Sorularınız

Erkek Arkadaşıma Dönmeyeceğim Diye Söz Verdim Ne Yapmalıyım?

Allah aşkına cevap erkek arkadaşımdan ayrıldım sinir anımda abimle aynı yatağa gireyim ki dönmeyeceğim dedim ne yapmalıyım?

Değerli ziyaretçimiz, Öncelikle siz kendi kendinize yardım etmelisiniz. Söylediğiniz sözleri size söyleten nedenleri araştırmalı ve onlardan uzak durmalısınız. Unutmayın ki İslam dininde flört tarzı ilişkiler caiz değildir.

Size tavsiyemiz samimiyetle tövbe etmeniz ve bu tür ilişkilerden ve bu tür sözlerden bundan sonra uzak durmanızdır. Söylediğiniz bu ifade bir yemin değildir, fakat tutulması gereken bir sözdür. Ancak tabi ki bu söz tutulmaması gereken bir sözdür. Biz bunları söylerken aslında bu sözlerimizle şunu ifade etmeye çalışıyoruz.

İslam dininde her Müslümanın her sözü mühimdir ve her Müslüman verdiği sözü tutmalıdır. Bu konuda en önemli nokta ise aklıselim bir Müslüman tutamayacağı sözler vermemelidir. Hele ki sizin verdiğiniz söz gibi İslam dininde ve hatta insan vicdanında yeri olmayan sözler vermemelidir. Zira bu tür sözleri tutmak bu tür sözleri tutmamaktan çok daha büyük bir günahtır. Yüce Mevla’mıza tövbe etmeli ve yaşantınıza İslam ahlakı çerçevesinde yön vermelisiniz. Bu tür konularda en önemli noktalardan biride yaptığımız hatalardan ders çıkarmak ve hayatımızın devamında aynı hatalara düşmemektir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. ben dini şeyler bakarken mesaj gelirse bende türkcellden tablet içinmi attılar diye bakarsam bakmak şöle oluyr mesela dini eşyler oln sayfa açık kalıyor yukarfdan aşağı biraz inince fotodali giibi kimden mesaj geldiği görünüyor yarısıda dini şeyler olan yer görünüyor ve ben tableti haram şeylere bakmak icin aliyosam onu düşünürsem nesajgeldi mi diue bakarken ayni anda dini seykere goUkuyosa tableti almam küfürmü

  2. Hocam ben çalışıyorum uzun yıllardır bir kaç aydır yeni bir yerde çalışıyorum fakat orada yeniyim diye burnumdan getiriyorlar onu yap bunu yap şunu yap diyorlar sabrediyorum işten çıkmak istemiyorum bunlara sabretmem sevap mı sabretmeli miyim? Hangi dualar etmeliyim ordan kurtulup başka yere gitmem için dua var mı?

    1. Bazen hayat özellikle iş düyasında üzerimize gelmektedir. Özellikle yeni bir ortama girdiğiniz zaman bu tür sorunlar yaşana bilmektedir. Size sabretmenizi öneriyoruz, inşaallah bu durum uzun sürmeyecektir. Rızkınızı kazanmak için sabır göstermenizde de büyük hayırlar vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu