Aile

Eşim Hep Ailesini Tutuyor, Benim Ailemi Önemsemiyor 1 Çocuğum Var Ne Yapmalıyım?

Merhaba Hocam, sürekli beni huzursuz eden sorum şu, eşimle evleneli 3 yıl oldu eşim ailesi için sürekli beni kırıyor, benim haklı olduğum konularda bile sürekli bana bağırıyor kavga ediyoruz ailesi ve kendisini illaki haklı görüyor. Bir gün yine onlar için tartıştık ve olaya aile büyükleride dahil oldu ve eşimle konuşmak için gelen babamı eşim dövdü bayılınca vurmayı bıraktı ve nasıl yaptığımı hatırlamıyorum dedi.

Babam ise kendisine bir tokat bile atmadı bu olay üzerine kendisinden ayrılmaya karar verdim. Ama 1 yaşında çocuğum olduğu için bir şans vermek istedim. Babama yapılanları unutamıyorum ve kendisiyle ilişkiye girmek içimden gelmiyor. Oda beni aldatabileceğini söyleyerek bana çeviriyor durumu. Dinen böyle bir hakkı olduğunu onu memnun etmediğimde herkes kendi yoluna bakar diyor. Ailem kendisini olayın ardından 10 ay sonra bayramda eve kabul edince daha da rahat davranmaya başladı ne yapacağımı bilmiyorum cevabınızı bekliyorum hocam.

Değerli ziyaretçimiz, öncelikle Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Bu tür sorunlarla çok karşılaşmaktayız. Ancak eşinizin babanızı dövmesi gerçekten ciddi bir sorun. Daha büyük bir sorun ise bu hatasının farkına varmaması ve aynı tutumlarına devam etmesidir. Bir erkeğin ailesini haklı görmesi bir yerde anlaşılabilir bir durumdur. Ancak hiç bir erkek eşinide mağdur etmelidir ve bu tür konularda eşinin gönlünü almalıdır.

İslam dininde bir erkeğin eşi ne kadar kötü olursa olsun bu ona zina etme hakkı vermemektedir. Durum onu zinaya itecek kadar kötü ise eşini boşaması en doğrusudur. Tabi ki çocuklar için bir daha düşünmeli ve yuva yıkılmamalıdır. Ancak çocuk anne babasız kalmasın diye çocuğu huzursuz bir aile ortamında büyütmekte doğru değildir.

Sonuç itibari ile siz bu sorunu çözmek için elinizden geleni yapmalısınız. Ancak her şeyi yapmanıza rağmen çekilmez bir huzursuzluk yaşıyorsanız, örneğin eşinizle aynı yatağı paylaşmaya dahi katlanamıyorsanız bu evliliğe devam etmeniz hem size hem eşinize hemde çocuğunuza zarar verecektir. Fakat unutmayın ki eşinizle evli olduğunuz sürece birlikte olmamanız yanlış olacaktır. Zira İslam dininde eşlerin gönülden isteyerek birlikte olmaması, sürekli eşinin isteğini istemiyorum, başım ağırıyor gibi bahaneler ile geri çevirmesi caiz değildir. Bu konu her iki taraf içinde geçerlidir. Ancak ola ki bir ayrılık kararı alacaksanız bu konuyu anne ve babanıza danışmadan onlarında rızasını almadan almamalısınız. Bu açıklamamız yanlış anlaşılmasın. Yüce Mevla’mızın helal ettiği ve yapılmasını sevmediği şey iki eşin boşanmasıdır. Bu noktada önemli olan konuyu iyice değerlendirmek ve ani bir karar vermemektir. Özellikle kadınlar sadece boşanmayı değil boşanma sonrasını da düşünmelidir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve eşinize ailesine sadık, hayırlı bir eş eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu