Mahrem KonularSorularınız

Eşim Kardeşimle Beni Aldatıyormuş Ne Yapmalıyım?

20 yıllık evli bir erkeğim. Eşim kardeşimle beni aldatıyormuş. Bunu 2,3 gündür öğrenmiş bulunmaktayım. Eşim seni çok seviyorum, beni affet, çocuklar olmadan dayanamam diyor. Ancak taktir edersiniz ki bu kabullenebilecek bir durumda değildir. Nikah dışı ilişkinin azı çoğu değil Zinanın kendisi zaten kötü bir durumdur. Ancak 20 yıl geçtikten sonra itirafın gelmesini de kabullenemiyorum. Tam bir çıkmazdayım ne yapacağımı da bilemiyorum. Görüşünüzü merak ediyorum.

Eşim Kardeşimle Beni Aldatıyormuş Sorusunun Cevabı

Değerli ziyaretçimiz, öncelikle yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Sorunuzda anlayamadığımız bir nokta var , eşiniz 20 yıl öncemi sizi aldatmış yoksa 20 yıldır aldatıyor mu? Biz bu iki duruma da cevap vereceğiz.

Eğer eşiniz 20 yıldır sizi aldatıyorsa eşinizi affetmeniz hem size hemde çocuklarınıza zarar verecektir. Bu nedenle olayında duyulmasını olabildiğince engelleyerek eşinizi boşamalısınız. Mümkünse çocuklar bu konudan haberdar olmamalıdırlar. Başka bir nedenle ayrıldığınızı söyleye bilirsiniz.

Eğer bu olay 20 yıl önce olan bir durumsa bu durumda seçimi size bırakıyoruz. Eşinizi affedebilirsiniz. Fakat eşiniz öylesine dahi kardeşinizle görüşmemeli ve konuşmamalıdır. Kardeşiniz ile aranıza ise ciddi bir mesafe koymalısınız. Şunu da belirtelim nikah dışı ilişki zin… bir ahlak sorunudur ve bu soruna sahip insanlara özellikle bir kadına güvenmek zor olacaktır. Bu 20 yıl içinde başka biriylede zin… yapmış olup olmadığından emin olamazsınız. Seçim sizindir, fakat biz bu olay 20 yıl önce olmuş olsa dahi eşinizi boşamanızı tavsiye ediyoruz.

Son olarak şu konuyada değinelim. Zina ciddi bir konudur ve yapıldığından kesinlikle emin olunmalıdır. Eşinizi zina yapmış olabilir diye boşanmanızda haksızlık olacaktır. Bu nedenle emin olmalı ve net bir karar vererek kararınızın arkasında durmalısınız.

Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

Karım Kardeşimle Beni Aldatıyormuş, Affettim Ama Boşanmak İstiyor

Merhabalar benimde başımdan 1 ay önce aynı bu olaylar geçti eşim beni öz erkek kardeşimle aldattı. Gözlerimle gördüm ve erkek kardeşimi evden kovdum eşimi çok seviyorum affettim. Kuran’a el bastı sadece öpüştüklerini daha ileri gitmediklerini dile getirdi. Annesi bu durumu öğrendi eşimi aldı evine götürdü. Bir hafta geçtikten sonra eşim benden ayrılmak istediğini söyledi. İki çocuğumuz var ne yapmalıyım hocam yardım edin lütfen.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Gerçekten zor bir durum. Unutmayın bu dünya bir imtihan mekanıdır. Siz çok büyük bir af örneği göstermişsiniz. Ancak belli ki eşiniz buna şükredeceğine nankörlük ediyor. Fakat sorunuza cevap yazarken aklıma şöyle bir şey geldi. Eşinize ısrar ettiğinizi ve boşanmaktan vazgeçtiğini düşünün. Mevla göstermesin bir daha benzeri bir olay olursa ve siz öfkelenince size ben istemiyordum en bile bile beni geri çağırdın demez mi?

Buna bizde dahi insan oğlu çiğ süt emmiştir. Dolayısı ile eşiniz bir pişmanlık içerisinde olsaydı ve sizi isteseydi biraz daha yapıcı bir cevap verebilirdik. Ancak bu durumda siz zaten yapacağınızı yapmışsınız. Onu bu büyük günahına rağmen affetmişsiniz. Bunun yanı sıra başka bir adım geri atmanız çok yanlış olacaktır. Unutmayın, özür dilemesi, beni affet demesi, ben yuvamı bozmak istemiyorum demesi gereken kişi eşinizdir. Mümkünse bu durum çocuklardan gizlenmelidir. Bununla birlikte çocukların böylesi günah olan bir yuvada büyümelerindense bir birilerinden ayrı anne ve baba ile büyümelerini daha hayırlı görüyoruz.

Özetle, bizim tavsiyelerimiz bunlardır. Tabi ki son kararı verecek olan sizsiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Selamünaleyküm hocam benim size iki sorum olacaktı ilk sorum, bir erkeğin başka bir erkekle bir ilişki yaşamasının vebali nedir ; ikinci sorum ise, bir erkeğin eşcinsel olmak istemesinin vebali nedir? Cevaplarsanız eğer çok müteşekkir olurum.

  1. Aleyküm selam, değerli ziyaretçimiz, bu tarifi mümkün olmayan bir günahtır. Eşcinsellik kafirlerin yaptığı bir şeydir. Bir Müslüman için böyle bir şey söz konusu dahi değildir. Kafirlerin yeri ise ebedi Cehennem dir. Yüce Mevla’mız bütün insanlığı bu günahtan korusun.

 2. Merhaba öncelikle eşim beni kardeşim le aldatıyor ben 2 yıl önce öğrendim hala aldatıyor bana diyo bir dert ortağı bilmiyom ne yapayım cocuklarım var bir fikir lütfen.

  1. Değerli ziyaretçimiz, buna müsaade ederek sizde günaha giriyorsunuz. Tabi ki çocuklar bizim her şeyimiz. Ancak aldatma devam ediyor ise ve eşiniz bunu açık bir şekilde söyleye biliyorsa bu evliliği sonlandırmalısınız. Çocularınızın yetim büyümesi şu anki durumunuzdan daha hayırlı olacaktır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

 3. Merhabalar benimde başımdan 1 ay önce aynı bu olaylar geçti eşim beni öz erkek kardeşimle aldattı gözlerimle gördüm erkek kardeşimi evden kovdum eşimi çok seviyorum affettim Kuran’a el bastı sadece öpüştüklerini daha ileri gitmediklerini dile getirdi annesi bu durumu öğrendi eşimi aldı evine götürdü bir hafta geçtikten sonra eşim benden ayrılmak istediğini söyledi iki çocuğumuz var ne yapmalıyım hocam yardım edin lütfen

 4. Hocam dört yılllk evliyim bankacıyım .. çok zor gu ler geçirdim kardeşimi babamı kaybettim annem ve diğer kardeşlerim ortada kaldı okuyorlardı para gönderdm kendi calıştm ama kocam yakaladı ve beni 40 günlük oğlumla bıraktı gitti iki yıl olcak seni istemiyorm diyor bedduasşar ediyor ögrendm ki hayatında biri varmış gözumlede gördüm ama bende boşanmak istemiyorum dinen günahmıdır zorluk çıkartmak boşanmamak istemem ve oğluna bakmıyor nafaka vermiyor resmi evliyz sma ayrı yaşıyoruz dçnmuyor bize helal etmşyom hakkımı vebali varmı.

  1. Eğer konu anlattığınız gibi ise boşanmamakta ısrarcı olmayın ancak hukuki haklarinizdan da asla vaz geçmeyin. Eğer haklarınızı kabul ediyor ise boşanmanız sizin için daha hayırlı olacaktır. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun.

 5. selamun aleykum hocam. Almanyada yaşıyorum 7 yıl evli kaldım ve 1 çocğum var. 11 sene önce eski eşimi bir adamla yakaladım ve afettim. aradan 6 ay geçti bu defa bir baskasıyla yakaladım olaylı bir şekilde ayrıldım bu olaydan hapis yattım ve boşandım. 11 yıldır çocuğumu göremiyorum simdi 18 yaşına girdi. Çocuk olaylardan etkilenmesin diye bir daha arayıp sormadım. geçenlerde aklıma çocuğuma bir mektup yazmak geldi adreslerini biliyordum daha emin olmak için alman makamlarından araştırdim nerede oturduğunu . annesiyle birlikte 1 ay önce eski oturdukları evden taşınmış ve bana yakin 400 metre ileride bir eve taşınmışlar. yanlarında yabancı bir adamla turk değil. evlenmemiş kızlık soyismi ile yaşıyor. şimdi yolda sokakta karşılaşırım ve elimden bir kaza çıkacak diye korkuyorum. sizce ne yapmalıyım? çocuguma mektup yazayım mı?yazsam cevap alabilirmiyim? tabiki çocuk bilmiyor olayları.

  1. Bu çok hassas bir konu öncelikle eski eşiniz ile yollarınızın ayrıldığını kabullenmeli ve daha önceki hataya bir daha düşmemelisiniz. Kendinize hakim olamayacak iseniz farklı bir yere taşınmalısınız. Çocuğunuz konusunda ise çocuğunuzla görüşmeniz dinen en doğal hakkınızdır. Çocuğunuz artık bir yetişkin eski defterleride tekrar açmadan çocuğunuzla görüşebilirsiniz. Ancak tabiri caizse kaş yaparken göz çıkarmamak için sabırlı olmalısınız.

 6. S,a hocam ben 7 yıllık evli bir erkeğim ve 1 oğlum 1 kızım var öğrendiğim ve edindiğim bilgilere göre 6 yıldan sonra eşim olucak insan beni erkek kardeşimle aldattı. ve 6 aylık ciddi birliktelikleri oldu her türlü fantezileri yaşadılar..
  Bunu net olarak söylüyorum çünkü herşeyi net olarak öğrendim 2 taraftanda… ve bir erdemlik yapıp çocuklarımın hatrina yuvamı yıkmadım. Ve bir şans verdim tövbe ettirdim imam nikahımızı tazeledimyaklaşık 6 ay geçti şimdilik iyi gidiyor yalanı bıraktı 5 vakit namaz kılıyor bin pişman olduğunu her fırsatta dile getiriyor ben yinede kontrolü ve takibi elden bbırakmıyorum kısacası güvenmiyorum.. zamana bıraktım Kardeş olcak insan da evli cocukları var onunda yuvasını yıkmadım Allah’a havale ettim..
  Beni en çok rahatsız eden durum sadece sergilediğim bu duruş uygunudur.. 2 sorum ise Bu zinayı yaparlarken eşim korunuyordu ve şimdi korunmaya devam ediyor ben şimdi yeniden çocuk istiyorum yeniden başlamak ve bu yaşananları unutturmak bizi birbirimize yeniden bağlaması için ancak korkum eşimin korunuyorken 6 ay önce o insan la ilişkiye defalarca girmesi eğer hamile kalicaksa ondan kalma ihtimali nedir bilmiyorum. Umarım yardımcı olursunuz..

  1. Açıkcası nasıl bir cevap vereceğimizi bilemedik. Nikahınızda bir sorun yok ancak eşiniz tarifi zor bir günah işlemiş. Ancak Yüce Mevla’mız affedicidir ve affeden kullarınıda sever. Çocuk konusunda ise seçim size kalmıştır tabi ki bu zamandan sonra olacak çocuk sizin çocuğunuz olacaktır.

 7. Hocam Bnm sorum şu sanki yolunda gitmeyen bi durumdur ki nasipsizlikmi kismetsizlikmi yoksa nasibim bekliyormu çözemedim ne yaptım ettim iş bulamadım hayır buluyorum mulakatlarim olumlu nedense nasıl oluyor ise başkası alınıyor . Görevim muhasebe . Çok cabaladm girdiğim iş yerinde bile saçma sebeblerden isimden oldum tam bi sene oldu Bnm napmam lazm hocam çok bunaldim dun kuran okuyim dedim namazimi kilayim sabaha kadar çok kötü rüyalar gördüm şeytanın vesvesesidir diorum ama kaldiramiyorum artık bayan olmanın devantaji hem işi seçmek zorunda kaliorum hem bulamıyorum çok zor durumdayım lutfen bi yol gösterin aeo

  1. Her insanın nasibi elbetteki vardır sabırlı olun namaz ve duaya devam edip hayırlısını isteyin Rabbimiz hayırlı bir kapı açar inşaallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu