Mahrem Konular

Eşim Mastürbasyon Yapıyor Ne Yapmalıyım?

Ben evli bir bayanım. Bir konudan çok rahatsızım, özür dileyerek soruyorum. Benim Eşim mastürbasyon yapıyor ne yapmalıyım? Bir kaç defa denk geldim bir şeyde söyleyemedim. Bana ne tavsiye edersiniz.

Eşim Mastürbasyon Yapıyor Ne Yapmalıyım? Sorusunun Cevabı

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu gibi konular bizleri de rahatsız ediyor. Ancak bizler bu gibi konuları usulünce konuşmalı ve bilmediklerimizi sormalıyız. Sorunuza gelecek olursak, önce bu konu hakkında İslam kaynaklarında bulunan bilgilere yer verelim.

Bu alimler ayrıca, tövbe etmedikçe kıyamet günü Allah’ın yüzüne bakmayacağı ve temize çıkarmayacağı bildirilen yedi zümreden birinin de “eliyle evlenenler” (istimna yapanlar) olduğunu bildiren hadisle (İbn Kesir, Tefsir, 3/239; Kenzü’l-Ummal, 16/90-91), “Eliyle evlenen lânet olunmuştur” hadisini delil gösterirler.

Fakat bu hadislerden ilkinin bir anlamda zayıf (garîb), ikinci rivayetin ise asılsız olduğu belirtilmektedir. (Ali el-Karî, el-Esrarü’l-merfua, s. 376; Aclûnî, II, 449)

Mastürbasyon konusunda alimler sadece bekar erkeklere belli durumlarda izin olduğunu söylemişlerdir. Bu konu hakkında bilgi için İstimna (Mastürbasyon) Caiz midir? ve Zina Korkusu İle Mastürbasyon Yapmak Caiz midir? başlıklı konulardan istifade edebilirsiniz.

Evli Bir Erkeğin Mastürbasyon Yapması Caiz midir?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki evli bir erkeğin normal şartlarda mastürbasyon yapması caiz değildir. Sadece eşi hiç bir şekilde ihtiyaçlarını karşılamıyor ise ve bu erkek zinaya bulaşmaktan korkuyor ise bunu yapabilir. Evli bir erkek sadece keyf için mastürbasyon yapması caiz değildir.

Eğer böyle bir sorun olmadığı halde, yani eşi ihtiyaçlarını karşıladığı halde mastürbasyon yapıyor ise bu caiz değildir. Ancak bir kadın eğer eşi bunu yapıyorsa bunun nedenini anlamaya çalışmalıdır. Zira bunun nedeni psikolojik bir sorunda olabilir. Mümkünse eşinizi doktora gitmesi konusunda ikna etmelisiniz. Tabi ki durumun böyle olması dini hükmü değiştirmemektedir.

Konu kadın ile ilgili dini hükme gelince ise şuları söyleyebiliriz. Eğer ki kadın eşini reddetmiyor ise eşinin bunun yapmasında mesul değildir ve onun için bir vebal yoktur. Ancak kadın eşini reddetmediği halde erkek eşi ile birlikte olmuyor ve böyle bir yola başvuruyor ise hem eşinin hakkına giriyor hemde günaha giriyor demektir.

Özetle, elimizden geldiğince bu konuda ki bütün bilgileri vermeye çalıştık. Her durumda bir yuva söz konusudur. Bu nedenle sabırlı olmanızı ve eşiniz için dua etmenizi tavsiye ediyoruz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu