Mahrem Konular

Eşim Benimle İlgilenmiyor Eşim mi Ben mi Günaha Giriyorum?

Hocam eşim benimle ilgilenmiyor. Uzun yolda çalışıyor fakat ilk evlendiğimizde de şimdi de benimle ilişkiye girmek istemiyor. Film seyredip hep kendini tatmin ediyor. Neden yaptığını sorduğum da bana hakaret ederek bana karışamazsın ben sana karışmıyorum diyor. Onu aldatma mı da istemiyor. Ben kendi isteklerimi bir başkasında karşıladım zaman günah işlemiş olur muyum? Çünkü artık tahammülüm kalmadı çocuğum var onun içinde boşanamıyorum ama çok acı çekiyorum bu durumda eşim mi ben mi günaha giriyorum.

Eşim Benimle İlgilenmiyor Hangimiz Günaha Giriyor?

Değerli ziyaretçimiz, öncelikle Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Şunu net bir şekilde belirte biliriz ki tabi ki bu durumda günaha giren eşiniz. Şu da var ki eşinizi bu duruma getirecek bir şeylerde yapmış olabilirsiniz. Diyelim ki böyle olmuş olsun. Bu durumda dahi eşinizin üç aydan fazla yatağını sizinle ayırması veya mazereti olmadığı halde ilişkiye girmemesi kesinlikle caiz değildir.

Bu gibi durumlar nikahı dahi zedelemektedir. Zira İslam dininde bir erkek eşi ile üç ay kadar aynı yatağı bile paylaşmıyor veya ilişkiye girmiyor ise eşini boşaması gerekmektedir.

Gelelim sizin durumunuza, yani sizin açınızdan olayı değerlendirelim. Eşinizin size yapmış olduğu şeyler ilgisiz davranması, ilişkiye girmemesi gibi durumlar tabi ki kısa bir süre ile sınırlı olmadığı taktirde yanlıştır. Bu nedenle eşiniz günaha girmektedir. Zira cinsel ilişki evlilikte sadece erkeklerin değil kadınlarında hakkıdır.

Fakat şunu altını çizerek söylüyoruz ki bir erkeğin eşine böyle davranması kesinlikle eşine onu aldatma veya başka bir erkeğin yanından geçmesine dahi hak vermemektedir. Kadın namusu taşıyan kutsal bir varlıktır. Eşi bir cahillik ediyor diye kadının bu kutsal emanetini hevesi uğruna ele düşürmesi asla caiz olmaz. Bunu yapan bir kadın bunu yaptığı taktirde eşinden çok daha büyük bir günaha düşmüş olur.

Bu Durumda Günaha Girmemek İçin Ne Yapılmalı?

Bu durumda yapmanız gereken iki seçenek var. Ya sorunuzda da belirttiğiniz gibi çocuğunuz için sabır göstermeli ve belli bir süre eşinizin eski haline dönmesi için beklemeli ve dua etmelisiniz. Yada eşinizde güzel bir dille konuşarak sizi boşamasını, zira artık evli kaldığınız taktirde bu evliliğin hukukunu sürdüremeyeceğinizi belirtmelisiniz.

Unutmayın bu dünya bir imtihan dünyasıdır ve şu anda imtihan içerisindesiniz. Sakın zina gibi telafisi olmayan bir günahın pençesine düşmeyin. Zira böyle bir günah hem sizin hemde çocuğunuzun hayatını çok kötü etkileyecektir.

Eşimden Memnun Olmamam Günah mıdır?

Soru:  Ben eşimden memnun değilim çünkü benimle ilgilenmiyor. Bir şey sorsam ters cevap veriyor ve benim kalbimi çok kırıyor. Bende kalbimi her kırdığında Allah’ım ben eşimden memnun deyilim diyorum bunun bana bir günahı var mı?

Cevap: Bunun bir günahı yok zira bu sizin hakkınız. Ancak size tavsiyemiz yaptığınız duanın tersi bir dua yapmanızdır. “Ya Rabbi eşimin bana olan muhabbetini arttır ve beni daha çok sevmesini bana nasip eyle”. Böyle yaparsanız sizin için daha hayırlı olacaktır.

Sitemizde yer alan Eşimden Boşanmak İçin Dua Ediyorum Kabul Olur mu? başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz.

Eşim Çok İyi Biri Ama Cinsel Konuda Çok İsteksiz

3 senedir evliyim, eşim ben ona yakınlaşmadığım sürece kendiliğinden gelip ne sarılıyor nede ilişkiye giriyor. Benim çabalarımla ilişkiye girdiğimizde ise kendi rahatladığı an beni bırakıyor ve çok kısa sürüyor bu sefer rahatlıyamıyorum ve mastürbasyon yapıyorum. Başka şekilde zina yapmamak için süsleniyorum olmuyor. Tatlı dille güler yüzle her saniye onunla geçiriyorum olmuyor. İyi bir insan ama bu konuda çok düşüncesiz. Sohbet bile etmiyor ben etmesem hiç bir şeyimi eksik etmiyor sağ olsun tek sorun bu ne yapmalıyım bilmiyorum.

Cevap: Normal şartlarda İslam dinine göre bu durumda eşinizi boşama hakkınız var. Zira sizin bu durumunuz sizi zina günahına düşebilecek bir durum. Ancak sorunuzda eşinizin ahlakının çok iyi olduğunu ve cinsel konu dışında size çok iyi davrandığını anlıyoruz.

Bazı insanların yapısı böyledir ve bunu değiştirmek çok zordur. Bu durumda bir seçim yapmalısınız. Ya bu durumu kabullenmelisiniz yada eşinizle bu konuyu ciddi bir dille onuda kırmadan konuşmalısınız. Bir erkek olarak istedikleriniz sizin hakkınız.

Ancak size tavsiyemiz eşinizi de anlamaya çalışmanızdır. Zira ahlakta çok önemlidir. Sizi cinsel konuda tatmin edecek ama ahlakı iyi olmayan bir eşiniz olmasındansa böyle bir eşe sahip olmanızın daha hayırlı olacağını düşünüyoruz. Yüce Mevla’mız eşinizle olan muhabbetinizi arttırsın.

Yeni Evliyim Ancak Eşim Benimle İlgilenmiyor Ne Yapmalıyım?

Hocam neredeyse 1.5 yıldır evliyim fakat ben ona yanaşmadan karım bana bir kez bile yanaşmadı. Hatta ben istediğim bir çok kez beni tersliyor ve kavga ediyoruz. Hep bir bahanesi var 26 yaşındayım ve gözüm dışarı kaymasın diye mastürbasyon yapıyorum. Evli bir adam olarak kendimi bu şekilde tatmin etmek ciddi anlamda psikolojimi bozuyor. Evimde berekette kalmadı. Mastürbasyon yapmanın bereketsizlik getirdiğini biliyorum. Fakat karım benden uzak kaldığı için dolu tabanca gezip hem sinirli hemde abazan gibi ortalıkta dolaşmak istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor ne önerirsiniz bana?

Cevap: Öncelikle bu konuyu eşinizle karşılıklı oturarak bu konuyu konuşmalısınız. Eğer eşinizin geçerli bir mazereti yok ise ve size muhabbeti olmadığını ima ediyorsa bu evliliği devam ettirmeniz çok yanlış olacaktır.

Bu konu bir erkeğe eşini boşaması için geçerli bir nedendir. Ancak iyi düşünmeli ve eşinizin sizin dışınızda bir sorunu olmadığından emin olmalısınız. Gerekirse bu konu hakkında bir doktora başvurmanızı da tavsiye ediyoruz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

 1. Benim eşimde yıllardır aynısı hep çocuklarım için susuyorum görmezden geliyorum o kadar biktimki artık benimle olmak yerine Tv’de kadınları izleyip tatmin oluyor resmen bekar bir ergen gibi duşa giriyor.Bu durum okadar rahtsiz ediyor ki beni çok üzülüyorum ama çocuklarım için sabrediyorum.

 2. Selamun aleykum hocam. Çok mutsuzum iki evladım var evliyim ama kocam beni iki kez aldattı ikincisi evli bır kadındı. Onu da yuttum ve pişman olmadığını söyledi. Çok yoruldum ama duayı bırakmıyorum. Sabredıyorum ama çok zor. Şehir dışında çalışıyor. Geliğinde benimle ilişkiye girmeyi bırakın birlikte uyumuyor bile yatağı ayrı. Neden böyle yapıyorsun dedıgımde istemiyorum seni sevmiyorum diyor. Ailem kayınvalıdem sabret diyor ama çok yoruldum iki yıldır böyle. Ne yapmam gerekiyor. 5 yıldır evliyiz.

  1. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Eşinizden boşanma isteği hakkınız vardır. Zira eşinizin sizinle yatağını ayırmaya hakkı yoktur. Bu noktada kararı siz vermelisiniz. Ancak bu noktada çocuklarınızıda düşünmelisiniz. Sabır çok büyük ve güzel bir ahlaktır. Yüce Mevla’mız ailenizden huzuru eksik etmesin.

   1. Allah razı olsun sabredeceğim çocuklarım sevgimden dolayı. Dua edin bana. İnşallah düzelir.

 3. 7 senelik evliyiz 2 cocugum var benimle muhabbet etmiyor sureklı eli telefonda soru sorduğum terliyor ilgilenmiyor nıye böyle yapıyorsun ilgileniyorsun derdimde yorgunum diyor. İlişki konularda gelince ben istediğimde hatta cilve falan yaptımda reddediyor ya yorgunum ya uygun zaman deyıl dıyo ama kendi isterse benimle birlikte oluyor o zaman ben kendimi kotu hissediyorum sanki beni begenmıyor gıbı aldattığını hissediyorum gıbı memnun kalmıyorum depresyona giriyorum aynaya bakıyorum guzel deyıl mıyım de ben istediğimde sırt çeviriyor acaba eşim gunaha girer mi

 4. Bn 4 yıllık evliyim. Eşim din görevlisi bnde aranamamış bir öğretmenim. Biz severek evlendik çok sıkıntı çektik. 3 ay önce trafik kazası geçirdim . Bacağım çok ağrıyor gitmediğim doktur kalmadı ama teşhis konulamadı. Çok üzüldüm ve eşime düzelmezsem beni boşa dedim . Ama kabul etmedi. Tam bu düşüncelerimden kurtuldum şimdide eşim bana çok soğuk mesafeli. Kavga ettik biraz tartiştik ondan sonra soğuk davranmaya başladı. Oda bende birbirimizi çok kirdik . Bn özür dilerim yalvardım hatamı anladim bir daha boyle konusup davranmam dedim . Ama o hiç oralı olmadi dalga geçti üstelik beni suçladı. Sürekli laf sokuyor. Eskiden kavga ettiğimizde onunla birlikte olunca düzelirdi. Şimdi rahatsizim birşey yapamıyorum. Eşime en çok ihtiyacım olduğu zor günlerimde eşim sırtını dönüyor bana . Ne yapacam bilmiyorum. Çok üzülüyorum zaten ağrılarım var yürüyemiyorum bile. Onun yardımı ile ihtiyaclarimi karşılıyorum. Daha önce severek yapardı. Şimdi sürekli ofluyor bir su bardağı istediğimde bile beni incitiyor. Iki günde 3 kilo verdim. Onu öpüyorum tiksiniyor gibi davranıyor. Artık kendi haline bıraktım. Ama benden iyice uzaklaşır diye korkuyorum.Eşim bu konuda haksız mi bn ne yapmalıyım.

 5. Selamünaleyküm hocam eşim beni sevmiyor sürekli açık filimleri izliyor ben neyaparsam yapım bende uzaklaşıyor benimle ilişkiye girmek istimiyor sürekli kaçıyo neyapmam gerekiyor

 6. Merhaba eşim de ilgisiz bana karşı anlaşamıyoruz tartışıyoruz sürekli ilişkiyede girmiyoruz ayda 1 kez anca geç geç oluyor abdest almaya üşeniyor çok işine gelirse diyor gelmezse kapı orda diyor Ne yapmalıyım bilmiyorum.

  1. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Eşiniz için dua edin ve bir müddet daha sabretmenizi tavsiye ediyoruz.

 7. Mrb hocam iki yıldır evliyim kocam evlendiğimiz bir ayından itibaren benden bir anda uzaklaştı kendi kabuğuna çekildi benle asla konuşmadı o sıralarda ilişkiye giremeyi beceremedik. Şimdiler oluyor ama asla zevk alamadığını söylüyor bundan dolayı mı uzakalsmıştır. Sonra beni sevmediğini söyledi halbuki nisanlıyken benden gözlerini alamazdı bile . Şimdi suratıma bile bakmıyor. Arda ilişkiye girmek isterse yaklaşıyor onun dışında gün boyu sakayla karışık hakaret ediyor çok yoruldum ben onun için ailemi ülkemi bitaktim geldim. Boşanmaya karşıyım ama bu iste bir nazar büyü olabilir mi?

  1. Anladığımız kadarı ile eşiniz bir takım psikolojik sorular yaşıyor. Bu nedenle anlayışlı olmalı ve ona yardımcı olmaya çalışmalısınız. Eğer eşinizi anlamaya çalışır ve biraz mücadele ederseniz kazanan siz olursunuz. Eşiniz bunu kabul etmeye bilir ancak belli ki eşinizin sizin yardımınıza ihtiyacı var.

 8. Hocam ben bir buçuk senedir evliyim ilk başlarda esim beni sevdiğini söyleyip severek evlendik ama evliliğimizin içinde kavgalarımız oldu ve esim beni her kavgada sevmediğini olmadığını belirtti halbuki ben elimden ne geliyorsa yaptım mutlu olması için dinen güzel sözlerle yaklastigim Allahın bana emanetisin seni Allah için seviyorum dediğim halde iyi günlerimizde bana iyi yaklaşıp canım her şeyim kurban olurum ben sana dediği halde kavgalarımızda beni sevmediğini yapamadığını olmadığını söylüyor ne yapamam gerekiyor ben askeri personelim benim görev yerimde bu sözleri kaldıramaz oldm gururuma dokuyor kalbim param parca ne yapmam gerekiyor benim yardım edin bana hocam yol gosterin kavga esnasinda uzerine fazla gitmiyorum susuyorum zaman veriyorum ama sogukluğunu surduruyor bana karsi şimdi çıkmazdym

  1. Öncelikle namazlarınızdan sonra dua etmelisiniz. Daha sonra kavga durumuna düşmemek için itinalı davranmalısınız. Zira kavgalar bir müddet sonra alışkanlık haline gelebilmektedir. Bununla birlikte tartışma esnasında söylenen sözler her zaman gerçeği yansıtmayabilmektedir. Yüce Mevla’mız ailenizden huzuru eksik etmesin.

 9. Esimi seviyorum oda beni sevdiğini dusunuyorum 11 senelik evliyim 3 de çocuğumuz var gayet guzel anlsiriz te sorunumuz esim cinse iktidarsiz yani bazen 3 ay bazen 9 ayda bir birlikte oluyoruz dokyora got diyorum reddediyor aryik zoraki ona yaklasmaktan bende usandim ve bende artik onu istemiyorum oncekeri bu konu hakkinda vok kavga ettim mucadele ettim kabini kirdim artik bende ondan sogudum zaten benide tatmin etmiyorduartik bende ona yakasmiyorum kavgada etmiuoruz gunaha girermiyiz

  1. Bu konu tabiki önemli bir konu eşinizi yumuşak güzel bir dille ikna etmeye çalışın.Bu konuda eşinizin mutlaka doktora görünmesi gerekmektedir.Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.Daha ayrıntılı bilgi için konuya göz atmanızı tavsiye ederiz.

 10. Hocam eşim 32 yaşında ve biz iki senedir evliyiz hamile kaldım ve bı kizim oldu şu an beş aylık ve biz toplam 14 aydır beraber olmuyoruz istemio hep ağrısı olduğunu söylüyor benim kocam herşeyi yaşamış kadınlarla da ve sonra benimle evlendi acaba herşeyi yaşadı ve ben o kadınlar gibi değilim diye yada artık okadar yasadida artık isteği yokmu cinsel ilişkiye

 11. Hocam iyi günler, kocam 2. Evlilik istiyor. Ben istemiyorum bana haftanın bazı günlerini ayırıcağını ona bazı günleri ayırıcağını söyledi ben eşimden böyle kısa vadeli uzaklaşmalar istemiyorum benimle kalmasını yatmasını uyumasını istiyorum fakat o din üzerine yaşamak istediğini bunu yapıcağını söylüyor cinsel yönden bir problemimiz yok ama 2.bir hanım alırsa ben kendisiyle ilişkide bulunmak istemiyorum. Ben onun için ailemden uzaklaştım yaşadığım ülkeden uzaklaştım ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz lütfen ben hiçbir şekilde hakkımı helal etmiyorum ve istemiyorum teşekkürler.

 12. hocam merhabalar ben 23 yaşında evli birisiyim eşimle 5 senedir evliyiz evliliğimiz boyunca toplasanız eşimi zorlayarak 15 defa yı geçmiyecek kadar az beraberliğimiz olmuştur konuştugumda ben normalim sen anormalsin diyip beni tersliyor ve sürekli masturbasyon yapıyor yakalıyorum birde cabası olarak her zaman beni aldatıyor bana asla el sürmüyor sadece çocuk yapmak için 3 defa beraber olduk ve şansıma hamilede kaldım 7 aylık oldum ve şuan eşimin bahanesi hamilesin sana el süremem diyor ve beni hamileykende aldattı çok zor bir dönemdeyimm büyük bi hataya düştüm hamile kalarak ne yapsam caizdir 5 senedir bana yaşatmadıgı kalmadı eşiminn maddi anlamda da asla bana yardımcı olan birisi değil kii kendisinin durumu çok iyi ama bana zırnık koklatmıyor resmen beni köle diye almış.. çok konuşmayı denedim her seferinde agzımın payını agır bi şekilde aldım ve artık susuyorum…:((( ama bende insanım isteklerimi yerine getirmiyor bi eş olarak ve bu durum onun pek umrunda değil en acısıda bana asla haklısın demiyor ve aşalıyor sapıksın sen diyor….ve bunun gibi bir çok kötü durum..

 13. Hocam ben boşandım boşanmadan önce esim bana sevgisin ilgisini Artık ben soğdum o soğdu hep aile içi şidet yasıyorduk artık sevgi denilen birsey kalmadı ama Sanki iki yabancı gibiydik o evde mutsuzdum bende bir hata yaptım bekarken konustum biri vardı onunla konustum 1 -6 ay kadar konustum ama ask sevgi ilişki konusunu kesinlikle açmadım sadece derdimi dinledi

 14. Hocam ben eşimden ayrılmak istiyorum o bosanmiyor onunla iliskiye girmiyorum benden soğusun diye ve istemiyerekte olsa sırf ona yakalanmamak için hayatım boyunca ilk defa mastürbasyon yaptım bunun günahı nedir ?

 15. Eşimle iki yıllık evliyiz. Karım kimse gelsin gitsin istemiyor, benimle de iki yılda sayılı kez ilişkiye girdi son 3 4 aydır birlikte olduğumuz dahi yok. Bi çocuğumuz var kimse dokunmasın kimse bakmasın istiyor. Benim annem bakınca ya da kardeşim hemen elinden çekiyor, ancak kendi ailesine gidince çocuğa hiç bakmıyor. Nasıl yapmam gerekiyor Allah rızası için yardım edin.

  1. Öncelikle eşiniz için dua etmelisiniz. Bununla birlikte eşinizin ailenizle olan sorununu anlamaya ve çözmeye çalışın. Bununla birlikte eşinizin sağlık yönünden mazeretsiz ise sizinle ilişkiye girmemesi onun için büyük bir günahtır.

 16. Selamün aleyküm hocam kocam benimle yaklaşık 2senedir ilişkiye fazla girmek istemiyor 1ayoluyor ay geçiyor oyle bende çok morelim bozuluyor yaklaşınca geri çekiyor kendini canım istemiyor diye bi mana buluyor kendime bakiyorum ilgisini cekmeye calisiyorum ama görmuyor beni 3senedir evliyiz ve 1tanebebeğim var bunun bide sosyal ortamda kadinlarla sohbetlerini yakaladım ve bisey yapmıyorum diyor surekli tartismamiz oldu neden benden uzaksın diyorum binedeni yok diyor b inanamıyorum guvenemiyorum çok dua ettim çaresizlik icimdeyim ailem yanımda değil istemiyor bosanmani esiminde iflas gibi durumları oldu acaba diyorum bundanmi babasi batirdi beraber is yaoiyorlardi ailesyle sorunlari oldu çok taktı ama neden beni aldatıyor anlamadım baskasiylada konusmaz öyleyse

 17. Karım annesinin evine gidince gelmek istemiyor gidip kardesleri ile beraber uyuyor en az 4 gün kalıyor kocası oldugunu evi oldugunu unutuyor eve geldigi zamanda cinsel ilişki ye yaklaşmiyor. Tek sordugu yüzüm asık ise ne oldu ben bişey mi yaptım diyor.benim uykum geldi yorgunum diyor. annesi gilde oldugu zamanda gece 2 lere kadar oturuyor.Evde saat 11 gibi gidip yatıyor. İlk eğlendiğimiz gibi ilgisi kalmadı ne yapacagimi şaşirdim

 18. Kocam beni sevmiyo ve istemiyo ama herkeze sevdigini istedigi soyleyo ben ona mesaj atiyorum bana arama istemiyorum diyo ailesine herkeze sevdigini soyluyo ne yapicam anlamiyorum bana iftira atiyo

 19. Hocam ben yirmi yasimdayim severek evlendim ailem hiç istemedi esimin beni sevmediğini umursamadığını düşünüyorlardı evlendik beş ay oldu benim elimden telefonumu aldı istediğim zamanda kavga etti benle cinsel ilişkiye utanarak söylüyorum kusura bakmayın iki ay yapamadık bana çok kızdı hergün ağladım sonra annemle konuşmama kızıyordu ailemi sevmiyordu hiç değer vermiyordu son zamanlarda soğukdu bana ben ona bir sıkıntınmı var dediğimde söylemeyip kavga ediyorduk bende gideceğim diyordum en sonunda bana olmaz artık sen düzelmezsin ikide bir anne digosun git dedi bana şimdi ayrıyız iki haftadır ne arıyor ne soruyor beni engellemiş geçenlerde mesaj attım yazma bana diyor boşanma davasını sen aç diyor ben kocamı çok seviyorum napicam bilmiyorum bide bana dedi ki ben senden razı değilim dedi her gün ağlıyorum

  1. Değerli ziyaretçimiz, anladığımız kadarı ile eşinizde sizden şikayetçi ve siz sanki eşinizin bazı konularda haklı olduğunu düşünüyorsunuz. Hal böyleyken ya aileniz için emek vermeli ve eşinizin gönlünü kazanmalısınız yada bu evlilikten vaz geçerek evliliğinizi bitirmelisiniz. Unutmayın insanları değiştiremeyiz eğer seviyorsak insanları olduğu gibi kabul etmeliyiz.

 20. Selamınaleyküm. Hocam benimde bi sorum olacak 38 yaşındayım eşimle severek evlendik 16 sene oldu 15 yaşında ve 7 yaşında iki oğlumuz var fakat eşimden son zamanlarda hiç memnun değilim seviyorum aslında ama memnun değilim işte cinsel isteksizlik vardı fakat son zamanlarda hiç yok ben arzulayıncada başka kadınlara git yada ne yaparsan yap banane diyor kalbim çok kırılıyor artık boşanmak istiyorum fakat hem çocuklarım var hemde başıboş kalsın istemiyorum.ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim onunla tekrar bi konuşun demeyin milyon kez konuştum anlamıyor anlamakta istemiyor vede aileside beni istemiyor ne yapacağım vallahi çok şaşırdım

  1. İki seçenek var ya sabredersiniz yada boşanırsınız. Zira bir kadın eşine benimle olmada istediğin kadınla birlikte ol diyorsa bu o kadını boşamak için yeterli bir nedendir. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun.

 21. Kocamla sürekli kavga ediyoruz hocam kavgasız bir günümüz bile geçmiyor. Ben ne dersem hep tam tersini yapıyor benimle inatlasiyor hep. Geçen gün yine bi kavgamızda 3 kere nikahını s*ktigim dedi. Kusura bakmayın bunu yazdigim için ama anlayın diye. Nikâhımız düşmüş müdür hocam ?

  1. Evlilikte bir taraf mutlaka alttan almalıdır Madem ki eşiniz sizinle inatlaşıyor siz yattığın yatağı anlayış göstererek Aslında Eşinizin bu inadını ne kadar yersiz olduğunu göstermelisiniz. unutmayın ki kavgalar hiçbir zaman tek taraflı olmamaktadır. Eşinizin söylediği sözler dini açıdan çok tehlikeli sözlerdir Bu nedenle işin izle tartışmaya girmekten uzak durmalısınız.

 22. Hocam 3 yıllık evliyim 2 evladım var. Eşimle severek evlendim. Son dönemlerde bana dokunmamaya başladı nedenini sorduğumda kendini tatmin ettiği için bana heves duymadini söyledi.bazen aldatıldığımı düşünüyorum. Üzüldüğümü hissedince birlikte olmak istiyor. Bu defada ben hem aldatılma şüphesinin hırsızlarına hem de bana acımasının verdiği gurur kırıklığına dolayı birlikte olmuyorum.bu yaptığım günah mi?

  1. böyle yaparsanız eşinizi daha çok kaybedersiniz. eşiniz anladığımız kadarıyla şu anda sorunları var ve büyük ihtimalle sizi aldatmıyor. eşinize gurur yapmayın ve onu kazanmak için mücadele edin. yüce mevlamız muhabbetinizi arttırsın.

 23. Selamun aleykum hocam ben 2.5 yıllık evliyim 1 yaşında kızım var. Fakat 3-4 ay eşimle aynı evde kaldık şiddet olduğundan dolayı hamileyken ayrıldık o süre zarfında hiç konuşmadık daha sonra ben doğum yaptım benimle barışmak istediğini pişmanlığını dile getirdi ev tuttu vs. Bende kızım için baristim bir şans daha vermek istedim açmış olduğum boşanma davasından da vazgeçtim. Şimdi kızım 1 yaşında ve eşim çok sorumsuz olduğu için eve gecemedik ve 2 güne bir kavga ediyoruz kusuyoruz. Açıkçası eşimden de soğudum ilgi duymamaya başladım ayrıca iliskimize üçüncü şahısları devreye koyuyor özellikle annesi ve kız kardeşi onlar için çok kavga ediyoruz esimde onların lafına çok bakıyor artık ben yapamıyorum. Beni gezdirmiyor çok az bir para veriyor onu da ben çalışmadığım için devlet veriyor onun dışında hiç bir şey yok ve ben boşanmak istiyorum eşime söyledim beni boşa diyorum bosamiyor ilişkiye girmedigimiz için de bana günaha giriyorsun diyor bunun günahı var mıdır çünkü hem ayrı evlerdeyiz hem bana bakmıyor değer vermiyor kendimi hiç olarak görüyorum ne yapacağım bilmiyorum hocam bana bir yol gösterin. Saygilar…

  1. Size tavsiyemiz kendi aile büyüklerinizden bu konuda yardım istemeniz dir . Eğer durum sizin bahsettiğiniz gibi ise Eşinizin bu yaptıkları sizin yapmış olduklarından çok daha büyük günahtır.

   1. Ailem akrabalarım çevrem vs böyle evlilik olmaz diyorlar herkes benim hayatımı görünce şaşırıp kalıyorlar bende artık bunalıma girdim hiç mutlu değilim boşanmak da istemiyor kaç günden beridir arayıp sormuyor hatalarını telafi etmeye calismiyor içine kapanık agresif biri. Hadisleri ezberlemis bana söylüyor gel gelelim kendisi bunları uygulamıyor hep koca hakkından bahsediyor kadinin da kocası üzerinde hakkı var ama bu onu uygulamıyor menfaatine göre yaşıyor. Bana sürekli günaha giriyorsun diyor. Bana dua edin hocam Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun. Rabbim sağ salim hayırlı bir sekilde beni aydınlığa cikarsin. Her gün içim kan ağlıyor böyle bir evliliği istemiyorum.

   2. Buna rağmen sana hakkımı helal etmiyorum diyor hakaret ediyor. Hamileyken şiddet uyguladı sınırlı agresif biri davranış bozukluğu var ve ben bu insanla yapamıyorum maddi sıkıntı da çekiyoruz çalışmak istiyorum izin vermiyor kadının çalışması haramdır diyor. Resmen beni bosamayarak bana zulüm ediyor.

 24. Selamün Aleyküm Hocam, Karımın 7-8 aydır psikolojisi bozuk. Benimle ilişkiye girmiyor. Mastürbasyon yapmama da izin verdi. O İyileşinceye kadar mastürbasyon yapsam caiz midir?

 25. Merhaba hocam ben 1.5 yıllık evli bir bayanım, 4 aylık da kızımız var ben 20 eşim 34 yaşında. Yaşından ötürü çok erken boşalıyor. Ve bi ay olmasa hadi yapalım demez. Çok çok iyi biri Allah’ıma şükürler olsun. Ama ben özellikle doğumdan sonra aşırı istekli oldum ve sürekli eşimi hayal edip tatmin oluyorum eşimi çok seviyorum ondan başkasını düşünmüyorum. Sorum her onu düşünerek tatmim olduğum da gusül gerekir mi ve bu günah mı?

  1. Evet gusül almanız gerekir. Eşinize böyle sadık kaldığınız sürece sadece nefsinizi tatmin etmek için bunu yapabilirsiniz. Ancak erkekler bu konuda hassastır ve bu konuda eşinize yardımcı olmalısınız. Yüce Mevla’mız eşinizle olan muhabbetinizi artırsın inşaallah.

 26. Hocam 20 yasinda kızım. Allah sevgisi olan insanım cinsellik doğanın kanunu bekar olduğum için çok aklıma vuruyor çok evlenmek istiyorum düşünüyorum hayalimde sadece bu kadar bu günahmı yani ayda bi kaç kere böyle istediğim çok oluyor hayalimde canlandırmak günah mı başka birşey yapmıyorum hocam kocam olsa keşke diyorum şimdi neler yapardık hayallerimi kirli şeylerle doldurmak istemiyorum biliyorum sağolun şimdiden.

  1. Bu isteğiniz insani bir durum ancak bu duygularınızın sizi günaha itmesine izin vermemelisiniz. İslam dini kuralları çerçevesinde kaldığınız sürece bu isteğinizin bir sakıncası yoktur.

 27. Merhaba ben kocamla bir yıldır evliyiz çocuğumuz yok ben 22yasindayim kocam 34 .kocam benimle hiç kendi istedigiyle ilişkiye girmiyor hep ben zorluyorum eşimi…ama ben her defe zorla yaptırmak istemiyorum kendimi ezik gibi ya ona movtac gibi hissediyorum.cinsel ilişki konusunu acanda bahaneler uyduruyor.ne yapacağım bilmiyorum.beni anlamıyor.hak vermiyor bana.sanki benim cinsel ilişki istemem yanlış bir şey gibidir.boşanmak istiyorum ne yapacağım şaşdim.

  1. Sizin bunu istemeniz gayet tabi bir durumdur. Kadın veya erkek eşinin bu konudaki isteğine karşılıksız kalmamalıdır. Bu nedenden dolayı boşanmak için acele etmeyin ve sakin bir şekilde eşinizle bu konuyu konuşun.

 28. Bende 3 senedir evliyim eşim benimle ilişkiye gitmiyor ve beni sevmedigini söylüyor ve bana hiç sarılmıyor kalbimi okadar cok kılıyorki ben yokmuşum gibi davranıyor bir bucuk yaşında oglum var ve akraba oldugumuz içinde ayrılamıyoruz ben eşimi cok seviyorum işten gelmesi venle oglumla ilgilenmesini aslında normal bir evliligimiz olmasını istiyorum cokmu birşey istiyorum bilmiyorum

  1. Eşiniz sizi seviyorsa sorun sadece ilişki olmamalıdır. Eşinizin sizin anlamadığınız bir sorunu veya benzeri bir durumu olabilir.

 29. 20 yıılık evliyim yeni evlendiğimizde aramızda baya sorunlar oldu. eşim beni istemedi 2 haftalık evliyken tartıştık eşim bana seni boşuycam diye yemin etti.sonrada sana tekrar nikah kıyacam yemin ettim çünkü yeminim yerine gelsin dedi bende inandım sonra boşandık.beni babamın evine götürdü.bidahada aramadı 1 ay sonra tekrar geldi seni seviyorum dedi tekrar evlendik.evlendikten sonrada sorunlar bi türlü bitmek bilmedi bu arada iki tanede oğlum oldu.eşim pavyonda çalışıyo bu işi çok bırakmak istedi her işi yaptı ama olmadı. tekrar pavyona döndü.hiç olmaz yere kavga çıkarır döver söver işe giderdi.3 ay bana yaklaşmadığı olurdu bunun pavyon kadınlarının çok büyük etksi olduğunu biliyorum.ama gözümle görmediğim için hiç bi zaman ıspat edemedim.bundan 20 gün önce sesli mesajlarını yakaladım çalıştığı yerdeki bayanlarla baya samimi konuşmaları vardı sosyal medyada sohbetlerine şahit oldum banada artık soğuk davranıyodu evi terkettim o gün tekrar beni affet diye yalvardı bende seni affederim ama aynı hatayı tekrar yapmıycağına yemin edersen dedim tamam dedi yemin etti ama hala güvenemiyorum sürekli bi şüphe içindeyim çocuklarımda artık babasından nefret ediyo bende eşimi çok seviyorum bi okadarda kıskanıyorum ne yapmam gerekiyo bu konuda lütfen yardım edin bana

  1. Öncelikle İslam dininde evli bir çiftin boşanıp tekrar evlenmesi kadının başından başka bir evlilik geçmedikçe mümkün değildir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun sizi ve eşinizi affetsin yuvanıza huzur nasip eylesin.

 30. Hocam 12 senelik evli bir bayanım 1 çocugum var 10 yıldır inanın eşimle 8 yada 10 kez beraber olduk çocuklarda arada oldu işte mesela 4 senedir aramızda hic bir munasebet olmadı adamın umruna değil her iyi bir insan iyi bir baba ama kardeş gibiyiz öyle olur mu hocam habire telefondan oyun oynar film izler belgesel izler genel kultur süper binaların yapılışı gemilerin tadilatı neyse sıkıcı şeylerle mesgul beni karısı olarak sevmiyor sanki bir akraba gibi hocam Allah korkum var ve sütümüz bozuk değilde namusumuzla oturuyoruz ama ben ayrılmayı düşünuyorum hocam kaç kere konuştum hiç umruna değil hastalığıda yok canı hiç istemiyormuş o zaman her kez kendi yoluna beni niye aldın o zaman hocam afedersiniz ama bende munasebetin delisi degilim ama hocam evliyim buda olmayacaksa çünkü bende insanım sizce mantıklı bir kararmı ayrılacağım.

  1. Bu isteğiniz sizin en doğal hakkınızdır. Ancak eşim rahatsız değil diyorsunuz ancak belli ki eşinizin bu konuda ciddi bir isteksizliği var. Ancak bu durum sizden dolayıda değil. Ancak eşiniz istemesede sizin hakkınızı gözeterek sizinle birlikte olmalıdır. Bu konuda karar sizindir ancak size tavsiyemiz eşinizle bu konuyu bir daha konuşmanızdır.

 31. merhaba 19 yaşındayım 5 aylık evliyim ve eşim benimle beraberlik yaşamıyor devamlı kaçıyor erken boşaliyor kendi boşandıktan sonra hemen çekiliyor beni düşünmüyorsun ilgilenmiyor devamlı telefondan oyun oynuyor ilgisiz kavga ediyoruz devamlı bana hakaretler ediyor çocuk istiyoruz olmuyor bi koca bu kadar olmaz susleniyorim güzel olmaya çalışıyorum ama yaklaşmiyor bana hep ilgisiz hep ilgisiz beraberlik yaşamıyoruz 3 hafta 4 hafta ardından kendi isteği oldu mu yaklaşıyor bana bende o zaman istemiyorum tiksiniyorum kendinden ama çokta seviyorum eşimi

  1. Değerli ziyaretçimiz haklısınız ancak eşinizin durumunuda düşünmelisiniz. Bir erkek için bu durum kolay bir durum değildir. Psikolojisi dahi etkilenmiş olabilir ve erkeklik gururuyla bunu gizlemeye çalışıyor olabilir. Bu nedenle eşinize destek olmanızı tavsiye ediyoruz.

 32. Merhaba Hocam, sürekli beni huzursuz eden sorum şu, eşimle evleneli 3 yıl oldu eşim ailesi için sürekli.beni kırıyor benim haklı olduğum konularda bile sürekli bana bağırıp kavga ediyoruz ailesi ve kendisini illaki haklı görüyor.

 33. Hocam allah icin cvbni bekliyorum karimla nezaman iliskiye girsek hep isteksiz iliskiye giriyoruz sadece tek tarafli iliski oluyor karim hic karsilik vermiyor sanki yatakta esim degilde marketten aldigim sisme manken gibi bir turlu anlamis degilim kavgada etmiyoruz her istedigi oluyor ama niye boyle anlamis degilim

  1. Her insan bir olmaya bilir ve eşiniz bunu istemediğinden yapıyorda olmayabilir. Eşinizi anlamaya ve onun dilinden konuşmaya çalışın. Belki size belli etmiyordur ama onunda kendince bir beklentisi vardır. Yüce Mevla’mız ailenizden muhabbeti eksik etmesin.

 34. Hocam benim eşimde iddaa oynuyor sürekli ve benlede kuzımlada hiç ilgilenmiyor evde ne varlığı var nede yokluğu sanki yok gibi aileside iddaadan dolayı çok kızıyor ama eşim hiç takmıyor hocam nolur banada yardım edin

 35. Hocam benim 11 yasinda bir kizim war .
  Beyim 10 sene den beri yalvariyorum kizima bir kardes bebek gelsin diye. KIZIM hergün bana Anne Hamilemisin diye sorujor. Arkadasimin bebeyini elime almistim kizimin okulda cikmasini beklerken kizim Anne diye aglayarak yanimda kostu Anne bu bebek bizimi Anne benim kardesimi oldu dedi icim ciz eti cok üzüldüm 2 dakika cocuguma cevap veremedim .Hocam ben 35 yasinda yim Beyim 42 Esim Türk deyil ama MÜSLÜMAN
  Hocam Beyimi cok seviyorum cok da iyi bir Baba ana neden beni 10 seneden beri oyaliyor bile miyorum.

 36. 1 bucuk senelik evliyim her şey çok güzel gidiyodu evliliğimin 4. Ayında hamile kaldım düşük riskim vardı 8 ay eşimle ilişkimiz olmadı doğumdan sonra 2 ay yaklaşmadı doğumun uzerinden 7 bucuk ay geçti haftalar geçiyor eşim bana dokunmuyo ilişkimiz yok denecek kadar az ben yaklastığımda ya tersliyor ya da yarin diyo ertesi gun oluyor bi bahaneyle yine yaklaşmıyor alkol aliyor benimle alkolluyken ilişkiye girmek istiyor ben kabul etmiyorum yalvardım alma icme dedim 1tanede olsa hemen hemen hergun alıyor sizce ne yapmalıyım artık tükendim

  1. Eşiniz için dua etmelisiniz, bununla birlikte bu konuyu bize yazdığınız gibi güzel bir dille eşinizle paylaşın. Şu konuyu anlamalısınız eşiniz sizi sevmiyor mu yoksa cinsel konuda bir rahatsızlığımı var. Sevmiyorsa sabretmeli veya boşanmak istemelisiniz. Ancak cinsel bir sorunu var ise eşinize bu konuda anlayış göstermelisiniz. Ancak unutmayın ki erkekler cinsel konuda ki sorunlarını dile getirmekten kaçına bilirler. Ancak konuşurken tavırlarından anlayabilirsiniz. Yüce Mevla’mız ailenize huzur versin.

 37. Selâmün aleyküm hocam 2 aylık evliyim ve hala bakireyim eşimin bana yakınlaşma için hangi duaları edebilirim ne yapamam lazım

  1. Karı koca arasındaki soğukluğu gidermek,aralarındaki sevgiyi artırmak için;
   Taha suresinin 39.ayeti olan; ” Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni” 41 defa bir suya okunur ve içilir.

   Bir kimse eşinden yakınlık ve sevgi göremiyorsa bir bardak yada sürahi suya“786 defa Bismillahirrrahmanirrahim” okuyup içirir ise,eşi ona karşı sevgi ve iliği duyar.Bu işlem 7 gün devam edilirse çok daha faydalı olur.

 38. Selamamaleykum hocam ben 34 yasinda 11 yıllık evli bir erkeğim 3tane çocuğumuz var evliliğimiz yanı cinsel yaşantımız ilk 5 6 ay çok hızlı geçti sonra karım ılk cocugumuza hamile kaldıktan sonra aşırı derecede bir soğuma oldu zamanla geçer diye düşündüm ama her geçen gün her geçen yıl daha kötüye gidiyor ilk 6 aylık süreçten sonraki geçen 10.5 yıldır kendisi teklif etmedi sürekli benim zorlamala oluyor ama işin aksi tarafı benim zorlamamla da olsa girdiğimiz her iliskide aşırı derecede zevk alıyor bu durumu konusmaya çalışıyorum ama nafile bu konuları açmak bile istemiyor bi kavga çıkarıyor lütfen cevap yazın ne yapmam gerekiyor eşimi ve çocuklarımı çok seviyorum ama şu anda nerdeyse cinsel yaşantımız bitik durumda

  1. Aleyküm Selam
   Bu durumu ancak eşinizle konuşarak aşabilirsiniz.Eşinizle konuşun mutlaka bir nedeni vardır böyle davranmasının sabırlı olun gerekirse doktora gidin. Rabbimiz yuvanıza sevgi huzur muhabbet versin.Amin

 39. Iyi gunler hocam ben 5 yıllık evliyim bitane çocuğumuz var karım la ciddigi derecede sorunlar yaşıyorum ilk 3 yıl çok güzel bir evliliğimiz vardı ama ondan sonra bende bitakim sorunlar oldu isteksizlik başladı esiminde bilgisi dahilinde doktora gittim tahliller falan yaptırdım ilaçlar kullandım herşeyi denedim yani lakin bu sorunlar eşimin bana yapmış olduğu ihanetlerin beni ondan uzaklaştırdığı nın göstergesiydi bunu esime anlatmaya çalıştım defalarca ben esime aşık çocuğuma aşık bir adamım asla esime ben ihanet etmedim ama esim sürekli farklı kişilerle beni 3 defa aldattı ben eşimi sevdiğim için çocuğum için eşimin kötü biri olarak görülmemesi için affettim her defasında ama eşim bunu alışkanlık haline getirdi nede olsa affediyor diye sürekli internetten farklı erkeklerle görüşüyor bazen yakalıyorum kızıyorum konuşmaya çalışıyorum ama iki gün sonra yine aynı belkide eşim bana baksa benimle ilgilense bendeki sorun çözülecek daha mutlu olucaz ama eşim sürekli bir boşanma cabasi içinde ben ona içinde bulunduğu yanlış yoldan döndürmek istiyorum bir müslüman olarak çocuğum annesini ilerde kötü bir kadın olarak hatirlasin istemiyorum eşimi çocuğumu çok seviyorum napmam gerekiyor hocam bana yardımcı olurmusunuz birde eşimi yapmış olduğu ihanetlerden dolayı affettigim için bende gunaha girmiş olurmuyum suan eşimle 17 gündür ayriyiz esim yine dava açtı boşanmak için cvp yazarsanız sevinirim hocam

  1. Değerli ziyaretçimiz durumunuz gerçekten zormuş ama siz zaten elinizden geleni fazlasıyla yapmışsınız suçluluk duymamalısınız eşiniz fazlasıyla hatalar işlemiş ve günaha girmiş yapacağınız bişey kalmamış madem olmuyor iyice düşünün ve ona göre karar verin ama anlıyoruz ki zaten sizin evliliğiniz çoktan bitmiş. Rabbimiz hakkınızda hayırlı olanı nasip eylesin.

 40. Merhabalar.3 yillik evli bayanim.cok severek evlendik.iliskimizin ilk ayi cok guzeldi.ve sonra hersey berbat olmaya basladi esim ben her istememe ragmen beni geri cevirdi tersledi.bazen 10 gunde bir bazen 1 ay hic yanima yaklasmiyor.sebebini soruyorum.seni seviyorum senden ayrilmakta istemiyorum soru seni begenmememle alakali degil sadece yorgunum canim istemiyor.isteksizim bende farkindayim ama yapacak bisey yok diyor.ikna edip doktora gonderdim hic bi sikinti yokmus.psikolojikmis.boyle oldugu zaman ben kendimi tatmin etmeye basladim artik grur meselesi oldu sanki erkek benmisim gibi.bu durumda ben gunaha girermiyim hep bi pismanligim var yaptigim ibadetlerde bosuna ggidiyomus gibi hissediyorum.ben gunaha giriyormuyum yalvaririm cevaplayin….

  1. eşiniz günaha girer ama bu konuyu güzelce konuşmanız gerekir bu konu önemli evliyken böyle birşey söz konusu olmamalıdır konuşun eşinizle rabbimiz yardımcınız olsun.

 41. Hocam ben bayanım 34 yaşındayım9 senelik evliyim eşim ilk bir evladım var Allah a hamdolsun.eşim benden 6 yaş büyük fizyolojik bir sorunu yok.evlendiğim günden beri cinsel ilişki için hep ben talep ediyorum,eşime dokunmasam ayda bir kez ilişkiye girecek ilk Zaman’lar daha fazlaydı ama ayda 4 diyeyim ben gayet sağlıklı aksi gibide istekli bir kadınım iyilik ile konuştum olmadı kötülükle konuştum olmadı şuanda evlilik terapistine gidiyoruz iyi bir insan ama duygusal ve bedensel benim ile ilgili değil.ruhumu öldürüyor bu evlilik boşamam evladım var asla büyümeden olmaz.ona göre sorun yok bu beni daha çok çıldırtıyor böyle yaşamak gerçekten çok zor ama isyan etmemeye çalışıyorum Allah diyorum daha beter sorunlar vermesin beterin beteri var diyorum sahip olduklarıma şükretmeye çabalıyorum.ama bazen ruhum çok bozuluyor sizce bu nedir?beni sevmiyor eşim bir kadın olarak bunu hissedebiliyorum bu imtihansa sizce Rabbim neyi bulmamı istiyor.son bir senedir aklımdan terbiyesiz hayaller geçiyor kendime inanamıyorum asla aldatmak istemem kendim evladımı dönülmez yerlere sokmak Allah katında günaha girmek ama inanın inancım olmasa bir gün durmazdım

  1. Güzel kardeşim bende bir erkeğim inan şu anlattigin olayı suan bizde yaşıyoruz ben eşimin yapmış olduğu hatalardan dolayı eşimden cinsel yönde soğudum çok seviyorum eşimi ama onun bana yaptığı hatalar aramızda uçurum açtı ve üstüne üstelik birde o hatalardan ders alıp bana daha şefkatli yaklaşması gerektiği yerde daha çok kendini geriye çekti sürekli internette zaman geçirdi ama ben büyük bir sabırla karımı herşeye rağmen geri kazanmak için yaptığı hatalardan döndürmek için sürekli ALLAHIM A siginiyorum birgün elbet ALLAHIM benimde bu sabrimin ve mucadelemin mükafatını verecektir her insanda geçici sorunlar olur önemli olan sabirdir 3 yıla yakın zamandır eşimle savaşıyorum ben asla pes etmedim halbuki ben bir erkeğim belkide benim yerimde başka bir erkek olsa tahammul edemezdi yaşadıklarına çeker giderdi aşk sevgi evlilik emek sabır ister heleki çocuğunuz varsa daha çok mücadele ister saygı ve selamlarımı sunuyorum ALLAHIM hepmize doğru yolu göstersin

  2. Bir erkek olarak aynı durumdayım. Kader… Sabretmekten başka çare de yok maalesef.

  3. Gonca yazını okudum durumunu çok iyi anliyorum
   Bende evliyim seninle aynı durumdayım
   Ben çok istekli erkeğim ama karım çok isteksiz tam zittiz
   1sene isteksiz yaşar ama ben3günde istiyorum ama olmuyor çok moralim bozuluyor napcam bilemez oldum

 42. Hocam neredeyse 1.5 yıldır evliyim fakat ben ona yanaşmadan karım bana bir kez bile yanaşmadı hatta ben istediğim bir çok kez beni tersliyor kavga ediyoruz hep bir bahanesi var 26 yaşındayım ve gözüm dışarı kaymasın diye mastürbasyon yapıyorum ve evli bir adam olarak kendimi bu şekilde tatmin etmek ciddi anlamda psikolojimi bozuyor evimde bet berekette kalmadı mastürbasyon yapmanın bereketsizlik getirdiğini biliyorum fakat karım benden uzak kaldığı için dolu tabanca gezip hem sinirli hemde abazan gibi ortalıkta dolaşmak istemiyorum ne yapmam gerekiyor ne önerirsiniz bana?

 43. Merhaba ben 23 yaşındayım 3 senedir evliyim ve esim 3 senedir ben ona yakınlaşmadığım sürece kendiliğinden gelip ne sarılıyor nede ilişkiye giriyor benim çabalarımla ilişkiye girdiğimizde ise kendi rahatladığı an beni bırakıyor.

 44. meraba hocam benim sorumu? yanıtlarsanız çok memnun olurum, ben esimden memnun deyilim çünkü benim le ilgilenmiyor bir şey sorsam misal ters ters cevap veriyor ve benim kalbimi çok kırıyor ve bende kalbimi her kırdında Allah’ım ben eşimden memnun deyilim diyorum bunun bana bir günahı var mı? lütfen cevap yazın…

 45. konuşuyorum bana hislerim azaldı diyor.. benim ne yapmam lazım tekrar alevlendirmek için? eşimi kaybetmek istemiyorum..

 46. merhaba.. benim eşim yabancı.. eşimle ilk tanıştığımız zamanlarda hergün birlikte oluyorduk 4 yıldır evliyiz. evlendikten sonra çok çok değişti. haftada bazen iki haftada bir ilişkiye giriyoruz ama eşim çok isteksiz birşekilde birlikte oluyor benimle.. beni hiç istemiyor. ilişkimiz sadece ben istediğim için oluyor eğer ben zorlamasam 1 yıl hiç olmayacak gibi.. bu beni çok üzüyor. ben eşimi çok seviyorum.. onunla birlikte olmayıda çok seviyorum.. şu an iki yaşında bir çocuğum var onun için sabrediyorum bana yadımcı olabilirmisiniz? ne yapmam lazım

  1. Eşiniz isteksiz diye eşinizi suçlamanız yanlış olacaktır. Sizi reddetmediği sürece dine bir sakınca yoktur. Bu konuyu eşiniz ile konuşmalı ve düşüncelerini öğrenmelisiniz. Onun bu konuda ne düşündüğü önemlidir.

 47. Slm Hocam benim eşim benimle ayda 1 kere ilişkiye giriyor bende istekli bir bayanım ama eşim alkol kullandığı için diye tahmin ediyorum istemiyor beni ne yapmam lazım.

  1. Zorda olsa Sabır göstermelisiniz ki bu gösterdiğiniz sabrın size hayır olarak yazıldığından emin olmalısınız. Bununla birlikte eşinize durumunuzu usulünce izah etmelisiniz, zira bu sizin bir hakkınızdır. Ancak kesinlikle İslam dinine ters düşecek bir düşünceden ve hareketten uzak durmalısınız. Sizin zaten böyle biri olduğunuzu düşünüyoruz. Ancak bu konulara özellikle dikkat çekmek zorundayız.

 48. Hocam iyi günler 10 yıllık evliyiz birbirimizi çok seviyoruz ama sorunumuz cinsellik eşim evlendiğimiz günden beri beni cinsellik yönünden istemiyor hatta bu sorunlar çok baş gösterdi.

 49. hocam merhaba size bi sorum var.. esim bana sana haram olsun dedi seninle birlikte oldugum icin.. bu durumda gercekten haramlandimi?

  1. Eşiniz kızgınlık halinde söylemiştir sakinleştiğinde pişman olacaktır bu haram olduğunuz anlamına gelmez.

 50. Bende 2 yıllık evliyim çok kötü günler yaşıyorum eşim bana cinsel açıdan soğuk napacagimi bilemiyorum doktorlara psikologlar a gittik hocalara gittik bir çare yok o da bende birbirimizi çok seviyoruz ama artık dayanamıyorum çok acılar yaşıyorum eşim de iyileşmek istiyor eğer bosanirsak çok kötü olacak çünkü seviyoruz birbirimizi birde ben çok çocuk istiyordum bu sorundan dolayi o istemiyor kafayı yemek üzereyim ne yapmaliyim

  1. Sabredin güzel kardeşim yuvanızı sakın bozmayın.Namazla duaya devam edin Rabbimiz hayırlı bir kapı açar inşallah.

 51. Hocam hayırlı akşamlar benim de sorum olacaktı. ben 25 yaşındayım iki kere evlendim boşladım ilk evliliğim bir çocuğum var benimle kalıyor ikinci evliliğimi severek yaptım ama eşim bakardı ailesi kabul etmedi ilk başda sonra herkes kabul etti bir eşim edemedi hep başıma kalkıyordu ilk evliliğimi çalışmıyordu da . Benimle karı koca ilişkisinde bir problem olmadığı hale üstüne kendi kendini tatmin ediyordu bir gün yine yakalım ve tartıştık benim de küçük kız çocuğum olduğu için endişe duymaya başladım kavga büyüdü ve eşim evi terk etti sonra ayrı yaşamaya başladık başka şehirler de sürekli tekrar denedik telefonla ama eşim hep bir bahane buldu ve yine terk etti kendisi dava açtı 3 ay hiç konuşmadık ve sonunda geçen ay boşandık. Ama ben onu unutamıyorum kendisi şuan cezaevine girmiş adam bıçaklamış esrar bagımışlı olmuş içki .. böyle biri değildi namazını kılan düzgün yaşayan biriydi. Ben onu unutamıyorum hocam ne yapmam lazım ?? Ziyaretine gitmek istiyorum ailem çok karşı çıkıyor eğer pişman olup hatasını anlarsa ben geri dönerim diyorum kesinlikle olmaz öyle şey diyorlar bana akıl verin hocam çok çaresizim ailesi de sürekli arıyor pişman olduğunu çaresizlik den bu kötü alışkanlıklara başladığını söylediler.

  1. Sizi anlıyoruz eski eşinize destek olmak istiyorsunuz. Ancak unutmayın ki artık o sizin eski eşiniz ve dinen başka bir evlilik daha yapmadan eski eşinizle tekrar evlenemezsiniz. Dolayısı ile bu şu anda imkansız görünüyor. Bu nedenle ailenizi dinlemeli ve eski eşinizden uzak durmalısınız. İçiniz rahat etmiyor ise yapacağınız en güzel şey onun için dua etmektir.

 52. Iyi aksamlar hocam.1 senedir evliyiz.Eşim benimle beraber olmak istemiyor.ilk gunki beraberlikten sonra baska olmadi.nedeni sürekli bahaneler üretiyor. Kaciyor benden.haramdan uzak kalmak istiyorum. Doktora gidelim Hayır dio.cinsel arzusu olmadığını söyledi. Eşimin haberi olmadan ona cinsel ilaçlardan versem hükmü nedir. Verebilir miyim.

  1. Değerli kardeşimiz;
   Bu konuda zaruret varsa ve dindar ve uzman bir doktor mutlaka gerekli olduğunu söylerse, bu tür cinsel ilaçları tedavi maksatlı kullanmak caiz olur.Söylediğiniz kadarı ile eşiniz doktora gitmek istemiyor böyle yaparak eşiniz size karşı günaha girmiş oluyor.Size tavsiyemiz eşinizi karşınıza alarak konuşarak bu durumu sorunu düzeltmeye çalışmaktır.Eşinizden habersiz vermeniz uygun değildir bu konu düzgün bir şekilde tamamen halledilmelidir.Bir ömür böyle habersiz ilaç verip evliliğinizi sürdüremezsiniz.Sorunu kökten halletmeniz gerekmektedir.

   1. Teşekkürler hocam. Gerçekten bu durumdan çok mutsuzum
    Denemeye çalışacağım artık. Dualarınızı bekliyorum.

 53. Hocam ben bir kadınım 2 yıl kadar evliyim esim cok az ilişkiye giriyor ve hic memnun degilim ben hazırlanıyorum onun icin o beni tatlı dille geri çeviriyor her seferinde ben bayan olarak reddeiliyorum beni neden istemiyorsun aldatıyor musun diye aglıyorum bazen esim sadece cok borc sıkıntımız oldugu icin hep morali bozuk bu yuzden ilişkiye girmiyo bende bu yuzden bazen kalbini kırıyorum ne bicim erkeksin faln diye bazen pisman oluyorum ama bilmiyorum burda günaha giren kimdir acaba

 54. 6 senelik evliyiz ve 4 yasinda.kizimiz var.esim.kumar oynamaya basladi . Evlen ilgilenmiyo.eve duzgun.gelmiyo.oyun oynuyo.hicbi.muhbbetimiz.yok.kari.koca iliskiide yok.yalan soylemelere basladi.cok.cikmazdatim.calismiyoda.2 sene rahatsiz diye ise gidemedi.raporluydu panik atak vardi.ilac kullandi.simdi buna.basladi.ne yapicagimi.bilemiyorum.borc icine.girdik.anlatiyorum yalvariyorum amaa dinlemiyoo cok.yoruldum benimde psikolojim.bozuldu eger ayrilma durumuna.gelirsek egerr vebal uzerimde kalirmii.ne yapmm lazim

  1. Değerli ziyaretçimiz, öncelikle Mevla yardımcınız olsun. Şunu net bir şekilde belirte biliriz ki tabi ki bu durumda günaha giren eşiniz.Ama siz gerçekten elinizden geleni yapın sabırlı davranın namaz ve duaya devam edin.Hakkınızda hayırlı olanı Rabbimizden isteyin.Konuyu ayrıntılı okumanızı tavsiye ederiz.

 55. Hocam eşim ben beş yıldır evliyim esim beni aldatı üç ay biri la birlikte kalmış bir kaç gün önce yakaladım bana vazgeçtim diyor ise artik gitmiyor evde oturuyor ama benimle tartışıyor hiç pişman olmuş hali yok iki çocuğum var onların hatırı için onu geri kabul etim ama o bana kotu davranıyor piskolyojik sorunlarım baslaysak diye korkuyorum hiç benimle ilgilenmiyor beni rencide ediyor ben onu boşamakta artik sebezmiyim bilmiyorum yoksa değişmesini beklemeli miyim her gün dua ediyorum ama hiç değişmiyor ne yapsam bilmiyorum daha ne kadar sabır edim

  1. Durumunuz zor Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun. Size tavsiyemiz çocuklarınızın hatırı için biraz daha sabredin. Bu arada eşinizin sorununu anlamaya çalışın ve elinizden gelen bir şeyler var ise yapmaya çalışın.

 56. Hocam benim Eşimle baştan aramızda hiç sorun yoktu. Sonra taşınmak zorunda kaldık. Buda yeni eve girerken iyicene değiştik. Artık her iki ayda bir beraber oluyoruz. Artık tel chatlere girip duruyor. Çocuk istiyorum yok seninle beraber oldum zaman yanman var diyor. Sizce hata bende mi yada onda mı. Ne yapmam gerek.

  1. Buna asıl kara verecek olan sizsiniz, öncelikle sakin bir kafa ile bu sorunun neden kaynakladığını anlamaya çalışın ve daha sonra bu sorunu çözmek için elinizden geleni yapın. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

 57. Benim de hanımım beni yatakta bazen redediyor. Yani haftada iki kere yaklaşım olsa iyi ama nadir. Ve çoğu zaman hep ben yaklaşıyorum. Ondan pek az bir yaklaşım geliyor. Ne yapmam lazım?

  1. Aslinda bir kadının nikahlı eşinin bu isteğini geri çevirmesi caiz değildir. Sizin yapmanız gereken eşinizin bu halinin neden kaynaklandığını anlamaya çalışmak ve onun gönlünü alacak şeyler yapmaktır.

 58. Benim eşimde aynı 6ayda bir,benimde bir çocuğum var boşanmam imkansız ve ben daha 34 yaşındayım ,eşimin erken ……. sorunu var dı ve aşırı kilo lu,birde şu var ailenize biz birlikte olmuyoruz oyüzden boşanmak istiyorum dilemiyorsunuz bayan olduğunuz için .ama bu bu söyleyen bir erkek olaydı kadın da sıç var Ada’m haklı deyip onaylardı , şimdi ben eşimi aldatmaya kalksam günah mı işlemiş oluyorum,bunu da yapmak istemiyorum kendime yakıştıramıyorum

  1. Öncelikle bunun bir imtihan olduğunu bilmelisiniz. Tabi ki bu konuda haklısınız, fakat bu size eşinizi aldatma hakkı vermemektedir. Eşinize bu konuda yardımcı olmalısınız ve onun bir erkek olduğunu ve erkeklerin bu konuda ne kadar gururlu olduğunu bilmelisiniz. Eğer mutlaka boşanmak istiyorsanız bunun bir orta yolu bulmalısınız. Fakat unutmayın ki eşinize bu konuda ne kadar anlayış gösterir deniz sevabınız o kadar çok büyük olacaktır.

 59. Nasil mı ihmal eder benim kocamda aynı böyle olan çok erkek var sende 1 2 yaklaştığını bilirdim 8 yıl sonra ya düzelirsin yada boşanırız dedim ciddiydim ama boşanmakla şaka yapmadım böyle evlilik çekilmiyor çünkü. Ilgisizlik kötü.. sonunda ciddi olduğumu anladı ve düzeldi ama düzelmeseydi kesin boşanacaktım. Böyle tip erkekler var ihtiyaç bile duymuyorlar ve eşlerine zulüm ediyorlar.

 60. Esselamü aleyküm,

  Mutluluğun baş adresi evimiz, yuvamızdır. Evlerimiz otel veya lokanta değil, huzur ve mutluluk ocağıdır. Evimize, yuvamıza, işimize, aşımıza, ailemize sahip çıkmalıyız. Kalpler bir olmadan, diri olmadan bu beraberlik nasıl olur. Ölmüş kalpler taşıyan kalıplar, mutlu olabilir mi. Bir koca eşine böyle zulüm edebilir mi? Erkeğin hanımı üzerinde hakkı olduğu gibi Hanımın da kocası üzerinde hakkı vardır. Bir koca hanımını bu konuda nasıl ihmal eder ve böyle sözler sarf eder. Rabbim hatasını anlayıp tevbe nasip eylesin. Hanım kardeşimize de Sabır ihsan eylesin. Haram ve kötü yollardan muhafaza buyursun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu