. Eşinizin ablası ile olan süt bağınızın eşiniz ile bir alakası olmamaktadır. Yani bu durumda eşiniz sizin süt kardeşiniz olmamaktadır. Bu nedenle gönlünüz rahat olsun. Bu durumda siz, süt annenizin kardeşi ile evlenmiş durumdasınız. Bunun ise İslam dininde bir mahsuru yoktur.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. Benim ablam eşimi emzirmiş ise ablamın süt kızı olur,,bede onun süt dayısı olurum,neseb yolu ile haram olanlar süt ile de haram olurlar,,,bu cevap yanlış verilmiş…bu kişilerin evlilikleri zina olur,,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu