AileSorularınız

Eşim Evde Sıkılıyorum Diyor Arkadaşları İle Çok Mutlu Bunun Dini Boyutu Nedir?

Eşim evde bıktım sıkıldım falan diyor dışarıda arkadaşlarıyla bir yerlere gittiğinde çok mutlu dinen bunun boyutunu merak ediyorum?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, İslam dininde saygı ve sevgi çerçevesinde olduğu sürece bu konuda bir sakınca yoktur. Bununla birlikle arkadaşlarının nasıl arkadaşlar olduğu ve ne yaptıkları da dini açıdan çok önemlidir. Örneğin kocanız erkek arkadaşları ile buluşuyor ve örneğin bir yerde oturup çay içerek muhabbet ediyorsa bunda bir mahsur yoktur. Sıkıntılı bir dönemden geçiyor olabilir. Ancak İslam dininde hiç bir eşin, eşini ihmal etme hakkı yoktur.

Zira eşlerin birbirleri üzerlerin de ki hakkın arkadaş haklarından önce gelmektedir. Bir eşin, eşine senden sıkılıyorum, beni sıkıyorsun, bıktım senden demesi İslam ahlakına hiç uygun değildir. Bununla birlikte her eş eşine bunları söyletebilecek hal, hareket ve sözlerden uzak durmalıdır. Eşler birbirilerini iyi tanımalı ve hangi durumda ne tavır vereceğini bilerek hareket etmelidirler. Bu konuda özetle bunları söyleyebiliriz. Yüce Mevla’mız yuvanızdan huzuru, muhabbeti eksik etmesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Benim evlilik amaçlı görüştüğüm kişi biranda vazgeçti onun beni araması sorması geri dönmesi için bir dua var mı ne yapabilirim beni araması için?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu