Nikah

Eşim Beni Aldattı Ayrıldık Sonra Barıştık Ama Beni Yine Aldatıyor

Ben 7 yıllık evliyim 6 yaşında bir oğlum var eşim beni aldattı ve ben bunu öğrenince eşimi terk ettim ve 1 yıldan fazla ayrı kaldık. Sonra pişman olduğunu söyledi. Özür diledi ailemden de benden de tekrar birleştik birleşeli daha 1 yıl olmadı yine aynı şeyi yapıyor . Allah rızası için bana bir şey söyleyin çok zor bir durumdayım tekrar ayrılmak istemiyorum ama zararda görüyorum.

Oğlum çok küçük olduğu için ona anlaşamadığımızı ayrılmamız gerektiğini anlatamıyorum çok aşırı tepki veriyor bu yüzden de çok zor bir imtihandayım. Ve eşimin annesi yıldız falına bakan birine bizim için fal baktırmış demişler ki senin oğluna iki evlilik görünüyor bu doğru olamaz biliyorum ama yine de kafamı çok karıştırıyor.

Rabbime çok dua ediyorum beni selamete çıkarsın diye şüphesiz rabbim görüyor duyuyor ama benim artık gücüm kalmadı sizce ben napmalıyım?

Eşim Beni Aldattı Ayrıldık Sonra Barıştık Ama Beni Yine Aldatıyor Sorusunun Cevabı

Değerli ziyaretçimiz, eğer ilk ayrıldığınızda eşiniz sizi dinen boşadı ise zaten siz şu anda evli dahi değilsiniz. Zira İslam dininde boşanan bir kadın başka bir evlilik yapmadan boşandığı eşi ile nikahlanamaz. Eğer eşiniz sizi dinen boşamadı ve sadece bir müddet ayrı kaldınız ise bir müddet daha sabretmelisiniz. Unutmayın eşinizin işlediği günah sizi bağlamamaktadır, tabi eğer size haksızlık etmiyor ise. Fakat bu durum bana ağır geliyor, beni aldatmasını kaldıramıyorum diyor iseniz bu konuda haklı olmakla beraber önünüzde iki seçenek var. Birinci seçenek eşinizden boşanmalısınız. İkinci seçenek ise çocuğunuz için sabır ve dua etmelisiniz. Belki eşiniz daha önceki gibi hatasını anlayacak ve bu hatasında dönecektir. Unutmayın evlilik ciddi bir müessesedir, bugün boşanıp yarın tekrar nikahlanmanın İslam dininde yeri yoktur. Bu nedenle tavsiyemiz iki kere düşünmelisiniz ve yarın vazgeçmeyeceğiniz net bir karar vermelisiniz.

Bununla birlikte eğer sizin kaderiniz falcılara kaldı ise size kim yardım edebilir. Fal bakmak veya baktırmak kesinlikle caiz değildir. Müslüman falcıdan değil Mevla’sından yardım dilenendir. Son olarak şunu da belirtelim ki bu cevabı sadece sizi düşünerek verdik. Zira eşinizin yapmış olduğu büyük bir günahtır. İslam dininde hiç bir kocanın karısını aldatmaya hakkı yoktur. Yüce Mevla’mız ona akıl fikir ve yuvanıza huzur versin. İnşaallah yuvanız bu durumdan kurtulur.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Esselamü aleyküm,

    Allah’a verdiği söze vefa göstermeyip O’na verdiği sözü tutmayanın kula verdiği sözü tutacağını söylemesi ne kadar gerçekçi. İnsanız elbet hata ederiz. Buna kınamak olmaz elbet. Sizden özür dilemiş ailenizden de Peki Rabbinden de özür diledi mi, Kusurunu itiraf edip, Tevbeye yöneldi mi? Bunu yapmayanın o günahlarını terk etmesi kolay mıdır. Kalper Allahın elindedir ona vermeden o kalbini o kötü işlerden nasıl soğutur da Hakk’a yüzünü çevirtir. Kork Allah’tan kormayandan demiş büyükler. O Zat-ı Zülcelal’den yüzçevirene nasıl güvenirsin. Rabbim salih/a eşler nasip etsin. Yuvalarımıza huzur gönüllerimize nur versin.

    1. Ben 57 yaşında biriyim 2 ci evliliğini büyük aşkla yaptım 13 yaşında bir kızım var eşini tel fonda bir mesaj yakaladık okurken elimden bir hırsla aldı isyan çıkarttı onlar etti tlf ni kırdı şimdi fes ten herşeyden beni tlf nunda engelledi çoğu hareketlerinden belli ediyor beni aldatıyor bundan eminim ancak çok zor günler yaşıyoruz çalışmak zorundayım takip edemiyor ancak o beni takip ettiriyor netdeyim diye ona göre kaçamak yapıyor maddi imkanım yok dedektif tutamıyorum çok zor günler yaşıyorum 4aydir yatağında ayırdı hergun değişik kıyafetlerle ise gidiyor tlf elinden düşmüyor gece yarılarına kadar ne yaptıysam ele geçirmek yorum yavruma çok üzülüyorum beni kahrediyor ne olur bir yardım sever bana yardım etsin mübarek gün oruç bile bu yıl tutmuyor iki günde bir banyoya girip temizleniyor bir yardım sever lütfen yardım etsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu