İslam Alimi

Eşim İstediği İçin Kardeşimle Küsüm

Merhabalar hocam eşim ile kız kardeşim küsler eşim benimde onunla konuşmamamı oğlumuzu sevdirmemi falan istemiyor. Eve geldi mi soruyor sevdimi yemin et falan diyor, ben ne yapayım nasıl barıştırabilirim benim ne yapmam gerekir, ne ölüsüne ne dirisine gitmem diyor eşim.

Cevap: Eşinizin gerçekten çok haklı bir nedeni yok ise kardeşiniz ile küs olmanız yanlış. Bununla birlikte bildiğiniz üzere İslam dininde üç günden fazla küs kalmakta yanlıştır. Bu soruyu sorduğunuza göre büyük ihtimalle eşinize bu konuda kardeşiniz ile küs olacak kadar hak vermiyorsunuz. Bu durumda siz arayı bulmalısınız. Eğer barışmaları mümkün olmuyor ise yinede kardeşinize küs kalmalısınız. Yalnız bu konuda eşiniz ile büyük sorun yaşayacağınızı düşünüyor iseniz, kardeşinize güzel bir dille aslında ona küs olmadığınızı fakat eşiniz ile bir sorun yaşamamak için en azından bir müddet mesafeli durmanız gerektiğini belirtmelisiniz.

Kardeşiniz mutlaka bu duruma anlayış gösterecektir. Fakat eşiniz ile kardeşinizi siz bizden daha iyi tanımaktasınız. Bu nedenle aralarının nasıl bulabileceğinizi siz bizden daha iyi bilebilirsiniz.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ