Eşim Bir Türlü Düzelmiyor Boşanmakta İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

Lütfen yardım edin, çok kötü durumdayım. Karım ile 7 yıldır birlikteyiz. 1 çocuğumuz var. 1 defasında ( 3 yıllık evli idik) internet üzerinden eski lise arkadaşı ile 3-4 ay süre ile bir erkek ile konuşuyormuş, bunu kendim yakaladım, “aşkım, canım” şeklinde konuşuyorlardı, kendisini “nişanlıyım ama mutsuzum” diye anlatmış hatta kendisi internet kullanmayı pek bilmediği için ona mail adresi aldırmış, “evlilik planları” bile yapmışlar.

Ben bunu yakaladım ve hemen BAYILDI, kendinden geçti, “BOŞANMAK İSTEDİM” hemen o an ve babasını aramak için telefonumu aldım yine kendinden geçti, yalvardı “bundan sonra ben çok sinirli olurum, zaten de sinirliyim bu evlilik hiç çekilir olmaz, ve ben ASLA bu yaptığını UNUTMAM, her detayına kadar aklıma gelir ve olur olmaz sinirlenirim, bu iş yürümez ” dedim kendisine ama boşanmamak için hepsine razıyım dedi.

FAKAT gel gelelim ki onda hiç bir şey değişmedi 3-5 gün ağladı-sızladı sonra yine ayını. Evlendiğimizden beri beni bazen bildiğiniz anlamda azarlıyor, CİNSELLİK hiç yok, ben çağırmasam yılda 2 kere yanıma zor gelir o da benim zorumla ki ben 10 kere çağırırım o 1 kere gelir o da 2-3 saat sonra 1 dakikalığına, hiçbir şekilde beni tatmin etmiyor, etmeye de zerre uğraşmıyor.

Kendisine defalarca bu durumu anlattım “senden razı değilim ALLAH da şahidimdir ” dedim yaptığının ne kadar günah olduğunu hadislerle, ayetlerle anlatan yazılar okuttum.Kendisine ” illa PARA ile bu işi yapacaklara mı gideyim, sen açıkça beni ZİNAYA zorluyorsun, kendi peşinden beni de CEHENNEME götüreceksin” dedim , azıcık kadınlığını kullan, gözüm dışardaki kadınlara kayıyor bunca süredir beni boş koyuyorsun artık sabrım kalmadı” bile dedim kendisine.

Son 3 gündür yatağa çağırıyorum, ama o ” bu da nereden çıktı şimdi ” diyor gece gelince beni uyurken bir sarılıyor dönüp yatıyor.”geç yatma, sabah kalvaltımı hazırla, uyanamıyorsun, sabah namazını bile kılmıyorsun diziye bakacam diye” diyorum umursamıyor. 7 yılda ramazan ayı hariç toplasam 20 kere kendi kalkıp da sabah namazı kılmadı, bu da benim çok zoruma gidiyor” .

Şundan da bahsedeyim kendisi çok iyi bir anne, evlat ve gelin. Bu özellikleri süper ama ben de 33 yaşıma geldim, artık dayanamıyorum. İkinci bir eş alırım, diyorum laf işlemiyor, “bak bir müslüman kadın kocasının rızası olmadan cennete gitmesi çok zormuş” diyorum umursamıyor ya da hareketlerine yansıtmıyor.

“benim ne eksiğim var, lütfen söyle hemen düzelteyim” diyorum “senden ALLAH razı olsun hiçbir eksiğin yok gerçekten, sorun bende” diyor ve bunu kinayeli değil samimi söylüyor. Ben tam bir müslüman eş olmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Fizik konusunda ikimizde aynı sayılırız, o çok güzel ben çirkinim de o yüzden bakmıyor gibi bir durum yok. Burada onun ve ailem içim yaptıklarımı yazmamın bir anlamaı yok, elimden geldiğince herşeyi yapıyoru, temizliğe, çocuk bakmaya bile yuardım ediyorum
.
BEn de ALLAH’A” ALLAH’ım ben eşime olan haklarımı helal ediyorum ama ASLA kendisinden RAZI DEĞİLİM, beni 7 yıldır zorda koyuyor 7 yıl boyunca bana geçmişte yaptıklarını unutturursa, ben onları gerçekten unutursam ( beni aldatması, konuşma şekli, cinsellik) ANCAK o zaman ondan razı olurum ” diye dua ettim. aksi halde sırf benim için, ben kendisinden razı olmadım diye cehenneme düşecekse de ben yine de razı değilim.

GEçen yaz yine beni azarlar gibi konuşurken ” yeter artık, niyetin ne ise söyle, boşanacaksan bu şekilde de boşanırım, zaten 3-4 aydır ben planımı yapıyordum seninle yürümeyecek gibi” dedim birden o azarlamları kesildi. Ben pısırık ya da kadın sözü ile hareket eden bir erkek değilim benim korktuğum karım değil ALLAH. Kendisi de bunu biliyor azıcık sinirlensem korkuyor ama ben sinirlenince kendimikaybediyorum, ona bir zarar veririm diye korkuyorum.

Tüm bu yaptıklarına rağmen bu saydığım 3 konu dışında ev işlerinde falan aksaklık yapmaz. Ama yaptılğı 3 şey de ayrı ayrı tek başlarına BOŞANMA SEBEBİ.

Bazı hocalardan dualar aldım, suyuna karıştır içir dedi, olmadı, araştırıp kendim dua ettim olmadı.

Ben de kendime dedim ki ” demek ki bu eş bana ALLAH’In bir sınavı, özellikle bu aldatması ve cinsellikten çok uzak olması, çağırsam da gelmemsi benim sınavım ama benim de içim de 26 yaşımdan beri bastıramadığım duygularım var bunları eşimin kendisi de biliyor ergen çocuklar gibi rüyalanıyorum, gece olur olmaz zamanda abdest alıyoum, kendisi de görüyor ama utanmıyor, ya da filmlere bakıp kendi şehvetimi tatmin etmeye çalışıyorum, bunu da biliyor( çok defa ima ettim, anlamıştır) ve ses çıkarmıyor böyle tatmin olmak günah mı bu durumda?

Son 3 aydır Virdlere başladım, ALLAH’tan bana verdiği sınavı geçmek için dua ediyorum, filme bakma işini de son 1 aydır bıraktım günah diye ama şimdi zorlanıyorum, baksam da zorlanıyordum ama kafam çok karışık. Oğlumu çok seviyorum ben eşimin benim istediğim gibi “tam bir MÜSLÜMAN” OLMASINI İSTİYORUM. ne yapmalıyım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bahsettiğiniz gibi bu konular İslam dininde boşanma sebeplerine girmektedir. Ancak sizi anladığımızı düşünüyoruz. Siz gerçekten çok iyi bir Müslümansınız, Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

Size tavsiyemiz şudur, aklımıza takılan bir soru var. Eşiniz cinsel konuda isteksiz ise başka bir erkekle görüşmesi bize çok akıl karıştırıcı geldi. Ancak anladığımız kadarı ile bu konu geride kaldı ve siz eşinizi affetmişsiniz. Bu durumda eşiniz bir doktora görünmelidir. Zira eşiniz sizi seviyorsa ve cinsel yaklaşımda bulunmuyor ise bir rahatsızlığı olabilir. Bununla birlikte her şey yolunda ise ve siz bu durumlara rağmen Mevla rızası için eşinizi boşamıyorsanız buda sizin için bir hayırdır. Zira eşinizde sizinle boşanmak istememektedir. Ancak ne olursa olsun zinaya bulaşmamalısınız. Zinaya bulaşmaktansa eşinizi boşamanız sizin için daha hayırlı olacaktır.

Ancak eşiniz size sadıksa ve eşinizin size cinsel konuda yaklaşmaması elinde olan bir şey değilse örneğin bir rahatsızlığı var ise bu durumda eşinizi boşamaz ve sahip çıkarsanız büyük hayırlar kazanacağınızdan şüpheniz olmasın. Unutmayın dua Müslümanın silahıdır. Duayı elden bırakmayın ve eşinize dualar edin. Bununla birlikte dualar ile eşinizi kazanmaya çalışın. Ancak eşinizi kazanmaya çalışırken kendinizi de kaybetmemelisiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ailenize huzur versin ve eşinizin size olan muhabbetini arttırsın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Savaş Gürses dedi ki:

  Allah isla etsin inşallah
  Böyle şeytan kadınları aynısından benimde başımda var bende eşimden hiç razı değilim tüm haklarımıda haram ediyorum rabbim kabirde ve cehennemde çekceği âzabları rüyasında gösterir inşallah ve böylece imana gelir…
  Allah yar ve yardımcımız olsun🙏

 2. Kader dedi ki:

  Taha suresin 39. Ayetini oku abi ona hatta evdeki sürahi suyada oku ailecek için

 3. Tuncay Bey dedi ki:

  ALLAH razı olsun sizden.Moralimi düzelttiniz.
  İzninizle bir gelişmeyi aktarıyım.

  Aramızdakileri ablasına anlattım, kendinden geçti, inanamadı ve küçük kardeşi de boşanıp geldiği için ( 2 yıl önce, şimdi evli) eşimin neden bu kadar kötü olduğunu anlamadığını söyledi, bana tamamen hak verdi. Eşime dün kendisinden olan rahatsızlığımı aktardım bana garip garip suçlamalarda bulundu. Özellikle temizlik konusunda yoğunkşaıyor. Ben ise eşim evde yokken evi süpürürüm bazen, bazen ise tuvaletleri yıkadığım bile oluyor. “ev 2 gün temiz duruyor 3. gün batırıyorsun” diyor. ALLAH aşkına evde kimse olmasa 3. gün yine batmaz mı?
  Eşim boşanan kardeşi için o kadar endişeli ki sadece ailesini düşünüyor ona öğütler veriyormuş “şimdiki yuvana iyi sahip çık ” diye,” aman çok iyi eş ol, annem babam bir daha böyle acıyı kaldıramaz ” diyormuş ablası söyledi bugün bana. Fakat kendisi bana zerre ilgisi yok, havadan nem kapıyor.

  Uzatmayayım, ben durumumuzu annesine de bildireceğim, babası bilse kesin döver, hayırlısı olsun ondan sonrası. Oğlum için onun kendi annesi babası için kendi anne babam için en başta da ALLAH rızası için devan edeceğim evliliğime.

  Sorum şu : Bu şekilde evli kalsam bana daha çok mu sevap? ALLAH beni özel olarak sınıyor, kazanırsam çok büyük mükafat var diye düşünüp kendimi diğer dünyaya hazırlamak istiyorum, bu düşündüğüm doğru mudur? YOKSA işlediğim günahlardan mı böyle eşe düştüm. Zİna ve büyük günah çok şükür işlemedim, küçük günahlar elbette var, kuluz sonuçta.

  Ablası bile onun dedikleri karşısında dondu kaldı ” senin yaptıklarının onda birini yapmaz diğer erkekler, neden sana böyle davranıyor ” dedi inanın.

  Bana ne dersiniz bir de ayet, hadis dua ne okuyayım sabır için, eşim belki bana geri döner diye?

BİR YORUM YAZ