Sorularınız

Eşim Beni Aldatmaya Devam Ediyor Ne Yapmalıyım?

Eşim defalarca beni aldattı ve ben bunu ıspatladım her defasında inkar ediyor yeminler ediyor ama sonunda kabul ediyor. Yalvar yakar bir daha asla böyle bir şey olmayacak diyor. Ama maalesef kısa bir süre sonra yine başlıyor. Ben eşimi her şeye rağmen bana yaptığı her kötülüğe rağmen her defasında bir daha yapmaz ümidiyle affediyorum ama maalesef o kadar yıprandım ki dayanacak gücüm kalmadı. Hatta bu zina yüzünden 7 ay ayrı yaşadık birleştik ama yalnızca 1 hafta sonra yine aldatmaya başladı tutar dalımda yok ne yapacağımı şaşırmış durumdayım hiç güvenim kalmadı ne olur bir yol gösterin ne olur.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bu tür durumlarda gerçekten ne diyeceğimizi şaşırıyoruz. Bir kimsenin eşi, dünyanın en kötü eşi olsa dahi bu o kişiye eşini aldatma hakkı vermemektedir. İslam dininde bu çok büyük bir haksızlıktır. Bununla birlikte zinanın ne kadar büyük bir günah olduğunu her Müslüman bilmektedir. Evli bir kimsenin yapmış olduğu zina ise daha büyük bir günahtır. Dinen erkekseniz eşinizi boşama, kadın iseniz eşinizden kendinizi boşamasını isteme hakkınız vardır.

Anladığımız kadarı ile siz bir bayansınız. Dilerseniz sabredin ve dua edin diyeceğiz. Ancak gördüğümüz kadarı ile eşiniz bu alışkanlığından vazgeçecek gibi de değil. Kimsem de yok diyorsunuz. Ailenizden yardım isteyin diyeceğiz belli ki buda mümkün değil. Sizin için iki seçenek var. Ya eşinizin bu durumuna biraz daha sabır gösterin ve bu alışkanlığından vazgeçmesi için dua etmeye devam ediniz. Yadan kanuni yollara baş vurarak eşinizden boşanma talep ediniz. Çocuklarınız var mı bilmiyoruz. Ancak çocuklarınız varsa ve mağdur olmayacağınız düşünüyorsanız boşanmak sizin hakkınızdır. Zira günümüzde kanunlar bu durumda ki kadınlara yardımcı olmaktadır. Yüce Mevla’mız yar ve yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu