Mahrem KonularSorularınız

Eşim Benle Birlikte Olmakta İsteksiz Ne Yapmalıyım?

Hocam iyi günler 10 yıllık evliyiz birbirimizi çok seviyoruz ama sorunumuz cinsellik eşim evlendigimiz günden beri beni cinsellik yönünden istemiyor hatta bu sorunlar çok baş gösterdi ve bir kez boşandık ama birbirimize olan sevgimizden tekrar evlendik lakin cinsellikle olan sorunlarımızı ne yaptıysak aşamadık. Ayda bir iki kere o da ben ısrar edersem yaklaşıyor bana ve ben farkındayım bana karşı sadece kadınlık görevini yerine getirmek için için ilişkiye giriyor bir an önce bitsin düşüncesiyle oldu bittiye getiriyor defalarca konuşmama rağmen hep aynı tavrı takınıyor sonuçta her insan gibi benimde bir nefsim var aldatmadım eşini kesinlikle de düşünmüyorum ama bir kadım. Tarafından hele hele on senelik Eşiniz tarafından reddedilmekte insanın zoruna gidiyor.

Sonuç olarak artık onu o sekil kabullenmek zorunda kaldım ve gidip aldatmaktansa zina yapmaktansa bilgisayarda cinsellik içerikli filmler izlemeye başladım be eşim beni yakaladı izlerken tartıştık kendimi savunmuyorum yaptığım izlediğim şeyleri yanlış olduğunu bende biliyorum ama sonuçta her erkek gibi benimde cinsel dürtülerin isteklerin var 10 yol boyunca eşim tarafından reddedilip ilişkiye girdiğinde de bunu ki dediğim gibi ayda bir iki kere anca gururum kırılıp incinmesine rağmen aldatmadığım halde benle günlerce konuşmuyor burada günah benim midir eşimin midir hocam ne yapmalıyım çok çaresizim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, burada günah sizindir zira İslam dininde bahsettiğiniz tarzda şeyleri izlemek veya Mevla korusun zina günahına düşmeye hiç bir şey mazeret olamaz. Belli ki eşinizin durumu ise sizinle alakalı değil. Eşinizin kendine has sorunları var. Doktora göründüğünüzü var sayıyoruz. Bu durumda bir karar vermelisiniz. Ya eşinizi bu şekilde kabul etmelisiniz ve bu konuyu aklınızdan çıkararak elinizde olanla yetinmelisiniz yada eşinizden boşanmalısınız. Tabi geçen sürenin on yıl olduğunu da düşünürsek bu zamana kadar eşinize alışamadıysanız bundan sonra zor olacaktır. Bununla birlikte bir yandan da geçen on yıl düşündüğümüzde eşinize azda olsa alıştığınızı görmekteyiz.

Zira ayda iki defa diyorsunuz bu o kadarda az değil. Ancak eşinizin isteksizliğinden de şikayetçisiniz. Bu durumda İslam dininde boşanma hakkınız vardır. Bunun seçimi ise sizindir, fakat iyi düşünmeli bir karar vermelisiniz ve daha sonra kararınızın arkasında durmalısınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir Soru & Yorum

  1. bol bol furkan suresi 74.ayet ve taha suresi okuyalım inşallah ALLAH C.C bütün bekarlara hayırlı eş hayırlı evlat nasip etsin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu