Sorularınız

Erkek Arkadaşım Cinci Hocaya Gitmiş, Cinler Geleceği Görebilir mi ?

Selamun aleykum benim erkek arkadaşım cinci hocaya gitmiş ve ilişkimizin iyi gittiği fakat ilerde kavuşamayacağımızı söylemiş o günden sonra ikimizde korku ile yaşamaya başladık birbirimizi çok seviyoruz ayrılmak ikimizinde aklının ucunda yok yine de korku kapladı bizi ne yapacağım bilmiyorum cinler kaderi kısmeti nasibi bilebilir mi ?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, öncelikle İslam dininde evlilik dışı ilişkilerin yanlış ve günah olduğunu belirtelim. İlişkinize devam etmek istiyorsanız evlenmelisiniz. Zira birbirini seven iki insan için evlenmekten daha doğal bir şey yoktur. Sorunuza cevap verecek olur isek bir Müslümanın cinci hoca diye tabir edilen kimseleri ziyaret etmesi fikir danışması gibi konular ciddi günahlardan biridir. Bununla birlikte erkek arkadaşınızın sizi severken sizde onu severken neden böyle bir şeye gerek duyduğuda anlaşılır değil. Cinci hocayı ziyaret edeceğine sizin ailenizi ziyaret ederek Allah’ın izni ile sizi istemesi çok daha akıllıca olurdu. Gaybı yani geleceği ancak ve ancak yüce Mevla’mız bilebilir ve dilerse salih kullarına gösterebilir. Fakat salih kulların gördüğü dahi çok kısıtlıdır ve sadece Yüce Mevla’mızın görmesini istediklerini görebilirler. Dolayısı ile bir insanın veya cinin yanına gelen her insanın geleceğini görmesi mümkün değildir. Bu konu ile ayeti kerime şöyledir: De ki: “Göktekiler ve yerdekiler gaybı bilemezler, ancak Allah bilir. Onlar öldükten sonra ne zaman diriltileceklerinin de farkında değildirler.”(Neml Suresi 65.ayeti kerime)

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu