Mahrem Konular

Eşim Pis Filmlere Bakıyor, Bayan Arkadaş Sitelerine Üye Oluyor Bu Ahlakları Yüzünden Boşanmalı mıyım?

Hocam Eşim sürekli pis filmler izliyor, bayan sitelerine üye oluyor. Ailem, ayrıl diyor,  Ama ben ne yapacağımı bilemiyorum sabretmeli miyim?

Değerli ziyaretçimiz; Öncelikle Boşanma olayı, evliliği kurtarmak için elimizden gelen her şeyi yaptıktan sonra başvurulması gereken bir kapıdır.Size tavsiyemiz şudur:

Siz eşinizin kusurlarını kendisine söyler ve yüzüne vurarak onu adam etmeye çalışmayı düşünürseniz bu yanlış olur düzelmez tam aksine sizden uzaklaşır. Yapmanız gereken şey eşinize adeta bir çocuk gibi şefkatle sahip çıkmak, kendisinin güzel taraflarını düşünüp ona değer verdiğinizi dile getirmektir.

Eşiniz işten Eve gelişinde kapıda karşılayıp, değer verin, “evimin direği” deyip, eşinizi onure edin.Kendisiyle dertleşin, sohbet edin, kadınlık şefkatinizi kullanın eşiniz anlatırken siz de dikkatle dinleyin içindeki duygusal açlığını siz eşi olarak gidermeye çalışın, sarılarak, “seni anlıyorum” deyin ve “anlamaya devam edeceğim” diyerek eşinize ümit verin.

Böyle davranırsanız, internetin başında başka kadınlarla yapacağı sohbeti sizinle yapmaya başlayacak ve zamanla bu kötü sitelerden onu kurtaracaksınız Allah’ın izniyle.

Sizin bu güzel davranışınız, eşinizin vicdanını harekete geçirecektir. Zamanla eşinizin hem dünya hem de ahiret hayatını kurtarmış olacaksınız inşallah. Siz böyle davranarak Allah’ın size emanet ettiği bu kulunun cehennemden kurtulmasına vesile olacak ayrıca mükafatını da ahirette fazlası ile alacaksınız inşaallah.

Boşanmak vazgeçmek işin en kolay tarafıdır ve bunu herkes yapar!.İman eden insan, imtihan dünyası olduğunu bilir. Rabbinin kendisini sınadığını anlar ve bu imtihanı kazanmak için de mücadele eder. Bütün bu saydıklarımızı yaptıkdan sonra, yine de eşiniz değişmezse ve bu evliliğiniz yaşanmaz  duruma gelirse, yine o zaman Rabbimizin biz kullarına açtığı bir kapı olan boşanma kapısını çalabiliriz.

Boşanma olayı olsa bile herşeyi denediğiniz için vicdanınız rahat olacak, Rabbimiz daha güzel kapılar nasip edecektir. Çünkü siz onun rızası yolunda gayret ettiniz. Şunu da belirtelim ki, yukarıda size tavsiye ettiğimiz davranışlar bir kaç aylık kısa bir süreç değildir bir yada iki ay denedikten sonra olmadı diyerek bırakmamalısınız. Bu süreç uzayabilir Sabırlı olun ve dua ile düzeleceği zamanı bekleyin. Rabbimiz yardımcınız olsun.

 

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocam benim sorunum eşimin çalışmaması ve çalışmayacağım deyip evin bütün yükünü ben çekiyorum ben bir iş yerinde çay ve temizlik yapıyorum bakmakla yükümlü olduğum 3 çocuğum var ben çalışmayacağım diyor bir kaç senedir menapoza girdim eşimle sıkça ilişkiyede giremiyorum bana kadınlık görevlerini yerine getir diyor ama kendi kocalık ve babalık görevlerini yerine getirmiyor ayrıca bana ağza alınmayacak küfürlerde bulunuyor çocuklarım için bunlar benim çocuklarım değil diyor çocuklarımïnda gözünde değeri kalmadı ben boşanmak istiyorum bu durumda günah işlemiş olur muyum?

    1. Eğer eşiniz yuvasının geçimini sağlamıyorsa boşanmayı isteme hakkınız vardır. Ancak iyi düşünmeli ve yanlış bir karar vermemelisiniz. Belli ki eşinizin bazı problemleri var ve asıl gayesi sizden boşanmak değil gibi anladık. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun yuvanızdan bereketi huzuru eksik etmesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu