CamilerResimler

El Müzzemmil Camii Hakkında Bilgi ve Resimleri

İngiltere’nin başkenti ve Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biri olan Londra’da bulunan çok sayıda cami dikkat çekmektedir. Batı ülkelerinde yaşayan ve gün içerisinde uğrayarak namaz ibadetlerini yapmak isteyenler, eğer yakın bir noktada bulunuyorlarsa, El Müzzemmil Camii’ne gidebilirler. İngiltere’nin başkenti olan Londra’da belli noktalarda bulunan ve kolaylıkla ulaşılabilen camilerden biri de El Müzzemmil Camiidir.

Aynı zamanda dünya üzerinde bulunan en güzel 30 cami arasında olan ve mimari özellikleri bakımından da Müslümanlardan beğeni toplayan El Müzzemmil Camii, İngiltere’ye gezmek ya da yaşamak için gidenlerin de mutlaka görmesi gereken bir camidir. El Müzzemmil kelimesi, Kur’an’ı Kerimde bulunan Müzzemmil adı verilen sureden alınmıştır. Müzzemmil kelimesinin anlamı, özet olarak sarınmak, bürünmek anlamlarına gelmektedir. Bu surede Allah, gecenin belli bir bölümünde kalkıp ibadet etmeyi emretmiştir. Adını Kur’an’ı Kerim’den alan El Müzzemmil Camii, İngiltere’nin başkenti olan Londra’da Gotton Road yolu üzerinde bulunmaktadır.

Camiinin dış görünüşü itibarıyla klasik İngiliz mimarisine benzeyen bir yapısı vardır. İngiltere Müslüman Konseyi’nin himayesinde bulunan El Müzzemmil Camisinin 2 adet minaresi ve bir adette kubbesi vardır. Bu nedenle klasik İngiliz mimarisiyle inşa edilmiş olsa da, El Müzzemmil Camii, bu kubbe ve minareleri sayesinde kolayca ayırt edilebilmektedir. El Müzzemmil Camii’nin göze çarpan özelliklerinden biri de, uzun ve dar olarak yapılmış pencereleridir. El Müzzemmil Camii’nin iç kısımları da en az dışı kadar güzel yapılmıştır. Camii’nin ibadet edilen bölümlerindeki manevi atmosfer de kolaylıkla hissedilmektedir. Ancak bazı kişilerin El Müzzemmil Camii’nde okunan hutbelerin Şari olarak uyumlu olup olmadığı hakkında endişeleri varsa da bununla ilgili net bir bilgi yoktur. Eğer İngiltere’nin başkenti Londra’ya yolunuz düşerse, El Müzzemmil Camii’ne uğrayıp ibadetinizi yapabilirsiniz.

El Müzzemmil Camii Resimleri

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu