Dua

Erkek veya Kız Çocuk Olması İçin Dua

Tabi ki erkek veya kız çocuğu istemek her Müslümanın hakkıdır. Ancak bir dualarımızda devamlı hayırlı olanı istemeyi önemle tavsiye ediyoruz. Şimdi konumuzda yer vereceğimiz erkek veya kız çocuğu olması için okunacak dualara yer verelim. Bu duaları okurken eğer erkek veya kız çocuğu istiyor iseniz o niyetle dua ediniz.

Çocuk Olması İçin Dua 1

“Allah’ım senden sana inana kullar olarak hayırlı bir erkek ( veya kız) çocuk istiyoruz. Sen her şeyin hayırlısını bilir ve hayırlısını nasip edersin. Bize hayırlı bir erkek ( veya kız) çocuğu nasip eyle.”

Çocuk Olması İçin Dua 2

Çocuk-Olması-İçin-Dua-2

Anlamı: – Zekeriya’yı da hatırla. Hani o, Rabbine, “Rabbim! Beni tek başıma bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın” diye dua etmişti. (Diyanet Meali : Enbiya suresi, 21.89)

Çocuk Olması İçin Dua 3

Çocuk-Olması-İçin-Dua-3

Anlamı:– Orada Zekeriya Rabbine dua etti: “Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bahşet. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin” dedi. (Diyanet Meali : Ali İmran suresi, 3.38 )

Çocuk Olması İçin Dua 4

Çocuk-Olması-İçin-Dua-4

Anlamı:  – “Ey Rabbim! Bana salihlerden olacak bir çocuk bağışla.” (Diyanet Meali : Saffat suresi, 37.100)

Erkek Çocuk Olması İçin Yanlış Bilinen Bir Dua

Aşağıda yer verdiğimiz bilgiler bir çok internet sitesinde sanki hadis i şerifmiş gibi yani bu duayı Peygamber Efendimiz tavsiye etmiş gibi vermektedir. Böyle bir dua edilebilinir. Ancak Peygamber Efendimizin böyle bir dua tavsiye ettiği doğru değildir. Bahsi geçen dua şu şekildedir:

Cima’dan önce ihlas suresini okur ve: “Ya Rabbi, bu cima’dan bana bir oğul ihsan edersen, ismini Muhammed koyacağım” der. Şu duayı yaparsa, Allahü teala, inşaallah ona erkek çocuğu verir.

Peygamber Efendimiz buyurdu: “Eşi hâmile iken, elini hanımının karnına koyup: Bismillâhil ahadis samed ellezî lem yelid ve lem yûled, Allahümme inni semmeytü ma fi hazilbatne muhammeden bi ismi muhammed sallallahü aleyhi ve sellem, (yâ Rabbi, bu karında olan çocuğun ismini, Muhammed aleyhisselâmın isminin hürmetine, Muhammed koydum) derse, bu çocuk erkek olur.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu