Sorularınız

Eşim İlişki İstemiyor Ne Yapmalıyım?

10 yıllık evli bir erkeğim.eşimle başından beri düzenli bir ilişkimiz olmadı bir türlü. Ben çok istiyorum eşim ise fazla istemiyor. Eşim istemedikçe ben de mastutbasyon yapıyorum sık sık. Son 5 aydır yine birşey olmadı ama ben gizli gizli haftada en az 3 kere masturbasyon yapıyorum.

Dini olarakta günah olduğu için vicdan azabı çekiyorum. Ayrıca artık sapık noktasına geldim.hem bayanlara karşı, hem de o tarz film izleme bağımlılığım oldu. Zinanın haram olması beni frenliyor yoksa şimdiye çoktan eşimi aldatırdım galiba. Birde üç yaşında çocuğumuz var. Okuyorum da kimse benim kadar kötü durumda değil. Eşim yüzünden tam bir sapık oldum asıl yardıma benim ihtiyacım var.

cevapDeğerli ziyaretçimiz, eğer eşinizin herhangi bir rahatsızlığı yok ise size bu yaptığı ile günaha girmektedir. Bununla birlikte evliliğinizi bu şekilde sürdürmenizi uygun görmüyoruz. Bununla birlikte sizin bu durumunuz İslam dininde bir boşanma sebebidir. Özetle size tavsiyemiz eşiniz ile bu durumu edebiyle konuşun ve onu anlamaya çalışın. Eğer bir rahatsızlığı yok ise ve sebebsiz yere sadece sizinle birlikte olmak istemiyor ise bu evliliğe devam etmenizin bir anlamı yok hatta zararı vardır.

Eşim İlişki İstemiyor Ne Yapmalıyım? Konusuna Sizlerden Gelen Tavsiyeler

Kerem: Öncelikle bu konu açtığınız için size teşekkür ederim. Bir çok aile içinde yaşanan ama kimsenin dile getiremediği (özellikle muhafazakar kesimde) veya dile getirmeye utandığı bir sıkıntıdır bu. Benim nacizane direk boşanma olmadan, başka bir önerim olacaktır. İslamda Allah katında en çirkin ve Allahın en hoşlanmadığı helal olan şey boşanmaktır. Boşanma en son çare olarak göz önünde bulundurulmalı. Eşinizi boşayacağınıza ikinci bir evlilik yapmak istediğinizi ve kendisinin sizin ihtiyaçlarına cevap vermediğini söyleyin. Eğer buna razı olursa cinsel ihtiyacanız ortadan kalkacaktır. Amam razı olmazsa sizinle daha fazla ilgilenecek ve ihtiyaclarınızı karşılamaya çalışacaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Slamin aleykum ben 23 yıllık evliyim 18 sene dolu dolu yaşadık ama son 5 yıldır eşim benden uzak yataklarimiz bile ayrı ben yaklaşmaya çalıştıkça o uzaklaşıyor konuşmak bile mümkün değil evi otel olarak kullanıyor duşunu alıp yemeğini yiyip yatiyor ve ben çok bunaldım sevgiye ilgiye ihtiyacım var maddi manevi hiçbirşekilde yok 5 ay önce benden 7 yas küçük biriyle beraberligim başladı günlerimizi doya doya yaşadık oda evli ve esi anladı 2 aydirda görüşmüyorum evet günah olduğunu biliyorum ama bana can oldu nefes oldu hayat oldu umut ışığı oldu ve ben onun evliliğinin zedelenmesini asla istemem hep dua ettim beni kalbinden atması için evet bitirdim görüşmüyorum ama şuanda benim canim cok aciyor tekrar görmek istiyorum ama birdaha kopamamaktan korkuyorum napabilirim kimseye anlatamiyorum ölmek istiyorum

    1. Eşiniz konusunda haklısınız. Ancak yaptığınız günahlar haklılığınızı kapatıyor. Dünyanın bir imtihan olduğunu asla unutmamalısınız. Samimiyet ile tövbe etmelisiniz. O kişiden de hem kendiniz hemde o kişinin iyiliği için uzak durmalısınız. Unutmayın evli bir müslüman için zina yapmaktansa boşanmak çok daha hayırlıdır.

  2. Ben safi mezhepliyim benim anlamadığım konu bu ben boy abdesti alırken omuzdan mı başlamalıyım sonra mı başa geleyim şuan benim tahminime göre fark etmez diyorum ben ilk önce basa sonra sağa sonrada sola böyle 3 kez takrarlıyorum yapıyorum acaba doğru mu 1.bas 2.sağ 3.sol gene 1.bas 2.sağ 3.sol gene 1.bas 2.sağ 3.sol

  3. Öncelikle bu konu açtığınız için size teşekkür ederim. Bir çok aile içinde yaşanan ama kimsenin dile getiremediği (özellikle muhafazakar kesimde) veya dile getirmeye utandığı bir sıkıntıdır bu. Benim nacizane direk boşanma olmadan, başka bir önerim olacaktır. İslamda Allah katında en çirkin ve Allahın en hoşlanmadığı helal olan şey boşanmaktır. Boşanma en son çare olarak göz önünde bulundurulmalı. Eşinizi boşayacağınıza ikinci bir evlilik yapmak istediğinizi ve kendisinin sizin ihtiyaçlarına cevap vermediğini söyleyin. Eğer buna razı olursa cinsel ihtiyacanız ortadan kalkacaktır. Amam razı olmazsa sizinle daha fazla ilgilenecek ve ihtiyaclarınızı karşılamaya çalışacaktır.

    1. Tavsiyenizi faydalı gördüğümüz için konu içerisine ekledin. Tavsiyeniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu