Mahrem Konular

Eşim Benimle İlgilenmiyor Eşim mi Ben mi Günaha Giriyorum

.

Hocam benim eşim uzun yolda çalışıyor fakat ilk evlendiğimizde de halada benimle ilişkiye girmek istemiyor ve film seyredip hep kendini tatmin ediyor. Neden yaptığını sordum da bana hakaret edip hep sen bana karışamazsın bende sana karışmıyorum istediğini yapabilirsin serbestsin diyor. Ama onu aldatma mı da istemiyor ben kendi isteklerimi bir başkasında karşıladım zaman günah işlemiş olur muyum? Çünkü artık tahammülüm kalmadı çocuğum var onun içinde boşanamıyorum ama çok acı çekiyorum bu durumda eşim mi ben mi günaha giriyorum.

Eşim Benimle İlgilenmiyor Eşim mi Ben mi Günaha Giriyorum Sorusunun Cevabı

Değerli ziyaretçimiz, öncelikle Mevla yardımcınız olsun. Şunu net bir şekilde belirte biliriz ki tabi ki bu durumda günaha giren eşiniz. Şu da var ki eşinizi bu duruma getirecek bir şeylerde yapmış olabilirsiniz. Diyelim ki böyle olmuş. Bu durumda bile eşinizin üç aydan fazla yatağını sizinle ayırması veya mazereti olmadığı halde ilişkiye girmemesi kesinlikle caiz değildir. Bu gibi durumlar nikahı dahi zedelemektedir. Zira İslam dininde bir erkek eşi ile üç ay kadar aynı yatağı bile paylaşmıyor veya ilişkiye girmiyor ise eşini boşaması gerekmektedir.

Gelelim sizin durumunuza, yani sizin açınızdan olayı değerlendirelim. Eşinizin size yapmış olduğu şeyler ilgisiz davranması, ilişkiye girmemesi gibi durumlar tabi ki kısa bir süre ile sınırlı olmadığı taktirde yanlıştır. Bu nedenle eşiniz günaha girmektedir. Zira ilişki evlilikte sadece erkeklerin değil kadınlarında hakkıdır.

Fakat şunu altını çizerek söylüyoruz ki bir erkeğin eşine böyle davranması kesinlikle eşine onu aldatma veya başka bir erkeğin yanından geçmesine dahi hak vermemektedir. Kadın namusu taşıyan kutsal bir varlıktır. Eşi bir cahillik ediyor diye kadının bu kutsal emanetini hevesi uğruna ele düşürmesi asla caiz olmaz. Bunu yapan bir kadın bunu yaptığı taktirde eşinden çok daha büyük bir günaha düşmüş olur.

Bu Durumda Günaha Girmemek İçin Ne Yapılmalı

Bu durumda yapmanız gereken iki seçenek var. Ya sorunuzda da belirttiğiniz gibi çocuğunuz için sabır göstermeli ve belli bir süre eşinizin eski haline dönmesi için beklemeli ve dua etmelisiniz. Yada eşinizde güzel bir dille konuşarak sizi boşamasını, zira artık evli kaldığınız taktirde bu evliliği hukukunu sürdüremeyeceğinizi belirtmeli ve boşanmalısınız. Unutmayın bu dünya bir imtihan dünyası ve şu anda imtihan içerisindesiniz. Sakın zina gibi telafisi olmayan bir günahın pençesine düşmeyin. Zira böyle bir günah hem sizin hemde çocuğunuzun hayatını çok kötü etkileyecektir.

Eşim Benimle İlgilenmiyor Başlıklı Sorular

Soru:  Ben eşimden memnun değilim çünkü benim le ilgilenmiyor bir şey sorsam misal ters ters cevap veriyor ve benim kalbimi çok kırıyor ve bende kalbimi her kırdığında Allah’ım ben eşimden memnun deyilim diyorum bunun bana bir günahı var mı?

Cevap: Bunun bir günahı yok zira bu sizin hakkınız. Ancak size tavsiyemiz yaptığınız duanın tersi bir dua yapmanızdır. “Ya Rabbi eşimiz bana olan muhabbetini arttır ve beni daha çok sevmesini bana nasip eyle”. Böyle yaparsanız sizin için daha hayırlı olacaktır.

Eşim Çok İyi Biri Ama Cinsel Konuda Çok İsteksiz

3 senedir evliyim eşim ben ona yakınlaşmadığım sürece kendiliğinden gelip ne sarılıyor nede ilişkiye giriyor benim çabalarımla ilişkiye girdiğimizde ise kendi rahatladığı an beni bırakıyor ve çok kısa sürüyor bu sefer rahatlıyamıyorum ve mastürbasyon yapıyorum başka şekilde zina yapmamak için süsleniyorum olmuyor. Tatlı dille güler yüzle her saniye onunla geçiriyorum olmuyor yanaşıyorum olmuyor iyi bir insan ama bu konuda çok düşüncesiz. Sohbet bile etmiyor ben etmesem hiç bir şeyimi eksik etmiyor sağ olsun tek sorun bu ne yapmalıyım bilmiyorum.

Cevap: Normal şartlarda İslam dinine göre bu durumda eşinizi boşama hakkınız var. Zira sizin bu durumunuz sizi zina günahına düşebilecek bir durum. Ancak sorunuzda eşinizin ahlakının çok iyi olduğunu ve cinsel konu dışında size çok iyi davrandığını anlıyoruz. Bazı insanların yapısı böyledir ve bunu değiştirmek çok zordur. Bu durumda bir seçim yapmalısınız. Ya bu durumu kabullenmelisiniz yada eşinizle bu konuyu ciddi bir dille onuda kırmadan konuşmalısınız. Bir erkek olarak istedikleriniz sizin hakkınız. Ancak size tavsiyemiz eşinizide anlamaya çalışın. Zira ahlakta çok önemlidir. Sizi cinsel konuda tatmin edecek ama ahlakı iyi olmayan bir eşiniz olmasındansa böyle bir eşe sahip olmanızın daha hayırlı olacağını düşünüyoruz. Yüce Mevla’mız eşinizle olan muhabbetinizi arttırsın.

Yeni Evliyim Ancak Eşim Benimle İlgilenmiyor Ne Yapmalıyım?

Hocam neredeyse 1.5 yıldır evliyim fakat ben ona yanaşmadan karım bana bir kez bile yanaşmadı hatta ben istediğim bir çok kez beni tersliyor kavga ediyoruz hep bir bahanesi var 26 yaşındayım ve gözüm dışarı kaymasın diye mastürbasyon yapıyorum ve evli bir adam olarak kendimi bu şekilde tatmin etmek ciddi anlamda psikolojimi bozuyor evimde bet berekette kalmadı mastürbasyon yapmanın bereketsizlik getirdiğini biliyorum fakat karım benden uzak kaldığı için dolu tabanca gezip hem sinirli hemde abazan gibi ortalıkta dolaşmak istemiyorum ne yapmam gerekiyor ne önerirsiniz bana?

Cevap: Öncelikle bu konuyu eşinizle karşılıklı oturarak bu konuyu konuşmalısınız. Eğer eşinizin geçerli bir mazereti yok ise ve size muhabbeti olmadığını ima ediyorsa bu evliliği devam ettirmeniz çok yanlış olacaktır. Bu konu bir erkeğe eşini boşaması için geçerli bir nedendir. Ancak iyi düşünmeli ve eşinizin sizin dışınızda bir sorunu olmadığından emin olmalısınız. Gerekirse bu konu ile bir doktora başvurmanızıda tavsiye ediyoruz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

Etiketler
.

110 Yorum

 1. Merhaba eşim de ilgisiz bana karşı anlaşamıyoruz tartışıyoruz sürekli ilişkiyede girmiyoruz ayda 1 kez anca geç geç oluyor abdest almaya üşeniyor çok işine gelirse diyor gelmezse kapı orda diyor Ne yapmalıyım bilmiyorum.

  1. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Eşiniz için dua edin ve bir müddet daha sabretmenizi tavsiye ediyoruz.

 2. Mrb hocam iki yıldır evliyim kocam evlendiğimiz bir ayından itibaren benden bir anda uzaklaştı kendi kabuğuna çekildi benle asla konuşmadı o sıralarda ilişkiye giremeyi beceremedik. Şimdiler oluyor ama asla zevk alamadığını söylüyor bundan dolayı mı uzakalsmıştır. Sonra beni sevmediğini söyledi halbuki nisanlıyken benden gözlerini alamazdı bile . Şimdi suratıma bile bakmıyor. Arda ilişkiye girmek isterse yaklaşıyor onun dışında gün boyu sakayla karışık hakaret ediyor çok yoruldum ben onun için ailemi ülkemi bitaktim geldim. Boşanmaya karşıyım ama bu iste bir nazar büyü olabilir mi?

  1. Anladığımız kadarı ile eşiniz bir takım psikolojik sorular yaşıyor. Bu nedenle anlayışlı olmalı ve ona yardımcı olmaya çalışmalısınız. Eğer eşinizi anlamaya çalışır ve biraz mücadele ederseniz kazanan siz olursunuz. Eşiniz bunu kabul etmeye bilir ancak belli ki eşinizin sizin yardımınıza ihtiyacı var.

 3. Hocam ben bir buçuk senedir evliyim ilk başlarda esim beni sevdiğini söyleyip severek evlendik ama evliliğimizin içinde kavgalarımız oldu ve esim beni her kavgada sevmediğini olmadığını belirtti halbuki ben elimden ne geliyorsa yaptım mutlu olması için dinen güzel sözlerle yaklastigim Allahın bana emanetisin seni Allah için seviyorum dediğim halde iyi günlerimizde bana iyi yaklaşıp canım her şeyim kurban olurum ben sana dediği halde kavgalarımızda beni sevmediğini yapamadığını olmadığını söylüyor ne yapamam gerekiyor ben askeri personelim benim görev yerimde bu sözleri kaldıramaz oldm gururuma dokuyor kalbim param parca ne yapmam gerekiyor benim yardım edin bana hocam yol gosterin kavga esnasinda uzerine fazla gitmiyorum susuyorum zaman veriyorum ama sogukluğunu surduruyor bana karsi şimdi çıkmazdym

  1. Öncelikle namazlarınızdan sonra dua etmelisiniz. Daha sonra kavga durumuna düşmemek için itinalı davranmalısınız. Zira kavgalar bir müddet sonra alışkanlık haline gelebilmektedir. Bununla birlikte tartışma esnasında söylenen sözler her zaman gerçeği yansıtmayabilmektedir. Yüce Mevla’mız ailenizden huzuru eksik etmesin.

 4. Esimi seviyorum oda beni sevdiğini dusunuyorum 11 senelik evliyim 3 de çocuğumuz var gayet guzel anlsiriz te sorunumuz esim cinse iktidarsiz yani bazen 3 ay bazen 9 ayda bir birlikte oluyoruz dokyora got diyorum reddediyor aryik zoraki ona yaklasmaktan bende usandim ve bende artik onu istemiyorum oncekeri bu konu hakkinda vok kavga ettim mucadele ettim kabini kirdim artik bende ondan sogudum zaten benide tatmin etmiyorduartik bende ona yakasmiyorum kavgada etmiuoruz gunaha girermiyiz

  1. Bu konu tabiki önemli bir konu eşinizi yumuşak güzel bir dille ikna etmeye çalışın.Bu konuda eşinizin mutlaka doktora görünmesi gerekmektedir.Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.Daha ayrıntılı bilgi için konuya göz atmanızı tavsiye ederiz.

 5. Hocam eşim 32 yaşında ve biz iki senedir evliyiz hamile kaldım ve bı kizim oldu şu an beş aylık ve biz toplam 14 aydır beraber olmuyoruz istemio hep ağrısı olduğunu söylüyor benim kocam herşeyi yaşamış kadınlarla da ve sonra benimle evlendi acaba herşeyi yaşadı ve ben o kadınlar gibi değilim diye yada artık okadar yasadida artık isteği yokmu cinsel ilişkiye

 6. Hocam iyi günler, kocam 2. Evlilik istiyor. Ben istemiyorum bana haftanın bazı günlerini ayırıcağını ona bazı günleri ayırıcağını söyledi ben eşimden böyle kısa vadeli uzaklaşmalar istemiyorum benimle kalmasını yatmasını uyumasını istiyorum fakat o din üzerine yaşamak istediğini bunu yapıcağını söylüyor cinsel yönden bir problemimiz yok ama 2.bir hanım alırsa ben kendisiyle ilişkide bulunmak istemiyorum. Ben onun için ailemden uzaklaştım yaşadığım ülkeden uzaklaştım ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz lütfen ben hiçbir şekilde hakkımı helal etmiyorum ve istemiyorum teşekkürler.

 7. hocam merhabalar ben 23 yaşında evli birisiyim eşimle 5 senedir evliyiz evliliğimiz boyunca toplasanız eşimi zorlayarak 15 defa yı geçmiyecek kadar az beraberliğimiz olmuştur konuştugumda ben normalim sen anormalsin diyip beni tersliyor ve sürekli masturbasyon yapıyor yakalıyorum birde cabası olarak her zaman beni aldatıyor bana asla el sürmüyor sadece çocuk yapmak için 3 defa beraber olduk ve şansıma hamilede kaldım 7 aylık oldum ve şuan eşimin bahanesi hamilesin sana el süremem diyor ve beni hamileykende aldattı çok zor bir dönemdeyimm büyük bi hataya düştüm hamile kalarak ne yapsam caizdir 5 senedir bana yaşatmadıgı kalmadı eşiminn maddi anlamda da asla bana yardımcı olan birisi değil kii kendisinin durumu çok iyi ama bana zırnık koklatmıyor resmen beni köle diye almış.. çok konuşmayı denedim her seferinde agzımın payını agır bi şekilde aldım ve artık susuyorum…:((( ama bende insanım isteklerimi yerine getirmiyor bi eş olarak ve bu durum onun pek umrunda değil en acısıda bana asla haklısın demiyor ve aşalıyor sapıksın sen diyor….ve bunun gibi bir çok kötü durum..

 8. Hocam ben boşandım boşanmadan önce esim bana sevgisin ilgisini Artık ben soğdum o soğdu hep aile içi şidet yasıyorduk artık sevgi denilen birsey kalmadı ama Sanki iki yabancı gibiydik o evde mutsuzdum bende bir hata yaptım bekarken konustum biri vardı onunla konustum 1 -6 ay kadar konustum ama ask sevgi ilişki konusunu kesinlikle açmadım sadece derdimi dinledi

 9. Hocam ben eşimden ayrılmak istiyorum o bosanmiyor onunla iliskiye girmiyorum benden soğusun diye ve istemiyerekte olsa sırf ona yakalanmamak için hayatım boyunca ilk defa mastürbasyon yaptım bunun günahı nedir 😞

 10. Eşimle iki yıllık evliyiz. Karım kimse gelsin gitsin istemiyor, benimle de iki yılda sayılı kez ilişkiye girdi son 3 4 aydır birlikte olduğumuz dahi yok. Bi çocuğumuz var kimse dokunmasın kimse bakmasın istiyor. Benim annem bakınca ya da kardeşim hemen elinden çekiyor, ancak kendi ailesine gidince çocuğa hiç bakmıyor. Nasıl yapmam gerekiyor Allah rızası için yardım edin.

  1. Öncelikle eşiniz için dua etmelisiniz. Bununla birlikte eşinizin ailenizle olan sorununu anlamaya ve çözmeye çalışın. Bununla birlikte eşinizin sağlık yönünden mazeretsiz ise sizinle ilişkiye girmemesi onun için büyük bir günahtır.

 11. Selamün aleyküm hocam kocam benimle yaklaşık 2senedir ilişkiye fazla girmek istemiyor 1ayoluyor ay geçiyor oyle bende çok morelim bozuluyor yaklaşınca geri çekiyor kendini canım istemiyor diye bi mana buluyor kendime bakiyorum ilgisini cekmeye calisiyorum ama görmuyor beni 3senedir evliyiz ve 1tanebebeğim var bunun bide sosyal ortamda kadinlarla sohbetlerini yakaladım ve bisey yapmıyorum diyor surekli tartismamiz oldu neden benden uzaksın diyorum binedeni yok diyor b inanamıyorum guvenemiyorum çok dua ettim çaresizlik icimdeyim ailem yanımda değil istemiyor bosanmani esiminde iflas gibi durumları oldu acaba diyorum bundanmi babasi batirdi beraber is yaoiyorlardi ailesyle sorunlari oldu çok taktı ama neden beni aldatıyor anlamadım baskasiylada konusmaz öyleyse

 12. Karım annesinin evine gidince gelmek istemiyor gidip kardesleri ile beraber uyuyor en az 4 gün kalıyor kocası oldugunu evi oldugunu unutuyor eve geldigi zamanda cinsel ilişki ye yaklaşmiyor. Tek sordugu yüzüm asık ise ne oldu ben bişey mi yaptım diyor.benim uykum geldi yorgunum diyor. annesi gilde oldugu zamanda gece 2 lere kadar oturuyor.Evde saat 11 gibi gidip yatıyor. İlk eğlendiğimiz gibi ilgisi kalmadı ne yapacagimi şaşirdim

 13. Kocam beni sevmiyo ve istemiyo ama herkeze sevdigini istedigi soyleyo ben ona mesaj atiyorum bana arama istemiyorum diyo ailesine herkeze sevdigini soyluyo ne yapicam anlamiyorum bana iftira atiyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı